Środa 19 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Uzupełniający nabór do szczecińskich przedszkoli

Data publikacji: 2019-08-15 21:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 12:14
Uzupełniający nabór do szczecińskich przedszkoli
 

W piątek (16 sierpnia) rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do szczecińskich przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych działających w szkołach podstawowych. Podobnie jak w przypadku innych naborów, również i ten prowadzony będzie elektronicznie.

W tegorocznej rekrutacji uzupełniającej do placówek wychowania przedszkolnego mogą wziąć udział dzieci urodzone w latach 2013-2016 (tj. w wieku 3-6 lat), których sytuacja z różnych przyczyn nie została rozwiązana podczas naboru właściwego.

 Podobnie jak w przypadku innych naborów prowadzonych przez gminę Szczecin, również i ten prowadzony będzie elektronicznie poprzez stronę https://nabor.pcss.pl/szczecin/przedszkole/. To właśnie w tym miejscu zainteresowani rodzice powinni wypełnić nowy wniosek, na którym mogą wskazać maksymalnie 3 preferowane przez nich placówki.

- Należy pamiętać o tym, by na pierwszym miejscu umieścić tę placówkę, na której najbardziej nam zależy - przypomina Centrum Informacji Miasta. - Następnie wydrukowany i podpisany wniosek należy złożyć (wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów) w placówce wskazanej na pierwszym miejscu.

 Co ważne, jeżeli zainteresowany rodzic nie ma możliwości wypełnienia dokumentów za pomocą systemu elektronicznego, wniosek o przyjęcie może otrzymać w wybranej placówce, wypełnić ręcznie i podobnie jak w przypadku wniosku elektronicznego złożyć w placówce pierwszego wyboru.

 Do placówek prowadzonych przez gminę Szczecin w naborze uzupełniającym mogą zostać przyjęci kandydaci, którzy wraz z rodzicami zamieszkują na jej terenie. W postępowaniu obowiązują te same kryteria, jak podczas tegorocznego naboru właściwego. Co ważne, pod uwagę nie jest brana kolejność zgłoszeń.

 Na wypełnienie wniosku i złożenie go w placówce zainteresowani rodzice i opiekunowie prawni będą mieć czas do 21 sierpnia br. Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia zostanie podana do publicznej wiadomości 27 bm. Dzień później, 28 sierpnia br., rodzice kandydatów będą mieć czas na potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do placówki. Ostateczne wyniki naboru uzupełniającego znane będą 29 sierpnia br.

 Szczegółowe informacje o tegorocznej rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych znajdują się na stronie https://nabor.pcss.pl/szczecin/przedszkole/. Jest tam nie tylko szczegółowy informator dla rodziców czy lista placówek, które dysponują wolnymi miejscami, ale też m.in. wzory niezbędnych dokumentów oświadczeń.

 (g)

Fot. Dariusz Gorajski

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA