Poniedziałek 04 lipca 2022r. 
REKLAMA

W KURIERZE. Co kryją garaże miasta?

Data publikacji: 2016-06-07 04:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
W KURIERZE. Co kryją garaże miasta?
 

Dzięki jednej z radnych wiadomo już, jaką samochodową flotą dysponują podległe magistratowi instytucje. Bo w jakie pojazdy są wyposażone miejskie spółki, nie wiadomo. Radna Urszula Pańka z PO zapowiada, że nadal będzie drążyć temat.

Miejska radna PO Urszula Pańka zadała ostatnio 15 tzw. zapytań do prezydenta Szczecina. Wszystkie dotyczyły jednej sprawy - iloma i jakimi samochodami dysponują miejskie spółki oraz instytucje podległe magistratowi. I okazuje się, że samochodowe zasoby spółek są okryte tajemnicą.

- Urząd Miasta Szczecin nie prowadzi ewidencji pojazdów znajdujących się w zasobach spółek z udziałem Gminy Miasto Szczecin. O przedmiotowe informacje można wystąpić bezpośrednio do spółki w trybie ustawy z 2001 roku o dostępie do informacji publicznej - stwierdził Ryszard Słoka, sekretarz miasta.

Jawne są zasoby jednostek podlegających miastu. Np. Zakład Usług Komunalnych posiada 17 samochodów - 10 ciężarowych, 5 osobowych i dwa asenizacyjne. Według marek, to 5 fordów, dwa volkswageny, dwa MAN-y, dwa Peugeoty, dwa Iveco, po jednym KIA, Jelczu, Gaz-ie i Fiacie.

- Powodem zapytań o samochody były moje rozmowy z mieszkańcami Szczecina. Po powrocie z urlopu będę temat drążyła. Być może niektóre samochody warto wymienić na nowsze a innych w ogóle się pozbyć. Odnoszę wrażenie, że nie ma tu racjonalnego zarządzania - stwierdziła radna Pańka.

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 7 czerwca 2016r.

(dar)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SromotnikBezwstydny
2016-06-07 09:58:29
Ooooo! Juz widzać ,że Pani Radna włozyła kij w g...o... Wystarczy przeczytać piniższe dwa komentarze (sHerloka i Wscibskiego). A ja przypomnę , że przed laty,ZUK miał kilka polewaczek, które regularnie zmywały trotuary i jezdnie. Dziśwdychamy wyschnęte plwociny, psie kupy i ptasie odchody... Tymczasem , pi.e.rdzistołki mają 5 aut osobowych. Robotnicy -10 ciężarowych...do zarobienia na tych p-stołków i ich auta...
Auta
2016-06-07 07:56:49
To co, gdyby nie radna, to ta flota nie byłaby znana? Jeżeli prezydent kupuje te samochody za prywatne środki to rzeczywiście, mogą to być dane jawne, ale żeby je tak chronić? Skandal. Na szczęście miasto ma wspaniałego rzecznika prasowego w osobie sekretarza miasta.
Dociekliwy
2016-06-07 07:54:34
Może warto zainteresować się jakie pojazdy i inne dobra posiada tak dociekliwa pani radna zakupione między innymi z wypłacanej diety radnej a więc z pieniędzy szczecinian? To co sprawdzamy jakie rzeczy kupili pani radnej szczecinianie?
Sherlock
2016-06-07 06:06:30
Czy ta kobieta ma wszystko w porządku z głową.? Nie ma ważniejszych spraw? Jedna z największych inicjatyw radnej od kilku kadencji. Rozbrajająca kobieta.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA