Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W Bałtyku odnaleziono zaginiony kuter

Data publikacji: 21 maja 2019 r. 10:18
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2020 r. 22:46
W Bałtyku odnaleziono zaginiony kuter
 

Potwierdzono lokalizację zaginionego w ubiegłym tygodniu kutra Świ-82 – poinformował PAP we wtorek (21 maja) rzecznik SAR. Nurkowie odnaleźli też ciało jednego z rybaków.

Nurkowie potwierdzili lokalizację kutra Świ-82 ok. 3 mil morskich na północ od Niechorza – poinformował PAP we wtorek rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck. Odnaleziono też ciało jednego z członków załogi.

Jak podał Goeck, na prośbę prowadzącej sprawę prokuratury, statek ratowniczy Cyklon z prokuratorem i policjantami na pokładzie został wysłany w poniedziałek na miejsce, które wskazały radary jako prawdopodobną lokalizację zatonięcia jednostki.

Rzecznik SAR dodał, że ciało odnalezionego rybaka zostało przetransportowane na brzeg. Pozostali trzej członkowie załogi uznawani są za zaginionych.

Ciało jednej z osób zostało w ubiegły wtorek odnalezione pod tratwą, należącą do kutra, ok. 3 mil morskich na północny zachód od Mrzeżyna. Nie udało się go jednak podjąć.

Zaginięcie kutra Świ-82 zgłosił w ub. wtorek w południe armator. Jednostka około godz. 2 meldowała, że za godzinę znajdzie się w Mrzeżynie, jednak nie dopłynęła do niego. Akcję poszukiwawczą prowadziły jednostki SAR, a także samolot Marynarki Wojennej i straż graniczna.

Śledztwo w sprawie zaginięcia kutra prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gryficach. Postępowanie dotyczy podejrzenia spowodowania wypadku w ruchu wodnym - w tym przypadku na morzu, ze skutkiem śmiertelnym.

(PAP)

Fot. Marek Klasa (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kk
2019-05-21 11:52:26
Winne na Kapitana zwala czy moze na załogę albo na Neptuna

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA