Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Rekordowa wpłata na WOŚP

Data publikacji: 15 stycznia 2018 r. 23:01
Ostatnia aktualizacja: 16 stycznia 2018 r. 20:36
Rekordowa wpłata na WOŚP
 

Oficjalny partner Orkiestry - mBank - przekaże na WOŚP nie 1, ale aż 7 milionów złotych. To największa jednorazowa wpłata w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki hojności banku i jego klientów, na konto fundacji trafi niemal 14 mln zł.

Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który się odbył 14 stycznia, zbierane były pieniądze na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Po raz pierwszy jej oficjalnym partnerem był mBank.
W ramach tej współpracy zajął się liczeniem pieniędzy i obsługą sztabów WOŚP. Poza tym wyposażył wolontariuszy w terminale i otworzył swoje placówki w całej Polsce. Wydał także specjalne karty z wizerunkiem zaprojektowanym przez Jurka Owsiaka, przygotował ofertę dla wolontariuszy, a także dużych przedsiębiorstw, chcących wspierać działalność WOŚP.

mBank zaproponował również specjalne rozwiązania – takie jak orkiestrową wersję aplikacji mobilnej banku – w której kilkoma ruchami, po kliknięciu w wirtualne czerwone serce, można było przekazać wpłatę na rzecz 26. Finału WOŚP. Dodatkowo, określone przelewy – w wysokości 10, 20, 50 i 100 zł – bank obiecał podwoić, łącznie nawet do 1 mln złotych.

– Klienci mBanku pokazali, że są wspaniali i hojni - mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku, który podczas 26. Finału był również wolontariuszem. - Naszą ambicją było zwiększenie wysokości wpłat dokonywanych za pośrednictwem banku na rzecz WOŚP. Znając niezwykły odzew na wieść o naszej współpracy z fundacją, wiedzieliśmy, że w tym roku takich wpłat będzie zdecydowanie więcej. Jednak kwota zebrana do godziny 22 w dniu Finału przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Ponieważ klienci mBanku do tego czasu wpłacili na rzecz WOŚP 6,7 mln zł, zdecydowaliśmy się podwoić tę kwotę i przekazać Orkiestrze nie deklarowany 1, ale aż łącznie 7 milionów złotych. Bardzo Wam dziękujemy i cieszymy się, że razem robimy coś dobrego! Ze sprzętu i aktywności ufundowanych przez WOŚP skorzystają wszyscy Polacy.

(g)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wisława
2018-01-16 20:21:07
Oddziały pediatryczne zyskały bardzo dużo sprzętu dzięki Wośp. Bardzo dobrze, że nadal tak wielu Polaków wspiera orkiestrę. Pozdrowienia dla wszystkich zaangażowanych, darczyńców i wolontariuszy!
endi
2018-01-16 16:10:49
kasa leje się grubymi strumieniami i wogóle wszystko pięknie dopóki nie zaczniesz się leczyć, wtedy już nie jest tak kolorowo.
tylko pytam
2018-01-16 13:00:59
Czy wielmożny pan Owsiak wyjaśnił już przepływy finansowe w trójkącie WOŚP, Mrówka Cała i Złoty Melon??
s-PO-gladajac przez Czerwone Okulary
2018-01-15 23:38:35
A dla strajkujacych medycznych rezydentow - tez cos z tego "skapanie"...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA