wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > W alei rozkwitną wiosną - tulipany, narcyzy, krokusy i czosnki

W alei rozkwitną wiosną - tulipany, narcyzy, krokusy i czosnki

W alei rozkwitną wiosną - tulipany, narcyzy, krokusy i czosnki
Data publikacji: 2015-12-11 15:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 2608 51853

Aleja skrzynkowa najbliższej wiosny wreszcie i dosłownie „wybuchnie" kwiatami. Do już rosnących tu i rozkwitających co roku po zimie żółtych i fioletowych krokusów, jakimi ozdobiliśmy zieleńce wcześniej podczas jednej z edycji Kurierowej  „krokusowej rewolucji", dołączą następne. I nie tylko one.

Sadzenie nowych cebul kwiatowych w pasach zieleni wzdłuż deptaka na pl. Żołnierza Polskiego rozpoczęło się w minioną środę. Finał w przyszłym tygodniu. Przybędzie w sumie 70 tysięcy krokusów, a wraz z nimi 13 tysięcy tulipanów, 13 300 narcyzów i 500 czosnków olbrzymich.

To konkretny wymiar realizacji jednego z projektów zgłoszonych do tzw. puli obywatelskiej budżetu miejskiego. Jego koszt to ok. 40 tys. zł, a wykonawcą jest firma Zielone Ogrody Sylwiusza Mołodeckiego. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

W alei rozkwitną wiosną - tulipany, narcyzy, krokusy i czosnki W alei rozkwitną wiosną - tulipany, narcyzy, krokusy i czosnki

Komentarze

Honorat
@ Gonorat - cóż za wrażliwość, jakby magistracka nawet. Jeżeli coś jest zaplanowane, to musi być zrealizowane, nawet wbrew logicznemu myśleniu. Drzewka na skrzyżowaniu przy Łubinowej/Handlowej posadzono już po ogłoszeniu wyników głosowania w SBO. No, ale jeżeli zaplanowane, to trzeba posadzić - potem się przesadzi. W filmie "Poszukiwany, poszukiwana" nawet jezioro można było przenieść. To nie jest szczucie (ulubione zwłaszcza przez obecnie rządzących "z woli narodu") tylko zdrowy rozsądek, który wychodzi z założenia, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi. I nie musi się posiłkować "pojntami" z archaicznych kawałów Radia Erewań.
2015-12-13 21:25:06
tylko pytam...
Kiedy magistraccy rozbiorą "Szklaną Pułapkę"-szkaradzieństwo??? tylko pytam...
2015-12-12 09:50:15
Gonorat
Drzewek posadzono siedem a nie kilkanaście - to po pierwsze. Po drugie: nasadzenia były zaplanowane jeszcze przed ogłoszeniem wyników głosowania. Po trzecie: dopiero przy projekcie przebudowy okaże się co i z czym koliduje. Po czwarte: każdy projekt zawiera plan zagospodarowania zielenią, jeżeli będzie potrzeba to drzewka zostaną przesadzone. Każdy ma prawo do wolnych komentarzy, również ten kto pisze "prawdopodobnie nie będzie ronda" - czcza gadanina, niepoparta żadnymi argumentami oprócz świata iluzji. Klasyka polskiego szczucia na wszystko i wszystkich. Jest problem to go rozwiązujmy. A nie propaganda. Nie samochody tylko rowery, nie w Moskwie tylko w Erewaniu i nie rozdają tylko kradną. Ot taka puenta.
2015-12-11 17:07:50
Honorat
Jeżeli realizacja projektu z obywatelskiego budżetu miejskiego ma się skończyć na posadzeniu kwiatków pod drzewami, to będzie kpina z idei budżetu obywatelskiego. Z innymi przegłosowanymi projektami też nie jest najlepiej. Prawdopodobnie na skrzyżowaniu ulic Handlowej, Nałkowskiej, Łubinowej i Przelotowej nie będzie ronda, bo od strony pętli autobusowej niedawno posadzono kilkanaście drzew. Podobno zwycięski projekt w dzielnicy Szczecin-Zachód oprotestowała rada osiedlowa. Skrzynki z Alei Skrzynkowej należy usunąć nawet wbrew planistom. Każdy projekt może być przecież zmodyfikowany, chyba że skrzynki mają potwierdzać, iż tędy przebiega Złoty Szlak. Tylko że rdza niewiele przypomina złoto.
2015-12-11 15:43:43

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie