wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > W Kurierze. Kara za gospodarność?

W Kurierze. Kara za gospodarność?

W Kurierze. Kara za gospodarność?
Data publikacji: 2015-11-22 23:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2044 40470
Ponad 3,5 mln złotych ma oddać do budżetu państwa Szczecin, a Kalisz Pomorski – prawie 2,7 mln zł. To rekordziści wśród zachodniopomorskich samorządów, które z powodu wysokich dochodów z podatków zmuszone będą w przyszłym roku podzielić się z biedniejszymi. „Janosikowe” po raz pierwszy zapłacą także Boleszkowice. – To kara za gospodarność – mówią wprost włodarze tej 3-tysięcznej, bynajmniej nie bogatej gminy. (żan)
Cały artykuł w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim"
Fot.: Paulina SIKORA

Komentarze

marek
Z innej beczko... Cytat: "Gminy zadeklarowały przyjęcie 435 uchodźców, w tym 113 rodzin, 212 dzieci i 27 osób samotnych. Najwięcej uchodźców - aż 179 - chce przyjąć 10 gmin w Zachodniopomorskiem, potem jest Pomorskie - 49 i Małopolskie - 35. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie nie ma ani jednej gminy zapraszającej azylantów." Czy ludziom w Zachodniopomorskim już odbiło? Uwierzyliście, że należycie do Polski klasy A i uważacie się za bogatszych od Pomorskiego i Małopolskiego? Całe województwo stacza się po równi pochyłej, w porównaniu do Wielkopolski jesteście Zachodnio-Pomorzanie zwykłymi nędzarzami, i jeszcze się wam uchodźczy islam do tego zamarzył? Do tego stopnia wyprało wam lewactwo główki? Co jest z Wami?
2015-11-23 12:25:11
Dare
Po co marnowac kase na puste tramwaje i szpetne pomniki i fontanny w Szczecinie? Nowy tramwaj jest fajny tylko ze jest pusty ... bo nid ma pasazerow..marnotrawstwo i zadluzanie mias
2015-11-23 09:34:22
janek
raczej nie... prawdopodobnie kara za życie ze sprzedaży majątku... ...nie znam konkretnie sytuacji, ale często tego typu biedne gminy mają w pojedynczych latach bardzo wysokie dochody bo sprzedają bardzo duży na tle wielkości gminy majątek (np. ogromną działkę). I słusznie, że takie przepisy są, bo w ten sposób wymusza się na gminach większą odpowiedzialność, a nie przejadanie majątku (a później płacz i krzyk, że z czego ja mam utrzymać szkołę, wodociągi, drogi itd.).
2015-11-23 07:02:10

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie