Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

W Ińsku można spacerować nowym deptakiem i kładką

Data publikacji: 04 kwietnia 2024 r. 10:44
Ostatnia aktualizacja: 05 kwietnia 2024 r. 22:48
W Ińsku można spacerować nowym deptakiem i kładką
Wzdłuż deptaka zamontowano betonowo-drewniane leżanki. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

Ińsko już ma gotowy kolejny odcinek promenady. Powstała ona na odcinku od strugi Iny do budynku tzw. hangaru.

Gmina Ińsko kończy II etap budowy promenady. Odcinek od strugi Ińsko do budynku tzw. hangaru jest już zakończony i można nim spacerować wzdłuż brzegu jeziora. Przy promenadzie zamontowano miejsca rekreacyjne, a brzeg wzdłuż ulicy Młynarskiej wzmocniono murkiem z kamieni. Zbudowano też mostek nad strumykiem.

- Inwestycja jest niemal zakończona - mówi Michał Kupczyński, zastępca burmistrza Ińska. - Pozostała jedynie kosmetyka. Czekamy na dostawę koszy na śmieci, montaż barierek przy odnowionych schodach. Dołożone zostaną dodatkowo kolejne siedziska na murek i nowe ławki przy miejscu na ognisko.

Na nowej części promenady zamontowano elementy małej architektury, wypoczynkowe leżaki i oświetlenie.

Inwestycja objęła także zagospodarowanie terenu wokół wieży widokowej, przy której położono nową nawierzchnię, zamontowano oświetlenie, ławostoły, stojaki na rowery, tablice edukacyjne, powstały tam też miejsca postojowe. Przedsięwzięcie, które pochłonęło ponad 2,5 mln zł, zmierza do szczęśliwego finału, ku radości mieszkańców i turystów.

- Jest świetnie! - mówi pani Dorota, która w świąteczny poniedziałek do Ińska przyjechała z rodziną ze Szczecina. - Zawsze lubiłam Ińsko i często to miasteczko odwiedzam. Cieszę się, że pięknieje z roku na rok.©℗

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Włodek
2024-04-06 08:11:01
Kolejny odcinek promenady oddany. A na poprzedniej nie ma kto wymienić dwóch migaiacych od tygodni lamp. Widocznie Gmina nie ma pieniędzy bo mówią ze znowu zaciąga kredyt obrotowy. Panie burmistrz co robi konserwator? Może wymienił by migające żarówki w lampach. Proszę się przejść choć raz wieczorem na promenadą .
Czytelnik
2024-04-05 22:34:10
Narazie jest ładnie Niedawno była robiona ścieżka edukacyjna w parku. Teraz nie ma pieniędzy na konserwację ławek czy tablic edukacyjnych. Może by tak wysłać panie zastepco Burmistrza Panie Kuczyński zatrudnionego przez Gminę konserwatora by odnowić przez pomalowanie tych ławek i tablic . Na placu zabaw koło gminy zamiast naprawić chuśdawkę dla dzieci to łatwiej było ją zlikwidować Tak terz będzie z promenadą . Z dbałością Gminy o to co się zrobiło jest tragicznie.
Ja
2024-04-04 17:01:16
Jak chcesz wodę bez kamieni to na basen zapraszam a kamienie to urok każdego jesiora
fin
2024-04-04 12:50:20
Czy w wodzie , w piasku dalej są kamienie kaleczące stopy , pamiętam kawałek był w miarę bez kamieni.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA