sobota, 15 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE: Ciąg dalszy dyskusji o Zdunowie

W KURIERZE: Ciąg dalszy dyskusji o Zdunowie

W KURIERZE: Ciąg dalszy dyskusji o Zdunowie
Data publikacji: 2016-05-30 15:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:05
Wywietleń: 2013 135847

Dyskusja na temat długów szpitala w Zdunowie nabiera rumieńców. Po medialnych doniesieniach i alarmistycznej konferencji polityków SLD głos zabrał marszałek, który uspokaja, że zarząd województwa „monitoruje na bieżąco działalność swoich medycznych jednostek i wspiera ich działania w przewidzianym przepisami zakresie”.

"Zdecydowana większość szpitalnych zobowiązań, to zobowiązania wynikające z realizacji inwestycji prowadzonych na niespotykaną wcześniej skalę wartych w sumie prawie 703 mln zł" - przypomina biuro prasowe marszałka. W komunikacie do mediów Gabriela Wiatr, jego rzeczniczka, podkreśla, że SLD informacją o zadłużeniu 14 marszałkowskich jednostek służby zdrowia na sumę 308 mln zł buduje „fałszywy przekaz”, gdyż „łączenie w jedną pulę zobowiązań wymagalnych i niewymagalnych oraz kredytów inwestycyjnych świadczy o nieznajomości tematu”.

Specjalistyczny Szpital im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Zdunowie czeka niezależny audyt, o którym zdecydował zarząd województwa. Placówka powinna bowiem już dawno spłacić 25 mln zł. Tymczasem zobowiązania rosną.

Dyskusji na temat szpitala w Zdunowie domaga się Mieczysław Jurek, szef regionalnej „Solidarności” i przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. W liście do Teresy Kaliny, przewodniczącej sejmiku, napisał, że podczas ostatniego posiedzenia prezydium WRDS (20 maja br.) dyrektor szpitala Tomasz Grodzki „przedstawił w sposób klarowny i spójny propozycję załagodzenia sytuacji kryzysowej i ustabilizowania dalszego funkcjonowania szpitala opartą w dużej mierze na pomocy ze strony Marszałka”.

(kl)

fot. Dariusz GORAJSKI

Więcej informacji w "Kurierze" i e-wydaniu z 30 maja 2016 roku.

Komentarze

Szef
Ale o czym tu dyskutować. Zawsze szef danej jednostki odpowiada za jej stan i tyle.
2016-05-31 15:37:50
A niezardnych PO-zwalniac i PO-usuwac...
Odp. do...do @Sz-n Przebudzcie...! Ale cie PO-nioslo !!! Gdyby nie ta Komuna i PO-stkomuna to od 1945 roku, tj. juz 70 lat byli bysmy Krajem Zachodnim i zyli sobie jak Anglia, Dania, Norwegia, Szwajcaria itd...itp...! I dodatkowo jeszcze dodam: a NIEZARADNYCH rzadzacym w/w Szpitalem i jego budzetem.. PO-zwalniac i PO-usuwac z zajmowanych stanowisk !!
2016-05-30 23:45:23
123 za moje długi płacisz ty
Domyślam się, że kompetencje pozwalają senatorowi doprowadzić kraj do stanu, do jakiego dyrektor doprowadził szpital.
2016-05-30 22:07:32
@"dobra zmiana"...
Ale się uśmiałem z twojego wpisu. Chłopie teraz jest internet, wszystko można sprawdzić, poczytać o przyczynach bez wychodzenia z domu. Trzeba tylko chcieć, a ty chcesz być ignorantem. Na własne życzenie.
2016-05-30 22:04:27
do @Sz-n Przebudżcie...
Z twej "pisułki" rozumiem,że to PiSdzielcy odbudowali Polskę... Powiem ci gamoniu, że gdyby nie ta "komuna", to zapewne jako analfabeta, pasałbyś świnie u plebana lub kołysał jaja bykom u pana dziedzica.
2016-05-30 17:28:47
Patriotyczna Propozycja...
Przebudowac 50 % Szpitala na Dom Opieki dla Ludzi schorowanych i starszych... ktorzy odbudowywali Polske po II Wojnie Swiatowej, gdzie w sumie przez 68 lat byli dalej Umeczani przez Komunizm i PO-stkomunizm... Walczac dalej o Wolna i Niepodlegla dzisiaj juz Polske ! Reasumujac: przebudowac polowe Szpitala dla Ludzi schorowanych i starszych tj. Ofiar Komunizmu i PO-stkomunizmu !!
2016-05-30 12:03:57
Szczecinianie - PRZEBUDZCIE SIE...
Komunisci przez 45 lat doprowadzili Kraj do ruiny... i PO-stkomunisci przez 23 lata zmarnowali PO-nad 340 miliardow zlotych ! A teraz jeszcze byly Komunista z Mysliborza i "ws-PO-ltworca" PO-stkomunistycznej Solidarnosci z ul. Wojska Polskiego, PO-wstalej kilka lat poznieeej po Sierpniu`80 roku, probuje jeszcze grac role przewodniczacego Wojewodzkiej Rady Dialogu Spolecznego...?? Szczecinianie - PRZEBUDZCIE SIE !!
2016-05-30 11:48:08
Zarząd komisaryczny
W takich przypadkach niezwłocznie odwołuje się dyrektora i wprowadza zarząd komisaryczny do czasu zakończenia audytu i podjęcia dalszych decyzji. W myśl zasady rozdzielności stanowisk lekarskich od administracyjnych. W przeciwnym razie mamy quazi-patologię polegającą na podporządkowaniu administracji i zarządzania szpitalem osobniczym karierom zawodowym i/lub politycznym.
2016-05-30 11:47:39
"dobra zmiana"...
Padły konie w Janowie Podlaskim, trwa wycinka 1000-letniej Puszczy Białowieskiej, zakazano kupna i sprzedaży ziemi,prezesem lotniska w Balicach pod Krakowem, premiera Wyszłozworka mianowała swego kolesia z podstawówki- h i s t o r y k a, pilęgniarki "dociążone" obowiązkami salowych - bez "kasy"...Teraz brakuje funduszy na zapłatę za inwestycje szpitalne...nie tylko w Szczecińskim Zdunowie.Jednym zdaniem -"dobra zmiana"! A szara gawiedż PiSdzielcza nawet nie wie ,że PL idzie na bezdroża prawne i ekonomiczne.
2016-05-30 10:51:54
Zarząd komisaryczny
W takich przypadkach niezwłocznie odwołuje się dyrektora i wprowadza zarząd komisaryczny do czasu zakończenia audytu i podjęcia dalszych decyzji. W myśl zasady rozdzielności stanowisk lekarskich od administracyjnych. W przeciwnym razie mamy quazi-patologię polegającą na podporządkowaniu administracji i zarządzania szpitalem osobniczym karierom zawodowym i/lub politycznym.
2016-05-30 10:16:34
Do dyrektora-senatora o farbowanych włosach
Pan Dyrektor ma się dobrze ! Hipokryta co mówi o zagrożeniu demokracji w Polsce a sam ma gnój na własnym podwórku ! I jeszcze śmie "w sposób klarowny i jasny...." a co robił przez tyle lat ? Doił Rzplitę!. I jeszcze chce dalej zgodnie z zasadą, że zegarek najlepiej naprawi ten co go zepsuł!.
2016-05-30 10:07:14
daro
Wyremontowany rozbudowany szpital łakomym kaskiem za złotówkę widzieli co robią POaprańcy a ludzie na bruk
2016-05-30 09:55:55
woj
Może taki był "dream" bonzów z PO wykupić za przysłowiową złotówkę upadły szpital?, ale sytuacja się zmieniła, a dobry zarządzający powinien cały czas brać pod uwagę tzw. otoczenie biznesowe, widać zabrakło wyobraźni.....
2016-05-30 09:10:11
Sroki za ogon
Jeżeli w mediach czyta się, że grożą komornicy i brak wypłat, to co do tej pory robił dyrektor tej placówki i co wciąż robi na tym stanowisku?
2016-05-30 08:43:00