Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Utrudnienia w związku z półmaratonem

Data publikacji: 2019-08-25 00:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-26 16:55
Utrudnienia w związku z półmaratonem
39. PKO Półmaraton Szczecin – meta na Jasnych Błoniach Fot. Ryszard Pakieser  

W związku z organizacją 40. PKO Półmaratonu Szczecińskiego w niedzielę (25 sierpnia) ZDiTM informuje o utrudnieniach w ruchu i zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

40. PKO Półmaraton Szczecin odbędzie się w godz. 8-14.

Trasa biegu:

Piotra Skargi, Monte Cassino, Wielkopolska, al. Papieża Jana Pawła II, Mazurska, Rayskiego, Malczewskiego, Matejki, Plantowa, Starzyńskiego, Małopolska, Henryka Pobożnego, Wawelska, Starzyńskiego, Parkowa, Malczewskiego, Podhalańska, Wielkopolska, Wąska, Niedziałkowskiego, Unisławy, pl. Kilińskiego, Wąska, Odrowąża, Felczaka, Moniuszki, Piotra Skargi, Monte Cassino, Królowej Korony Polskiej, Wawrzyniaka, Mickiewicza, Waryńskiego, Przerwy-Tetmajera, pl. Jakuba Wujka, Bałuckiego, Przybyszewskiego, Budzysza Wosia, Okrzei, Mickiewicza, Żołnierska, Brodzińskiego, Wołogoska, Wieniawskiego, Św. Stanisława Kostki, Konopnicka, Mickiewicza, Niedziałkowskiego, Monte Cassino, Królowej Korony Polskiej, Ogińskiego, Szymanowskiego.

Zamknięcie i otwarcie dla ruchu samochodowego ulic w trakcie biegu będzie odbywało się dynamicznie, a wszelkie zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej będą odbywać się na polecenie Centrali Ruchu ZDiTM. 

 

Komunikacja miejska

Tramwaje:

 • Linia 1 (kursuje na trasie Głębokie – Potulicka) dynamiczne wstrzymanie ruchu przy skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Królowej Korony Polskiej i al. Wojska Polskiego z ul. Mickiewicza;
 • Linie 2 (kursuje na trasie Turkusowa – Dworzec Niebuszewo), 3 (kursuje na trasie Las Arkoński – Pomorzany), 10 (kursuje na trasie Las Arkoński – Gumieńce) i 12 (kursuje na trasie Dworzec Niebuszewo – Pomorzany) – dynamiczne wstrzymanie ruchu przy skrzyżowaniu al. Wyzwolenia z ul. Malczewskiego – Rayskiego;
 • Linia 5 (kursuje na trasie Stocznia Szczecińska – Krzekowo) dynamiczne wstrzymanie ruchu przy skrzyżowaniu ul. Malczewskiego z ul. Parkową, ul. Matejki z ul. Malczewskiego, al. Bohaterów Warszawy z ul. Mickiewicza, ul. Żołnierska przed pętlą Krzekowo;
 • Linia 7 (kursuje na trasie Turkusowa – Krzekowo) dynamiczne wstrzymanie ruchu przy skrzyżowaniu al. Bohaterów Warszawy z ul. Mickiewicza, ul. Żołnierska przed pętlą Krzekowo;
 • Linia 11 (kursuje na trasie Ludowa – Pomorzany) dynamiczne wstrzymanie ruchu przy skrzyżowaniu ul. Malczewskiego z ul. Parkową, ul. Matejki z ul. Malczewskiego.

 

Autobusy: 

Utrudnienia w rejonie Jasnych Błoni i Urzędu Miasta

 • Linia 67 (kursuje na trasie Stocznia Szczecińska – Karola Miarki) Od pierwszego kursu do przywrócenia stałej organizacji ruchu w ciągu ul. Piotra Skargi kursy będą wykonywane z pominięciem ul. Piotra Skargi. Nieczynne będą przystanki „Jasne Błonia”, „Piotra Skargi”, „Bogumiły”. Pomiędzy przystankami „Traugutta” a „Kołłątaja” autobusy pojadą ul. Zaleskiego, Słowackiego i al. Wyzwolenia. Na zmienionej trasie obowiązują przystanki jak dla linii 53 i 60.Trasa biegu będzie przecinać ul. Traugutta (skrzyżowanie z ul. Waryńskiego) i skrzyżowanie ul. Mickiewicza z ul. Traugutta i Poniatowskiego. W związku z tym ruch pojazdów – w tym autobusów będzie wstrzymywany dynamicznie.
 • Linia 87 kursuje na trasie (Podbórz – Owocowa Dworzec) - od godz. 8 do odwołania autobusy tej linii kursować będą z pominięciem ul. Felczaka, Wąskiej, Wielkopolskiej. Nieczynne będą przystanki: „Wąska Floating Arena”, „Św. Jana Pawła II”. Pomiędzy przystankami „Kołłątaja” a „Plac Szarych Szeregów” kursy będą wykonywane al. Wyzwolenia (w kierunku przystanku „Owocowa Dworzec” – skręt z ul. Lubomirskiego w lewo), „Plac Rodła”, dalej ul. Piłsudskiego i przez plac Grunwaldzki do placu Szarych Szeregów. Na trasie objazdu funkcjonują zamiennie przystanki: za „Wąska Floating Arena” – „Rayskiego” (wspólny z linią B); za „Św. Jana Pawła II” – „Plac Grunwaldzki” (dla linii nocnych). Trasa biegu będzie przecinać ul. Rayskiego – Malczewskiego  (skrzyżowanie z al. Wyzwolenia). W związku z tym ruch pojazdów – w tym autobusów będzie wstrzymywany dynamicznie.

 

Utrudnienia w rejonie ul. Malczewskiego i ul. Matejki

 • Linia B (kursuje na trasie Dworzec Niebuszewo – Osiedle Arkońskie) - od godz. 9.00 do odwołania kursy będą wykonywane na skróconej trasie Osiedle Słoneczne – plac Rodła. Postój wyrównawczy będzie odbywał się na przystanku na placu Rodła (kierunek Dworzec Niebuszewo)
 • Linia 58 (kursuje na trasie plac Rodła – Gocław ) i 59 (kursuje na trasie plac Rodła – Nehringa) - na czas biegu przystankiem końcowym i początkowym dla linii 58 i 59 będzie przystanek linii G zlokalizowany na wysokości hotelu Radisson. W kierunku Nehringa/Gocławia autobusy pojadą zmienioną trasą. Od placu Rodła pojadą w prawo al. Wyzwolenia do ul. Ofiar Oświęcimia i dalej ul. Staszica - Emilii Plater do ul. Sczanieckiej. Od przystanku „Sczanieckiej” przejazd po trasie. Autobusy będą zatrzymywać się na przystanku „Rayskiego” (przystanek linii B). Nieczynny będzie przystanek „Matejki”. W kierunku placu Rodła od przystanku „Matejki” przejazd będzie odbywać się trasą linii 68, 101 i 107. Na czas biegu zabroniony jest przejazd ul. Malczewskiego. Trasa biegu będzie przecinać ul. Rayskiego – Malczewskiego (skrzyżowanie z al. Wyzwolenia) i ul. Malczewskiego (skrzyżowanie z ul. Matejki). W związku z tym ruch pojazdów – w tym autobusów będzie wstrzymywany dynamicznie.
 • Linia 68 (kursuje na trasie plac Rodła – Przepiórki), 101 (kursuje na trasie plac Rodła – Police Jasienica Pętla) i 107 (kursuje na trasie plac Rodła – Police Wyszyńskiego Polana). W kierunku ul. Przepiórki i Polic autobusy pojadą zmienioną trasą. Od placu Rodła pojadą w prawo al. Wyzwolenia do ul. Ofiar Oświęcimia i dalej ul. Staszica - Emilii Plater do ul. Sczanieckiej. Od przystanku „Sczanieckiej” przejazd po trasie. Autobusy będą zatrzymywać się na przystanku „Rayskiego” (przystanek linii B). Nieczynne będą przystanki „Malczewskiego” i „Matejki” (kierunek Police i Przepiórki).Trasa biegu będzie przecinać ul. Rayskiego – Malczewskiego (skrzyżowanie z al. Wyzwolenia) i ul. Malczewskiego (skrzyżowanie z ul. Matejki). Ruch będzie wstrzymywany dynamicznie. 

 

Utrudnienia w rejonie ul. Mickiewicza - Żołnierskiej

 • Linia 53 (kursuje na trasie Stocznia Szczecińska – Pomorzany Dobrzyńska)        W obu kierunkach pojedzie z pominięciem ul. Wernyhory - od ul. Klonowica ul. Żołnierską – ul. Szeroką – ul. Sosabowskiego – ul. Łukasińskiego – ul. Reduty Ordona (w kierunku Stoczni Szczecińskiej przez ul. Czorsztyńską) i dalej po swojej trasie z  pominięciem przystanków: „Klonowica Zajezdnia, „Wernyhory.
 • Linia 60 (kursuje na trasie Stocznia Szczecińska – Cukrowa) w kierunku Cukrowej autobusy pojadą z pominięciem ul. Wernyhory i ul. Żołnierskiej. Nieczynne będą przystanki: „Klonowica Zajezdnia”, „Wernyhory”, „Żołnierska” i „Krzekowo” (w kierunku Cukrowej)
 • Linia 74 (kursuje na trasie Bezrzecze – Łukasińskiego Ogrody) - w obu kierunkach autobusy pojadą z pominięciem ul. Klonowica, Wernyhory, fragmentu ul. Reduty Ordona (Czorsztyńskiej) i części ul. Łukasińskiego. Od ulicy ul. Łukasińskiego pojadą ul. Sosabowskiego – Szeroką – Żołnierską do pętli autobusowej na Krzekowie z pominięciem przystanków: „Klonowica Zajezdnia’’, Wernyhory’’, Kleeberga’’, Reduty Ordona’’
 • Linia 75 (kursuje na trasie Krzekowo – Dworzec Główny) - w obu kierunkach pojedzie z pominięciem ul. Wernyhory - od ul. Klonowica ul. Żołnierską – ul. Szeroką – ul. Sosabowskiego – ul. Łukasińskiego – ul. Reduty Ordona (w kierunku Krzekowa przez ul. Czorsztyńską) i dalej swoją trasą z pominięciem przystanków: Klonowica Zajezdnia’’Wernyhory’’
 • Linia 80 (kursuje na trasie Zakłady Piekarnicze – Ludowa) - w obu kierunkach autobusy pojadą z pominięciem ul. Wernyhory, fragmentu ul. Reduty Ordona (Czorsztyńskiej) i części ul. Łukasińskiego. Od ulicy ul. Łukasińskiego pojadą ul. Sosabowskiego – Szeroką – Żołnierską do pętli autobusowej ,,Krzekowo’’ i dalej ul. Klonowica z pominięciem przystanków: Klonowica Zajezdnia’’Wernyhory’’, Kleeberga’’, Reduty Ordona’’
 • Linia 105 (kursuje na trasie Dobra Osiedle – Klonowica Zajezdnia) pojedzie skróconą trasą Dobra Osiedle – Krzekowo. Nieczynne będą przystanki „Klonowica Zajezdnia”, Wernyhory’’, „Żołnierska”. Przystanek końcowy zlokalizowany będzie na pętli Krzekowo.

 

Linie 53, 60, 74, 75 i 80 zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasie objazdu. Dodatkowo linie 53, 60 i 80 wjeżdżać będą na pętlę „Krzekowo” w kierunku Zakładów Piekarniczych, Pomorzan i Cukrowej. W przeciwnym kierunku linie 53 i 80 obowiązuje przystanek linii 60.

(p)

Na zdjęciu: 39. PKO Półmaraton Szczecin – meta na Jasnych Błoniach     

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

MA
2019-08-26 16:45:26
Doceniam zaangażowanie sportowców i jestem za organizacją takich imprez ale nie w ten sposób. Kilkugodzinne uniemożliwienie dojazdu do nieruchomości jest niedopuszczalne. Jak można tak zapętlić trasę, żeby uniemożliwić dojazd do ulic Pogodna z którejkolwiek strony?!?!?! Opiekuję się starszymi rodzicami i muszę pomagać im w codziennych czynnościach. Na moje pytanie, którędy mogę dojechać do danej ulicy odpowiedziano mi że dopiero za CZTERY godziny będzie to możliwe a jak rodzice wymagają pomocy to jest 112 !!!! Zaznaczam, nie chciałam jechać trasą biegową, tylko zapytałam którędy dojechać, nawet okrężną drogą, do danej ulicy. Nie uważam żeby 112 było od mycia, karmienia i innych czynności pielęgnacyjnych.
Odnośnie częściowego zamknięcia ruchu kołowego 25.08.2019 w części miasta. Nie było konieczności wyższej.
2019-08-26 15:13:38
KK mówi - Według Kodeksu karnego czyn o charakterze chuligańskim to taki występek, który polega na umyślnym zamachu m.in. na zdrowie, na wolność lub nietykalność cielesną albo na porządek publiczny, jeżeli sprawca działa publicznie i bez powodu albo z oczywiście błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego Więcej: https://sport.radiozet.pl/Pilka-nozna/Katowice.-Pseudokibice-zatrzymani.-Pobili-nastolatkow-bo-kibicowali-innej-druzynie
Do radnych apel
2019-08-26 12:28:19
Panie radny PiS Panie Matecki-masz Pan temat podany na tacy.Służby miejskie i te odpowiedzialne za porządek w Mieście ;Policja Straż Miejska nie są w stanie zapanować nad chaosem i bezprawnym ograniczaniem swobód obywatelskich przez organizatorów biegu.
Nie kpię a przeciwnie, doceniam i pochwalam zapał młodych biegających, ale takie kneblowanie mieszkańców dla
2019-08-26 12:19:49
rozrywki to zwyczajny terroryzm. Czy prawomocne jest uniemożliwienie korzystania z samochodów? A co np. z lekarzami na dyżurze pod telefonem kiedy mają wezwanie w trakcie biegu?
Gość
2019-08-26 11:40:48
Przynajmniej do 14 niemożliwy był wjazd w jednokierunkową ul. Janosika, ponieważ był zamknięty zjazd z ronda Giedroycia w ul. Piotra Skargi i dalej do ul. Janosika.
Bezpieczeństwo mieszkańców zagrożone
2019-08-25 20:36:08
Podzielam uwagi o beznadziejnej organizacji i zagrożeniu bezpieczeństwa na wypadek nagłego zdarzenia losowego.Blokada ulic,pozbawianie możliwości wjazdu,wyjazdu w dane obszary lub własne posesje,na długie godziny przed pojawieniem się uczestników na trasie jest głupotą i kompletnym brakiem wyobraźni tych,którzy są za nadzór ruchu odpowiedzialni.Pogodno zawsze każdego roku od wczesnych godzin porannych ( dzisiaj od.6.00 ) w zasiekach. Poblokowane wyjazdy z i na posesje ( Mickiewicza,Konopnicka,Lelewela,Brzozowskiego,Boh.Warszawy). Pytam dlaczego Policja Wydział Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie akceptuje taką porządkową anarchię.Czy uważacie,że mieszkańcy w sobotnio/niedzielne dni mają wyjechać z miasta lub ograniczyć swoje przemieszczanie się lub rezygnować z planowanych wyjazdów bo "ktoś" całkowicie bezmyślnie i wyobraźni paraliżuje całe dzielnice-? Redakcja Kuriera powinna problemem się zająć,bo każdego roku organizacja tej imprezy pod kątem wyłączania z ruchu wybranych ulic wymyka się spod kontroli i zagraża bezpieczeństwu okolicznym mieszkańcom,którzy stają się zakładnikami źle przygotowanej imprezy.
Ze szczerym szacunkiem i serdecznym uśmiechem dla Zawodników.
2019-08-25 13:29:52
Ale za bezczelność i głuPOtę z wyłączaniem z ruchu tylu ulic kopniak w d. DECYDENTOM.
Basia
2019-08-25 12:25:52
Dla biegaczy brawa. Dla organizatorów ruchu brawa za głupotę i absolutny paraliż miasta. Wydostanie się z Unisławy było niemożliwe. To jakiś absurd. Brak oznakowania, nikt nic nie wie. Kto pozwala na taką organizację ruchu. Masakra.
Pejot
2019-08-25 11:58:47
katastrofa ! 40 minut zajęło mi przedostanie się od Kołłątaja do Wojska Polskiego i cały ten rajd okazał się bezsensowny. 5 razy wjeżdżałem w ulice które okazywały się zamknięte i podobnie jak inni musiałem się wycofywać. Jak można zamknąć dla ruchu każdą możliwość przedostania się do innej części miasta ? Żeby nie być gołosłownym wymienię ulice które były zamknięte : Piotra Skargi, Felczaka, ta przy dawnym PSL vis a vis ch fala, Słowackiego, Monte Cassino , i pewnie jeszcze tuzin innych ale dałem sobie spokój i wróciłem do domu. katastrofalne oznakowanie. Trzy razy dzwoniłem do Radia Szczecin próbując ostrzec innych i puścili powycinaną wypowiedź za 3 razem ! katastrofa . albo robimy coś , żeby w naszym mieście było lepiej i nawet jak jest ciężko współdziałamy i pomagamy sobie. Albo jesteśmy lojalni tylko wobec sponsorów i polityków. pzdr
Zainteresowanie znikome. A tyle zablokowanych ulic!
2019-08-25 09:48:09
Uczestnik tych biegów mówi mi, że zupełnie nie rozumie czemu to nie jest wyniesione z miasta.
Bartek
2019-08-25 09:08:58
Znów banda amatorów zablokuje całe miasto, ludzie tym się nikt nie interesuje, przyjdzie garstka kibiców znajomych i ciocia tych co startują a całe miasto musi się stosować bo jakiś imbecyl nie może zrobić trasy po lesie...
" 123 " - mieszkam przy Jasnych Błoniach
2019-08-25 08:56:50
To jest bezczelność, obłęd, głupota taka organizacja. Od rana do 13tej(?), 14tej(?) nie mogę do domu wjechać ani wyjechać samochodem. To jest chyba ograniczanie moich swobód obywatelskich ?
123
2019-08-25 08:09:04
Super fajnie ruch to zdrowie tylko nie rozumiem dlaczego w centrum miasta!?
Roman
2019-08-25 02:55:56
Brawo biegacze!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ