Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

W czwartek wieczorem ruszają prace na ul. Gdańskiej w Szczecinie

Data publikacji: 2021-04-15 17:34
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-15 17:34
W czwartek wieczorem ruszają prace na ul. Gdańskiej w Szczecinie
Fot. Mirosław Winconek  

W czwartek wieczorem rozpocznie się frezowanie kolejnej ulicy w Szczecinie. Tym razem drogowcy będą prowadzili swoje roboty w ramach bieżącego utrzymania na nitce wjazdowej ulicy Gdańskiej. ZDiTM prosi kierowców o uwagę.

Prace będą prowadzone na nitce wjazdowej prowadzącej do centrum Szczecina na odcinku od ostatniej dylatacji Mostu Pionierów do pierwszej kładki dla pieszych znajdującej się na wysokości węzła przesiadkowego Basen Górniczy. Dodatkowo nowa nakładka pojawi się na odcinku będącym łącznicą wjazdową (kierunek centrum Szczecina) prowadzącą od ul. Księżnej Anny do Mostu Pionierów.

W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej.

- Ulice będą przejezdne, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne. Drogowcy będą robić wszystko, żeby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, a większość prac będzie wykonywana w nocy - zapewnia Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Prace, które będą trwały około miesiąca wykonuje firma Strabag w ramach umowy na bieżące utrzymanie ulic.

Oprac. (k)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ciekawe
2021-04-15 21:40:44
z reguły robią tam gdzie droga w dobrym stanie.
asfalt
2021-04-15 21:02:16
To chyba super biznes. Co dwa lata skrobią asfalt, dolewają smoły, podgrzewają,kładą, wałują na nowo. Na pewno super biznes. Prawie jak prenumerata. Gorzej byłoby zrobić remont raz na 10 lat z gwarancją. Tylko taki warunek to się w pale nie mieści urzędnikom. Może jakiś kryształ to sprawdzi? Czy nie można zrobić raz, a dobrze na 25lat? Poniemieckie nawierzchnie z kostki brukowej ponad 120 lat miały i było ok., dopóki się geniusze od dróg miejskich do modernizacji nie zabrali.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA