Środa 26 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Akcja poszukiwania zaginionego kutra zawieszona

Data publikacji: 2019-05-15 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:39
Akcja poszukiwania zaginionego kutra zawieszona
 

Służby ratownicze zdecydowały w środę (15 maja), że akcja poszukiwania zaginionego w okolicach Mrzeżyna kutra pozostaje zawieszona.

– Poszukiwania kutra trwały we wtorek do godziny 22, kiedy je zawieszono – powiedział PAP rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck. Jak dodał, "w środę zdecydowano, że akcja jest dalej zawieszona".

– Jeżeli jednak jednostki przepływające w rejonie zaginięcia kutra poinformują służby, że odnalazły w tamtym rejonie np. fragmenty jednostki albo ofiary, wtedy akcja zostanie wznowiona – zastrzegł Goeck.

We wtorek po południu ciało jednej z osób zostało odnalezione pod tratwą, należącą do kutra ok. 3 mile morskie na północny zachód od Mrzeżyna. Na pokładzie kutry były cztery osoby.

Akcję poszukiwawczą prowadziły jednostki SAR, a także samolot Marynarki Wojennej i straż graniczna. Zaginięcie kutra Świ-82 zgłosił we wtorek w południe armator. Jednostka około godz. 2 meldowała, że za godzinę znajdzie się w Mrzeżynie, jednak nie dopłynęła do niego.

(pap)

Fot. Artur Bakaj (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Świnoujścianka
2019-05-15 16:58:27
Bardzo smutna wiadomość. Wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodzin i Bliskich tragicznie zaginionych rybaków.....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA