niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Co kryją garaże miasta?

W KURIERZE. Co kryją garaże miasta?

W KURIERZE. Co kryją garaże miasta?
Data publikacji: 2016-06-07 04:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 2010 138058

Dzięki jednej z radnych wiadomo już, jaką samochodową flotą dysponują podległe magistratowi instytucje. Bo w jakie pojazdy są wyposażone miejskie spółki, nie wiadomo. Radna Urszula Pańka z PO zapowiada, że nadal będzie drążyć temat.

Miejska radna PO Urszula Pańka zadała ostatnio 15 tzw. zapytań do prezydenta Szczecina. Wszystkie dotyczyły jednej sprawy - iloma i jakimi samochodami dysponują miejskie spółki oraz instytucje podległe magistratowi. I okazuje się, że samochodowe zasoby spółek są okryte tajemnicą.

- Urząd Miasta Szczecin nie prowadzi ewidencji pojazdów znajdujących się w zasobach spółek z udziałem Gminy Miasto Szczecin. O przedmiotowe informacje można wystąpić bezpośrednio do spółki w trybie ustawy z 2001 roku o dostępie do informacji publicznej - stwierdził Ryszard Słoka, sekretarz miasta.

Jawne są zasoby jednostek podlegających miastu. Np. Zakład Usług Komunalnych posiada 17 samochodów - 10 ciężarowych, 5 osobowych i dwa asenizacyjne. Według marek, to 5 fordów, dwa volkswageny, dwa MAN-y, dwa Peugeoty, dwa Iveco, po jednym KIA, Jelczu, Gaz-ie i Fiacie.

- Powodem zapytań o samochody były moje rozmowy z mieszkańcami Szczecina. Po powrocie z urlopu będę temat drążyła. Być może niektóre samochody warto wymienić na nowsze a innych w ogóle się pozbyć. Odnoszę wrażenie, że nie ma tu racjonalnego zarządzania - stwierdziła radna Pańka.

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 7 czerwca 2016r.

(dar)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Ooooo! Juz widzać ,że Pani Radna włozyła kij w g...o... Wystarczy przeczytać piniższe dwa komentarze (sHerloka i Wscibskiego). A ja przypomnę , że przed laty,ZUK miał kilka polewaczek, które regularnie zmywały trotuary i jezdnie. Dziśwdychamy wyschnęte plwociny, psie kupy i ptasie odchody... Tymczasem , pi.e.rdzistołki mają 5 aut osobowych. Robotnicy -10 ciężarowych...do zarobienia na tych p-stołków i ich auta...
2016-06-07 09:58:29
Auta
To co, gdyby nie radna, to ta flota nie byłaby znana? Jeżeli prezydent kupuje te samochody za prywatne środki to rzeczywiście, mogą to być dane jawne, ale żeby je tak chronić? Skandal. Na szczęście miasto ma wspaniałego rzecznika prasowego w osobie sekretarza miasta.
2016-06-07 07:56:49
Dociekliwy
Może warto zainteresować się jakie pojazdy i inne dobra posiada tak dociekliwa pani radna zakupione między innymi z wypłacanej diety radnej a więc z pieniędzy szczecinian? To co sprawdzamy jakie rzeczy kupili pani radnej szczecinianie?
2016-06-07 07:54:34
Sherlock
Czy ta kobieta ma wszystko w porządku z głową.? Nie ma ważniejszych spraw? Jedna z największych inicjatyw radnej od kilku kadencji. Rozbrajająca kobieta.
2016-06-07 06:06:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie