czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej

W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej

W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej
Data publikacji: 2016-12-28 23:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:14
Wywietleń: 1892 191112

Na pogorzelisku u zbiegu ul. Kordeckiego z al. Piastów w Szczecinie krajobraz bez zmian. Po ubiegłorocznym pożarze opuszczonych baraków, w których niegdyś działały warsztaty, były już nawet przymiarki do ich rozbiórki. Na zapowiedziach - jak widać - się skończyło. 

Zaniedbanym terenem, na którym niegdyś funkcjonowały m.in. warsztaty samochodowe i punkt autopomocy, dzielą się miasto Szczecin i Polski Związek Motorowy. Pożar strawił nieużytkowane od dawna parterowe zapyziałe budy latem 2015 roku.

Jak wyjaśnia Marcin Nieradka, obecny rzecznik prasowy ZBiLK, ten opracował dokumentację rozbiórki budynku i wszczął postępowanie administracyjne o wydanie pozwolenia na rozbiórkę. Postępowanie to jednak zostało zakończone decyzją odmowną wydaną w dniu 28.06.2016 r. przez Wydział Architektury i Urbanistyki Urzędu Miejskiego. Odmowę uzasadniono brakiem oświadczenia wyrażającego zgodę na rozbiórkę przez użytkownika działki sąsiedniej – Polski Związek Motorowy.

– Z naszego punktu widzenia stanowisko PZMot, które blokuje przeprowadzenie rozbiórki, jest niezrozumiałe – dodaje M. Nieradka. Jak przekonuje rzecznik ZBiLK, jedyną szansą na rozwiązanie sprawy jest wydanie decyzji o nakazie rozbiórki przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. ©℗

Mirosław WINCONEK

Więcej w "Kurierze Szczecińskim", e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 29 grudnia 2016 r. 

 

Na zdjęciach: Resztki wypalonych baraków po warsztatach na rogu ul. Kordeckiego i al. Piastów w Szczecinie.

Fot. Mirosław WINCONEK

W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej W KURIERZE: Czas na ruch inspekcji budowlanej

Komentarze

Straz miejska
a gdzie ta SMiejska. Jak postawilem pojemnik na gruz(zeby nie wyrzucac go w lesie) na jezdni gdzie zawsze stoi moje auto-koniec drogi slepej to te bydlaki zapodaly mi mandat za zajecie pasa a tu nie potrafia poradzic sobie z rudera? Przeciez jest przepis o utrzymaniu porzadku na posesji. A ten bydlak z SM skutecznie wyleczyl mnie z pojemnika.
2016-12-29 07:56:44
Ruiny edenu
Skoro prezydent miasta ma gdzieś estetykę miejscowości, którą ma pod swoją pieczą, to taki stan rzeczy może utrzymywać się latami. Przecież takich kwiatków jest dużo więcej.
2016-12-29 07:23:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy