czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W Kurierze. Kara za gospodarność?

W Kurierze. Kara za gospodarność?

W Kurierze. Kara za gospodarność?
Data publikacji: 2015-11-22 23:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1933 40470
Ponad 3,5 mln złotych ma oddać do budżetu państwa Szczecin, a Kalisz Pomorski – prawie 2,7 mln zł. To rekordziści wśród zachodniopomorskich samorządów, które z powodu wysokich dochodów z podatków zmuszone będą w przyszłym roku podzielić się z biedniejszymi. „Janosikowe” po raz pierwszy zapłacą także Boleszkowice. – To kara za gospodarność – mówią wprost włodarze tej 3-tysięcznej, bynajmniej nie bogatej gminy. (żan)
Cały artykuł w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim"
Fot.: Paulina SIKORA

Komentarze

marek
Z innej beczko... Cytat: "Gminy zadeklarowały przyjęcie 435 uchodźców, w tym 113 rodzin, 212 dzieci i 27 osób samotnych. Najwięcej uchodźców - aż 179 - chce przyjąć 10 gmin w Zachodniopomorskiem, potem jest Pomorskie - 49 i Małopolskie - 35. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie nie ma ani jednej gminy zapraszającej azylantów." Czy ludziom w Zachodniopomorskim już odbiło? Uwierzyliście, że należycie do Polski klasy A i uważacie się za bogatszych od Pomorskiego i Małopolskiego? Całe województwo stacza się po równi pochyłej, w porównaniu do Wielkopolski jesteście Zachodnio-Pomorzanie zwykłymi nędzarzami, i jeszcze się wam uchodźczy islam do tego zamarzył? Do tego stopnia wyprało wam lewactwo główki? Co jest z Wami?
2015-11-23 12:25:11
Dare
Po co marnowac kase na puste tramwaje i szpetne pomniki i fontanny w Szczecinie? Nowy tramwaj jest fajny tylko ze jest pusty ... bo nid ma pasazerow..marnotrawstwo i zadluzanie mias
2015-11-23 09:34:22
janek
raczej nie... prawdopodobnie kara za życie ze sprzedaży majątku... ...nie znam konkretnie sytuacji, ale często tego typu biedne gminy mają w pojedynczych latach bardzo wysokie dochody bo sprzedają bardzo duży na tle wielkości gminy majątek (np. ogromną działkę). I słusznie, że takie przepisy są, bo w ten sposób wymusza się na gminach większą odpowiedzialność, a nie przejadanie majątku (a później płacz i krzyk, że z czego ja mam utrzymać szkołę, wodociągi, drogi itd.).
2015-11-23 07:02:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie