piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Uwaga na mrożone brokuły!

Uwaga na mrożone brokuły!

Uwaga na mrożone brokuły!
Data publikacji: 2017-07-08 19:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:20
Wywietleń: 488 274398

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował kolejne ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Tym razem chodzi o partię mrożonych brokułów, w których wykryto niedopuszczalny poziom pozostałości pestycydu. Uwaga: nie nadają się do spożycia!

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zakwestionowali produkt firmy Oerlemans Foods Polska ze Strzelna. W opakowaniach jednej partii (4527040 2/1) wykryli niedopuszczalny przekraczający polską normę poziom (NPD) chlorpiryfosu, czyli pestycydu.

Po otrzymaniu informacji o wykrytym zagrożeniu, producent uruchomił procedurę wycofania kwestionowanego produktu z rynku.

- Dodatkowo firma podjęła działania mające na celu identyfikację dostawców kwestionowanej partii. Zwiększono liczbę badanych prób surowca od poszczególnych dostawców na obecność pozostałości pestycydów. Wprowadzono ponadstandardowe kontrole na etapie pola (analizy w systemie kopertowym), skupu surowca i produkcji oraz zmieniono plan badań dla surowców - informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

I uspokaja: "Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę".

(an)

Na zdjęciu: Opakowanie zakwestionowanej partii mrożonych brokułów o wielkości 450 g i z datą przydatności do spożycia: 08.2018

Fot. GIS

Komentarze

do poniższego
Cyt."...że jestem posuniętą w beret kobietą."....Gdybyś umiał dobrze posuwać to musiałbyś gotować "zupę samemu".O innych dodatkach nie wspominam....SPRAWDZONE!
2017-07-09 15:54:50
ad indi8@op.pl
ja kupuję mrożone warzywa. to jest o wiele taniej gdy gotuje się zupę samemu. poza tym warzywa są już obrane co zaoszczędza czas i są w jednym woreczku więc woreczek kupuję u jednego sprzedawcy i nie muszę biegać po straganach czy stoiskach.kupuję też mrożone owoce np. na sorbet. i abyś nie myślał że jestem posuniętą w beret kobietą.. jestem facetem i mam bardzo mało czasu dzięki czemu mam więcej na kobiety
2017-07-09 11:27:38
M.Dem.
Czy wiele innych artykulow spozywczych, w tym takze swiezych od zeszlego lata, nie rozprowadzaja sklepy? Bo czasami kupi czlowiek owoce lub warzywka na stoiskach ze swieza zywnoscia i gdy pozniej wydaje w aptece wiele razy wiecej na srodki przeciwbolowe i przeciwzapalne, to nabiera podejrzen.
2017-07-08 23:52:49
indi8@op.pl
A kto kuzwa latem kupuje mrozone warzywa ?
2017-07-08 21:58:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”