Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

W Hanza Tower odbył się 8. Karnawałowy Bal Charytatywny na rzecz Weteranów [GALERIA]

Data publikacji: 11 lutego 2024 r. 13:16
Ostatnia aktualizacja: 12 lutego 2024 r. 19:32
W Hanza Tower odbył się 8. Karnawałowy Bal Charytatywny na rzecz Weteranów
Fot. st. szer. Tomasz Łomakin  

W Hanza Tower w Szczecinie w sobotę 10 lutego odbył się 8. Karnawałowy Bal Charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju we współpracy z 12. Brygadą Zmechanizowaną. Dochód z dobroczynnej imprezy przeznaczony zostanie głównie na rehabilitację poszkodowanych weteranów.

- Pamiętamy o potrzebach tych, którzy pełniąc służbę, zapłacili wysoką cenę, zdrowie. Podczas turnusów rehabilitacyjnych uczestnicy otrzymują pomoc lekarską, psychologiczną, ale również wsparcie od osób w podobnej sytuacji życiowej. Pozwalają podtrzymać koleżeńskie więzi pomiędzy weteranami oraz armią, z którą, z racji odniesionych ran, wielu z nich musiało się pożegnać. Jesteśmy dumni, że możemy wspomóc nasze koleżanki i kolegów – podkreśla gen. bryg. Dariusz Czekaj, dowódca 12. Brygady Zmechanizowanej.

Wielu weteranów poszkodowanych wymaga stałej rehabilitacji fizycznej i wsparcia psychologicznego.

- Turnusy rehabilitacyjne dla weteranów, ich rodzin a także dla rodziców poległych żołnierzy na stałe wpisały się w działalność Stowarzyszenia, które co roku stara się pozyskać fundusze na ich organizację m.in. poprzez Karnawałowy Bal Charytatywny – mówi mjr Angelika Szymańska – psycholog 12. BZ.

- Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju powstało w 2008 roku z inicjatywy własnej żołnierzy w służbie czynnej oraz rezerwy, którzy służyli w misjach zagranicznych, zostali ranni, poszkodowani, lub których problemy wynikają bezpośrednio z faktu pełnienia służby poza granicami państwa – przypomina Tomasz Kloc – prezes Stowarzyszenia. - Organizacja turnusów rehabilitacyjnych jest niezwykle ważna dla weteranów i ich rodzin, ponieważ bez wsparcia oraz obecności najbliższych, żołnierze mogą czasem nigdy nie powrócić do normalnego codziennego życia.

Bal cieszy się od lat dużym zainteresowaniem przedstawicieli z różnych środowisk: świata kultury, nauki, biznesu, sportu, władz rządowych i samorządowych, przedstawicieli dowództw oraz jednostek wojskowych, a także osób prywatnych. Chcą oni wesprzeć żołnierzy, którzy doznali trwałej utraty zdrowia, a odniesione rany pozostawiły swój ślad na całe życie.

Jak relacjonuje kpt. Irena Paczek-Krawczak, główną atrakcją Balu były licytacje oraz aukcje wielu interesujących przedmiotów podarowanych przez darczyńców, loterie i losowania. Licytowano m.in.: jednodniowe szkolenie z żołnierzami Błękitnej Brygady oraz pamiątkowe tablo z symboliką brygady przekazane przez Dowódcą 12BZ, bursztynowe spinki do mankietów od Ministra Obrony Narodowej, replikę noża szturmowego i pamiątkowy coin Szefa Sztabu Generalnego, statuetkę "Orzeł od Sokoła" Dowódcy DGRSZ, ryngraf Dowódcy DORSZ, rzeźbę oraz pamiątkowego coina Dowódcy 12SDZ, zestaw pamiątkowych znaczków z limitowanych serii od Prezesa Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w misjach Poza Granicami Kraju i wiele, wiele innych atrakcji takich jak np. wycieczka do Gruzji czy skok w tandemie ze spadochronem.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja jednodniowego szkolenia w 12.Brygadzie Zmechanizowanej, które obejmowało strzelanie z różnego rodzaju broni strzeleckiej, moździerzy, granatników, zestawu OPL GROM - na nowoczesnym symulatorze "Śnieżnik" w Stargardzie oraz naukę prowadzenia KTO ROSOMAK - na symulatorze "Jaskier".

Ogólna kwota zebrana podczas balu znana będzie, kiedy podliczone zostaną pieniądze nie tylko z licytacji, loterii, ale także te przekazane przez sponsorów i z „biletów” wstępu na bal.

- Środków wystarczy na pewno, aby Stowarzyszenie mogło zorganizować wakacyjny turnus terapeutyczny dla poszkodowanych weteranów - dodaje. - Serdecznie dziękujemy hojnym Darczyńcom, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie.

 (K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Marco
2024-02-12 18:38:49
,,klemens" - nie byłeś na Balu to nie zabieraj głosu. Nikt nie zmusza do uczestnictwa w takiej imprezie, podobnie jak w WOŚP.
klemens
2024-02-12 11:39:48
ci młodzi weterani nie mogą znaleźć pracy ? Stracili zdrowie dla jankesów , a wyciągają łapę do Polaków ? Rodzin nie mają do wspomożenia ?
Cudza awantura
2024-02-11 22:48:49
Był ktoś z ambasady USA?
cesio
2024-02-11 21:01:18
@pomorzany - bo to nie jest zwykły pijaczyna tylko aktywista ekologiczny i mu wolno ;-(
Szwej
2024-02-11 17:02:50
36 mln zł Antek przewalił na niszczenie puszek po piwie i parówkek, by karzeł z Żoliborz co miesiąc twierdził o zamachu
Orkiestra z Titanica
2024-02-11 16:09:58
Bal PO tzw Prezydencki w Świnoujściu, tu Wojskowy ., orkiestra jurasa Karnawal trwa! Jak długo jeszcze będzie beztrosko ?
...
2024-02-11 15:05:46
@pomorzany: weź leki jeszcze nie jest za późno
pomorzany
2024-02-11 13:59:06
bale festiwale a pomorzany potrzebują pomocy, notorycznie sa demolowane samochody złapany na gorcym uczynku pijak nie poniósł kary nawet pomimo nagrań i rozpoznania sprawcy ten pojak dalej demoluje samochody

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA