Niedziela, 14 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Uzależniony od nielegalnego biznesu

Data publikacji: 30 lipca 2017 r. 21:10
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:45
Uzależniony od nielegalnego biznesu
 

Prezes firmy wstawiającej nielegalne automaty do gry do różnych punktów w Zachodniopomorskiem też się chyba uzależnił od hazardu  i nie wiedział, kiedy zaprzestać niezgodnej z prawem działalności. Stop mu powiedzieli funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z policjantami, robiąc kilka kontroli.

Funkcjonariusze celno-skarbowi i policjanci w ostatnich kilku dniach dokonali 7 kontroli w różnych miejscach, głównie w małych, oddalonych od głównych szlaków komunikacyjnych wioskach, powiatów koszalińskiego, białogardzkiego i sławieńskiego. Skontrolowali także punkty w Karlinie i Darłowie. Efektem ich działań było zatrzymanie 15 nielegalnie działających automatów typu CSANI, a także mężczyzny urządzającego ten proceder. Miał przy sobie prawie 50 tys. zł w gotówce.

Zatrzymanemu postawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art.107 kodeksu karnego skarbowego (Przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe przeciwko organizacji gier hazardowych, za które grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo pozbawienia wolności do lat 3, bądź obie kary łącznie).

Spółka wstawiająca nielegalne automaty nie ma zgody na prowadzenie takiej działalności. Jej prezesowi także postawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 107 kks (Urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia).

- Postępowanie jest efektem 21 kontroli prowadzonych od listopada zeszłego roku, w wyniku których zatrzymano 55 nielegalnie działających automatów- dodaje Małgorzata Brzoza,  rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

(mag)

Fot. (ZUCS)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA