czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Kraj > Rekordowa wpłata na WOŚP

Rekordowa wpłata na WOŚP

Rekordowa wpłata na WOŚP
Data publikacji: 2018-01-15 23:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-16 20:36
Wywietleń: 1241 309770

Oficjalny partner Orkiestry - mBank - przekaże na WOŚP nie 1, ale aż 7 milionów złotych. To największa jednorazowa wpłata w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki hojności banku i jego klientów, na konto fundacji trafi niemal 14 mln zł.

Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który się odbył 14 stycznia, zbierane były pieniądze na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Po raz pierwszy jej oficjalnym partnerem był mBank.
W ramach tej współpracy zajął się liczeniem pieniędzy i obsługą sztabów WOŚP. Poza tym wyposażył wolontariuszy w terminale i otworzył swoje placówki w całej Polsce. Wydał także specjalne karty z wizerunkiem zaprojektowanym przez Jurka Owsiaka, przygotował ofertę dla wolontariuszy, a także dużych przedsiębiorstw, chcących wspierać działalność WOŚP.

mBank zaproponował również specjalne rozwiązania – takie jak orkiestrową wersję aplikacji mobilnej banku – w której kilkoma ruchami, po kliknięciu w wirtualne czerwone serce, można było przekazać wpłatę na rzecz 26. Finału WOŚP. Dodatkowo, określone przelewy – w wysokości 10, 20, 50 i 100 zł – bank obiecał podwoić, łącznie nawet do 1 mln złotych.

– Klienci mBanku pokazali, że są wspaniali i hojni - mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku, który podczas 26. Finału był również wolontariuszem. - Naszą ambicją było zwiększenie wysokości wpłat dokonywanych za pośrednictwem banku na rzecz WOŚP. Znając niezwykły odzew na wieść o naszej współpracy z fundacją, wiedzieliśmy, że w tym roku takich wpłat będzie zdecydowanie więcej. Jednak kwota zebrana do godziny 22 w dniu Finału przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Ponieważ klienci mBanku do tego czasu wpłacili na rzecz WOŚP 6,7 mln zł, zdecydowaliśmy się podwoić tę kwotę i przekazać Orkiestrze nie deklarowany 1, ale aż łącznie 7 milionów złotych. Bardzo Wam dziękujemy i cieszymy się, że razem robimy coś dobrego! Ze sprzętu i aktywności ufundowanych przez WOŚP skorzystają wszyscy Polacy.

(g)

 

Komentarze

Wisława
Oddziały pediatryczne zyskały bardzo dużo sprzętu dzięki Wośp. Bardzo dobrze, że nadal tak wielu Polaków wspiera orkiestrę. Pozdrowienia dla wszystkich zaangażowanych, darczyńców i wolontariuszy!
2018-01-16 20:21:07
endi
kasa leje się grubymi strumieniami i wogóle wszystko pięknie dopóki nie zaczniesz się leczyć, wtedy już nie jest tak kolorowo.
2018-01-16 16:10:49
tylko pytam
Czy wielmożny pan Owsiak wyjaśnił już przepływy finansowe w trójkącie WOŚP, Mrówka Cała i Złoty Melon??
2018-01-16 13:00:59
s-PO-gladajac przez Czerwone Okulary
A dla strajkujacych medycznych rezydentow - tez cos z tego "skapanie"...??
2018-01-15 23:38:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”