niedziela, 16 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Czego się pan nawąchał? Czego się pan nażarł?

W KURIERZE. Czego się pan nawąchał? Czego się pan nażarł?

W KURIERZE. Czego się pan nawąchał? Czego się pan nażarł?
Data publikacji: 2016-06-13 10:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:06
Wywietleń: 686 139003

Pierwsze czytanie projektu ustawy stoczniowej w Sejmie i ostra wymiana zdań między posłami ze Szczecina: Krzysztofem Zarembą (PiS) a Sławomirem Nitrasem (PO). Obrady prowadził wicemarszałek Joachim Brudziński (PiS). Przedstawiamy fragmenty ze stenogramu sejmowego.

Z mównicy sejmowej przemawia Krzysztof Zaremba.

Krzysztof Zaremba: – Panie marszałku! Panie ministrze! Wysoka Izbo! W imieniu Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość chcę powiedzieć, że oczywiście ten projekt ustawy poprzemy. Po tym wprowadzeniu, które przedstawił pan minister, warto by było zdiagnozować stan dzisiejszy i to, dlaczego do tego doszło. Otóż przemysł stoczniowy został zlikwidowany w Polsce decyzją polityczną, bo nie było żadnych przesłanek ekonomicznych (…). W roku 2008 premier ówczesny Donald Tusk wypowiedział takie znamienne słowa: Niech szlag trafi polskie stocznie (…). A na końcu tej drogi była nie kompensacja, tak jak nam mówiono, okłamywano parlamentarzystów, że stocznie w Szczecinie i Gdyni będą sprzedane w biegu, w całości, tylko chodziło o likwidację i to likwidację stoczni w sposób kompletny.

Sławomir Nitras: – Co pan gada?

KZ: – Mamy wreszcie do czynienia z dekapitalizacją i ze zniszczeniem majątku. Mówiono o tym, że majątek jest stary, jest zdekapitalizowany, podczas gdy w samym Szczecinie w latach 1998-2000 zainwestowano, ówczesna Porta Holding zainwestowała blisko 300 mln dolarów w połowę nowej stoczni, w nowe pochylnie, nowe suwnice, cynkownię, malarnię. Ale stało się gorzej, bo polski rząd, który uległ decyzji Komisji Europejskiej, nie skorzystał nawet z żadnej drogi odwołania się. To jest tak, jakbyśmy przegrali proces w sądzie powszechnym w pierwszej instancji i nie apelowali, nie odwoływali się. Co więcej, poświadczono nieprawdę, że w latach 1991-2001 była pomoc publiczna…

SN: – Bo była.

KZ: – …udzielana Porcie Holding. Otóż nie była, 161 statków za 4 mld dolarów oddane, sprzedane bez złotówki…

SN: – Przez was upadła stocznia.

KZ.: – Może pan nie przerywać? Nawąchał się pan czegoś? Co pan?

Dzwonek.

Sławomir Nitras: – Czy pan jest nienormalny?

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 13 czerwca 2016r.

Wybr. (masz)

W KURIERZE. Czego się pan nawąchał? Czego się pan nażarł? W KURIERZE. Czego się pan nawąchał? Czego się pan nażarł? W KURIERZE. Czego się pan nawąchał? Czego się pan nażarł?

Komentarze

Też fakt
Tyle dzieci głoduje, a niektórzy jedzą i jedzą... Gdzie tu współczucie dla bliźnich? Gdzie podzielenie się z potrzebującym dzieckiem? Gdzie wsparcie dla starszego biedaka? Tylko usta pełne frazesów. Zmiany należy zaczynać od siebie. Masz za dużo jedzenia? Oddaj tym, którzy nie mają. Inaczej nie jesteś wiarygodny.
2016-06-14 09:54:12
MArio
Wszyscy oni siebie warci- i to jet prawda. Stocznia padla przez wszystkie opcje bo zamiast fachowcow pchali swoich ludzi na wysokie stanowiska. Przyklad z remontowej mozna by wziasc ale (mimo ze ie lubie PIS ale i PO czy SLD PSL) to najbardziej region byl blokowany za PO a pieniadze pchane do trojmiasta. Ze stocznia nic sie nie stanie bo POwcy wydzierzawili tereny, a sprzet ten za 300mln zostal sprzedany!!! Cynkownia jest w rekach prywatnych. Prywatna stocznia w Policach chciala wynajac pochylnie bo ma zamowienia na male statki i nie otrzymala zgody na dzierzawe! Szkoda ze ci panowie tak sie kloca zamias powalczyc o Szczecin. Ale jak to juz tu ktos pisal kabaret za 12 tys miesiecznie + dodatki i diety ;) Rzad sie wyrzywi a lud sobie jakos poradzi!
2016-06-14 02:45:11
Do "ciekawostka" 13:14:17
Koziej pisze się dużą literą. Toć to szogun samego Bronisława Komorowskiego! P.S. Grałeś na tej trąbie?
2016-06-13 21:25:16
papa po
do @ Fakt-a - ten co mu się "na pierwszy rzut oka" lepiej powodzi to "cienias" przy "chrabim od żyrandola".
2016-06-13 20:30:43
Fakt
Na pierwszy rzut oka widać, któremu posłowi się lepiej powodzi.
2016-06-13 16:04:21
Przypominajacy
A może by tak trochę prawdy z lat 2005-2009 : - kto promował SS Nowa w miejsce Porta Holding? - kto powoływał zarządy "ratujące" i polityczne - mieliśmy Prezesa nawet z Kielc (totalna porażka) - kto finansował już wszystkie oczekiwania związkowe ? - kto negocjował i ustawowo zagwarantował odprawy dla stoczniowców ? - kto promował związki zawodowe w naszej stoczni ? - kto nie reagował na projekt budowy statków przez PŻM (a uciekło do Chin ca 1 miliard USD )? Oj naprawdę bijmy się wszyscy za Szczecin i SLD i PIS i PO ...... A co można zrobić to zapraszam do Gdańska (w GRUPIE REMONTOWA pracują na całego i się śmieją z naszego podwórka)
2016-06-13 15:25:55
Bobur
Dla mnie bez różnicy. Jeden i drugi to typowi karierowicze polityczni. Polityka dla nich to łatwy i opłacalny sposób na życie. Pokłócili się przed laty o wpływy w Zachodniopomorskim PO i dlatego ta osobista niechęć. Nie warto sobie tymi panami zawracać głowy.
2016-06-13 13:47:28
ciekawostka
Taki znawca od stoczni z pana posła PiS jak z koziej d.....y trąba... Sprzedawał samochody w salonie samochodowym tam nabył doświadczenie o stoczni!
2016-06-13 13:14:17
Jarun
"Dziobanie się" miejscowych kogucików. Krzywdy sobie nie zrobią, nie te dzioby, nie te szpony. Koguciki nie orły czy jastrzębie.
2016-06-13 13:06:59
njj
Co ten nitras tam robi? Kto na takie coś głosuje? Ani wiedzy, ani honoru.
2016-06-13 12:55:28
kaes
Jeden wart drugiego...
2016-06-13 12:15:51
doktor
Ty od pisania i śledzenia komuchów (PO merdańcu) Nitras był w partii Korwina-Mikke Unia Polityki Realnej więc paranoiku nie pisz bzdur.
2016-06-13 11:23:11
patelnia
Przyganiał kocił garnkowi...
2016-06-13 11:08:31
Kultura
Styl uprawiania polityki i artykułowania swoich myśli przez posła SN jest każdemu doskonale znany, więc ta wymiana zdań zupełnie nie dziwi.
2016-06-13 11:00:59
hehehe
To jest rzeczywiście pytanie czy Sławek Nitras jest normalny !!??
2016-06-13 10:58:39
Jarun
Nitras to typowy karierowicz. W partii "od zawsze i na zawsze", typowy aparatczyk. Swoją gadką wpisuje się w sejmowe ławy...typowy brak kultury: sprowokować, zdenerwować, przerwać. Im szybciej zniknie z życia politycznego i publicznej działalności - tym lepiej
2016-06-13 10:41:54
Olek
Nitras jest i będzie przeciwny odbudowie stoczni w Szczecinie. Proniemieckie lobby Tuska jednak tym razem nie przejdą. Nitrasowi radzę włączyć wsteczny bieg i wrócić autostradą do swoich mocodawców.
2016-06-13 10:41:20
Nitras POsPOlity komuch.
Brrrr....
2016-06-13 10:41:09
..
kabaret za 12 tys miesiecznie ,od stoczni mamy szpecjalistkę najradną ,ciekawe ze cisza jakos o gryfii :)
2016-06-13 10:31:59