poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W alei rozkwitną wiosną - tulipany, narcyzy, krokusy i czosnki

W alei rozkwitną wiosną - tulipany, narcyzy, krokusy i czosnki

W alei rozkwitną wiosną - tulipany, narcyzy, krokusy i czosnki
Data publikacji: 2015-12-11 15:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 2340 51853

Aleja skrzynkowa najbliższej wiosny wreszcie i dosłownie „wybuchnie" kwiatami. Do już rosnących tu i rozkwitających co roku po zimie żółtych i fioletowych krokusów, jakimi ozdobiliśmy zieleńce wcześniej podczas jednej z edycji Kurierowej  „krokusowej rewolucji", dołączą następne. I nie tylko one.

Sadzenie nowych cebul kwiatowych w pasach zieleni wzdłuż deptaka na pl. Żołnierza Polskiego rozpoczęło się w minioną środę. Finał w przyszłym tygodniu. Przybędzie w sumie 70 tysięcy krokusów, a wraz z nimi 13 tysięcy tulipanów, 13 300 narcyzów i 500 czosnków olbrzymich.

To konkretny wymiar realizacji jednego z projektów zgłoszonych do tzw. puli obywatelskiej budżetu miejskiego. Jego koszt to ok. 40 tys. zł, a wykonawcą jest firma Zielone Ogrody Sylwiusza Mołodeckiego. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

W alei rozkwitną wiosną - tulipany, narcyzy, krokusy i czosnki W alei rozkwitną wiosną - tulipany, narcyzy, krokusy i czosnki

Komentarze

Honorat
@ Gonorat - cóż za wrażliwość, jakby magistracka nawet. Jeżeli coś jest zaplanowane, to musi być zrealizowane, nawet wbrew logicznemu myśleniu. Drzewka na skrzyżowaniu przy Łubinowej/Handlowej posadzono już po ogłoszeniu wyników głosowania w SBO. No, ale jeżeli zaplanowane, to trzeba posadzić - potem się przesadzi. W filmie "Poszukiwany, poszukiwana" nawet jezioro można było przenieść. To nie jest szczucie (ulubione zwłaszcza przez obecnie rządzących "z woli narodu") tylko zdrowy rozsądek, który wychodzi z założenia, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi. I nie musi się posiłkować "pojntami" z archaicznych kawałów Radia Erewań.
2015-12-13 21:25:06
tylko pytam...
Kiedy magistraccy rozbiorą "Szklaną Pułapkę"-szkaradzieństwo??? tylko pytam...
2015-12-12 09:50:15
Gonorat
Drzewek posadzono siedem a nie kilkanaście - to po pierwsze. Po drugie: nasadzenia były zaplanowane jeszcze przed ogłoszeniem wyników głosowania. Po trzecie: dopiero przy projekcie przebudowy okaże się co i z czym koliduje. Po czwarte: każdy projekt zawiera plan zagospodarowania zielenią, jeżeli będzie potrzeba to drzewka zostaną przesadzone. Każdy ma prawo do wolnych komentarzy, również ten kto pisze "prawdopodobnie nie będzie ronda" - czcza gadanina, niepoparta żadnymi argumentami oprócz świata iluzji. Klasyka polskiego szczucia na wszystko i wszystkich. Jest problem to go rozwiązujmy. A nie propaganda. Nie samochody tylko rowery, nie w Moskwie tylko w Erewaniu i nie rozdają tylko kradną. Ot taka puenta.
2015-12-11 17:07:50
Honorat
Jeżeli realizacja projektu z obywatelskiego budżetu miejskiego ma się skończyć na posadzeniu kwiatków pod drzewami, to będzie kpina z idei budżetu obywatelskiego. Z innymi przegłosowanymi projektami też nie jest najlepiej. Prawdopodobnie na skrzyżowaniu ulic Handlowej, Nałkowskiej, Łubinowej i Przelotowej nie będzie ronda, bo od strony pętli autobusowej niedawno posadzono kilkanaście drzew. Podobno zwycięski projekt w dzielnicy Szczecin-Zachód oprotestowała rada osiedlowa. Skrzynki z Alei Skrzynkowej należy usunąć nawet wbrew planistom. Każdy projekt może być przecież zmodyfikowany, chyba że skrzynki mają potwierdzać, iż tędy przebiega Złoty Szlak. Tylko że rdza niewiele przypomina złoto.
2015-12-11 15:43:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie