Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Pomylił pedały...

Data publikacji: 09 sierpnia 2015 r. 09:30
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:37
Pomylił pedały...
 

Policjanci z ruchu drogowego KMP w Szczecinie z polecenia operatora 997 udali się na parking sklepu przy ul. Bałtyckiej, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu okazało się, że 55-letni kierujący Hyundaiem uderzył w ścianę sklepu.

Z relacji kierowcy wynikało, że podczas parkowania pomylił pedał hamulca z pedałem gazu i zamiast na miejscu parkingowym, zatrzymał się na ścianie budynku. Mężczyzna oświadczył, iż przyjechał z bratem po piwo. Policjanci wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się także, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Pojazd został odholowany na parking strzeżony, a z kierującym policjanci udali się do komisariatu Szczecin - Dąbie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty za kierowanie w stanie nietrzeźwości za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Poniesie również konsekwencje za jazdę bez uprawnień oraz uszkodzenie mienia.

Fot. R.WOJCIECHOWSKI (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pić i kierować
2015-08-09 20:24:25
... no może sie zdarzyć pomylić pedały, ale pić i kierowac to już inna sprawa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA