Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Uwaga na oszustów mieszkaniowych

Data publikacji: 31 maja 2017 r. 09:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:42
Uwaga na oszustów mieszkaniowych
 

Mieszkaniowi oszuści pojawili się w Szczecinie i oferują wynajęcie mieszkania z zasobu gminy. Wyłudzają od naiwnych pieniądze w zamian za rzekome uzyskanie prawa do lokalu.

– Jedna z mieszkanek Szczecina zgłosiła się do Urzędu Miasta przedstawiając pismo, w którym to została poinformowana, że wniosek o wynajęcie lokalu został rozpatrzony pozytywnie i zaakceptowany. W piśmie dodatkowo pojawia się informacja o tym, że należy wpłacić wadium w wysokości 8 tys. zł, które jest podstawą do zawarcia umowy. Oczywiście wszystkie te informacje są zwykłym oszustwem. Niestety osoba, która otrzymała sfałszowane pismo, zastosowała się do jego treści – poinformował Marcin Nieradka, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa.

Przypominamy, że wnioski o najem mieszkań komunalnych składa się bezpośrednio w Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych przy ul. Mariackiej 25 w Szczecinie. Nabór wniosków jest ściśle określony, a wszystkie osoby, które złożyły wniosek, są ujęte w wykazach, które to są publikowane zarówno na stronie internetowej: zbilk.szczecin.pl, jak i na tablicy ogłoszeń ZBiLK. Po wywieszeniu projektów tych wykazów, każdy może się od nich odwołać. Procedurę związaną ze wskazaniem lokalu komunalnego prowadzi wyłącznie Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych

– Stąd apel, by w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do autentyczności składanych ofert, zwłaszcza w przypadku konieczności wpłaty jakichkolwiek pieniędzy zwanej różnie np. kaucja zabezpieczająca czy wadium, zainteresowani powinni dzwonić pod numer telefonu 91 48 86 352 lub osobiście przyjść do ZBiLK (ul. Mariacka 25) i zweryfikować takie informacje – ostrzega rzecznik. Przypomina, że pracownicy Urzędu Miasta ani ZBiLK nigdy nie załatwiają formalności poza siedzibą jednostki.

Osoby, które padły ofiarą przestępstwa lub sądzą, że miały do czynienie z próbą wyłudzenia pieniędzy powinny niezwłocznie zgłosić się na policję.

(p)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

precz ze ścierwem
2017-05-31 11:02:25
zwykłe ścierwa... mam nadzieję że zdechną za karę i nie zdążą się nacieszyć kasą! TEGO I M ZYCZE Z CAŁEGO SERCA! STFU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
^
2017-05-31 10:08:57
Głupi ludzie sami są sobie winni. W dobie internetu i telefonów wszystko można zweryfikować. Widocznie te 8 tysięcy złotych przyszło komuś z łatwością, że tak szybko je wpłacił.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA