Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

W koszalińskim sztabie WOŚP padł rekord

Data publikacji: 27 lutego 2018 r. 20:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:04
W koszalińskim sztabie WOŚP padł rekord
Liczenie pieniędzy w koszalińskim sztabie WOŚP Fot. Facebook  

Koszaliński sztab WOŚP podsumował 26. Finał, podczas którego zebrano rekordową kwotę 361 146,54 zł. To o ponad 11 tys. zł więcej niż przed rokiem. Indywidualnie, do puszki, najwięcej zebrał 16-letni Szymon Górny.

Zastępca szefa koszalińskiego sztabu WOŚP Krzysztof Plewa we wtorek w Urzędzie Miejskim w Koszalinie podziękował wszystkim wolontariuszom, sponsorom, służbom porządkowym, władzom miasta i centrum kultury za pomoc w organizacji tegorocznego 26. Finału WOŚP, który odbył się 14 stycznia.

Tradycyjnie Plewa poprosił wyróżnionych wolontariuszy, by wzięli do rąk przygotowane wcześniej plansze z cyframi, które w odpowiedniej kolejności, utworzyły kwotę zebraną przez koszaliński sztab podczas 26. Finału WOŚP.

- Mamy rekord – powiedział Plewa, podając kwotę 361 146,54 zł.

Dziewięciu spośród pięciuset wolontariuszy, którzy dla sztabu (obejmuje swym zasięgiem również Manowo, Mielno, Będzino czy Połczyn-Zdrój) zebrali najwięcej pieniędzy, otrzymali dyplomy i drobne upominki. Od lat w tej sztuce niepokonane jest rodzeństwo - Szymon i Julia Górni. W tym roku Julia nie zbierała dla Orkiestry, za to jej brat w puszce miał najwięcej pieniędzy - ponad 7 tys. zł.

- Zbieram już 13. rok. W tym roku padł mój rekord. Zbieram, by pomagać. Uważam, że pomaganie jest bardzo ważne. Mam nadzieję, że nikt z nas nie będzie musiał korzystać z tego sprzętu, na który zbieramy, ale jeżeli taka sytuacja by się zdarzyła, to fajnie być leczonym najlepszym sprzętem, najlepszej jakości - powiedział 16-letni Szymon Górny.

* * * 

Podczas 26. Finału WOŚP zbierane były pieniądze na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Plewa poinformował podczas podsumowania finału w Koszalinie, że łączny wynik ze wszystkich sztabów z Polski i zagranicy ma zostać podany 8 marca w Warszawie.

(pap)

Na zdjęciu: Liczenie pieniędzy w koszalińskim sztabie WOŚP
Fot. Facebook

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Normalny człowiek
2018-02-28 08:52:55
Brawo Szymek i Julia! Brawo Region Koszaliński! Tak trzymać!Moze sami uzdrowimy vsłużbę zdrowia...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA