czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Abonament popłynie z prądem

W KURIERZE. Abonament popłynie z prądem

W KURIERZE. Abonament popłynie z prądem
Data publikacji: 2016-05-01 23:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:26
Wywietleń: 1096 131935

Od przyszłego roku wszyscy zapłacimy składkę audiowizualną. To pomysł, który ma rozwiązać problem ze ściągalnością abonamentu za korzystanie z odbiorników radiowych i telewizyjnych. Co ta zmiana praktycznie oznacza dla podatnika?

Temat nowej daniny trafił już pod obrady Sejmu – w czwartek zakończyło się pierwsze czytanie wszystkich projektów składających się na tzw. dużą ustawę medialną. Według jej założeń, od 1 stycznia 2017 roku do każdego rachunku za prąd doliczane będzie 15 złotych miesięcznie (choć nie jest wykluczone obniżenie tej stawki do 12 złotych). Rocznie w ten sposób za możliwość oglądania telewizji i słuchania radia zapłacimy 180 złotych (dotychczasowy abonament to ponad 200 złotych).

Kontrowersje budzi przymus płacenia, nawet jeśli w domu nie mamy radia ani telewizora – składka pobierana będzie od licznika, nie od osoby. Co ważne, dotychczasowe ulgi stracą m.in. bezrobotni czy emeryci z niskimi świadczeniami. Zwolnienia przysługiwać mają jedynie osobom, które skończyły 75 lat, niepełnosprawnym w stopniu znacznym, uprawnionym do świadczenia opiekuńczego oraz kombatantom. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 2 maja 2016

(kas)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

Komentarze

Wypadków nie powoduję, OC płacę!
Oburzeni na PiS? Nie na Tuska i PO..? Nawet tego prostego problemu wasz guru przez 8 lat nie dał rady rozwiązać?? Oj! Bidulki...
2016-05-03 22:00:19
Carnation
A ja mam gdzies polityczna zaklamana telewizje i radio. Niech to g*wno zakoduja i tylko lepszy rydzykowy sort niech oglada i placi.
2016-05-02 13:08:41
REKORD padl w latach 1945 - 2015,
Odp. do komentarza Gargamela ! Tak jak CALA Polske przez 68 lat WYDYMALA Komuna i PO-stkomuna, to juz NIKT nie jest w stanie - PO-bic tego REKORDU !!
2016-05-02 10:51:22
adam36,
A ile beda musieli placic Ci, co zyja przy swieczkach i nie maja pradu, a TV i Radio beda tylko macac i wyczuwac... swoimi czulymi palcami ? Gdzie o zbieraczach tego typu Antykow juz nie wspomne !!
2016-05-02 10:46:01
Gargamel
Dziękujemy wyborcom ePiSkopatu! Jak to powiediał stonoga, będą nas tak dymać, jak nas jeszcze nikt nie wydymał. I miał racje.
2016-05-02 08:24:59
ewa35
Prawo , prawem , ale ta Sprawiedliwość Kotu z pod ogona wypadła? Ciekawa jestem czy niewidomi takze zaplacą, bo telwizora nie maja na pewno A głusi? bo Radio nie jest im potrzebne . Takze Rzadzacy nie powinni w zwiazku z tym placic bo to Slepi i Głusi na rozsądek