sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > W hołdzie poległym żołnierzom

W hołdzie poległym żołnierzom

W hołdzie poległym żołnierzom
Data publikacji: 2016-04-24 14:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 1667 130797

Wyjątkowo uroczysty charakter miały tegoroczne uroczystości 71. rocznicy forsowania Odry. Wzięło w nich udział prawie 2 tys. osób. Uroczystości rozpoczęła w sobotę (23 kwietnia) msza święta polowa za pokój ojczyzny, koncelebrowana przez arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. W swoim kazaniu odnosił się do poświęcenia polskich żołnierzy. Nawiązał też do 1050. rocznicy chrztu Polski i zwycięstwa Mieszka I pod Cedynią.

Przemówienia okolicznościowe na Cmentarzu Wojennym Żołnierzy 1 Armii WP w Starych Łysogórkach wygłosili: Paweł Mucha - doradca prezydenta RP i radny sejmiku zachodniopomorskiego, Joachim Brudziński - wicemarszałek Sejmu RP, Jarosław Rzepa - wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego oraz prezes organizacji kombatanckich. Przy cmentarzu odsłonięto lapidarium z krzyży wydobytych w ubiegłym roku z Odry. Przedstawiciele Sejmu, Wojska Polskiego, samorządu województwa i powiatu oraz uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki i oddali hołd poległym.

W Gozdowicach przy pomniku Sapera, podczas uroczystości prowadzonych przez Szefa Zarządu Inżynierii Wojskowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych – płk Andrzeja Solarza, wręczono medale dla zasłużonych dla wojsk inżynieryjnych. Przemawiał również przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej - Michał Jach.

Uroczystościom towarzyszyły pokazy sprzętu wojskowego 12. Dywizji Zmechanizowanej. Odbył się też maraton „Mieszkowicka dziesiątka”. Zorganizowano także piknik wojskowy przy przeprawie promowej w Gozdowicach.

(r.)

Fot. Malwina Markiewicz

W hołdzie poległym żołnierzom W hołdzie poległym żołnierzom W hołdzie poległym żołnierzom W hołdzie poległym żołnierzom

Komentarze

Zuzia
Czas najwyzszy posiadac olej w glowie a nie trociny!!! Polacy - oddac okupowane ziemie zachodnie Niemcom!!!!!
2016-04-25 10:00:10
Media
Skoro dzieci, a nawet żony, oprawców nadal mają się świetnie, to co tu mówić o lustracji.
2016-04-25 09:48:38
Czas najwyzszy...
Przeprowadzic wreszcie i nareszcie w roku juz 2016-ym, rzetelna i prawdziwa LUSTRACJE w Policji, Wojsku, Wieziennictwie, Prokuraturze, Wymiarze Sprawiedliwosci i IPN-ie... i czas najwyzszy zaczac dochodzic i scigac... winnych pomordowania/wymordowania Polakow, w tym owczesnych Zolnierzy Wykletych i owczesnych Polskich Opozycjonistow - od dnia 01.09.1939 roku liczac...!!!
2016-04-25 00:08:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie