poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Uwaga kierowcy. Wzmożony ruch kolumn wojskowych

Uwaga kierowcy. Wzmożony ruch kolumn wojskowych

Uwaga kierowcy. Wzmożony ruch kolumn wojskowych
Data publikacji: 2019-04-11 21:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 1640 385352

Do soboty (13 kwietnia) na drogach naszego województwa potrwa wzmożony ruch kolumn wojskowych. Transportery będą się poruszać na kierunku Białystok – Warszawa – Inowrocław - Szczecin (m.in. po drodze ekspresowej S3, autostradzie A6, a także drodze krajowej nr 10). Ma to związek ze szkoleniami poligonowymi, jakie odbywa od sześciu tygodni 12 Brygada Zmechanizowana ze Szczecina na wschodzie Polski.

- Biorąc pod uwagę fakt, iż bezpieczeństwo na drogach jest bardzo istotne, apeluje się do kierowców głównie w godzinach nocnych i wczesnoporannych, aby nie wjeżdżać pomiędzy pojazdy kolumn wojskowych - mówi oficer prasowy 12. Brygady Zmechanizowanej por. Błażej Łukaszewski. - Wymuszając pierwszeństwo na kolumnie pojazdów ważących po 20 i więcej ton, można stworzyć bardzo duże zagrożenie 

Ł.T

Fot. por. Błażej Łukaszewski

 

Komentarze

@koliber
nie musza frunac -eszelon. nie bylo sie w wojsku, co?
2019-04-12 19:06:07
Koliber
A co z poligonow frunac maja?
2019-04-12 12:41:30
wi Go
Co jest do cholery z tymi wpisami ?! Może to jednak dobrze, że w Polsce wojsko jest - a jak jest to i ćwiczy i szkoli się. Sąsiadów od wieków mamy takich fajnych i życzliwych już kilka razy pokazali co potrafią.
2019-04-12 11:11:53
@artemor
do szkolenia kierowcow jest poligon nie autostrada
2019-04-12 09:11:45
He
Rząd postanowił spacyfikować polskich nauczycieli?
2019-04-12 07:46:51
artemor
Nie widziałeś w Niemczech jak transportery jeżdżą po autostradach? Gdzie kierowca ma się szkolić? Śpiąc w eszelonie? Chodzi też o czas.
2019-04-12 06:43:23
Adam
Eszelonów brak, czy armii nie stać na eszelony. Taki Rosomak żre 70 litrów na 100. Czyli na ropę wojsko stać