czwartek, 09 lipca 2020.
Strona główna > Sport > Trzy tysiące biegaczy na mecie

Trzy tysiące biegaczy na mecie [GALERIA]

Trzy tysiące biegaczy na mecie
Data publikacji: 2018-08-26 16:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-27 12:19
Wywietleń: 2177 347747
Ulicami centrum miasta przebiegała w niedzielne przedpołudnie trasa PKO Półmaratonu Szczecin. Dystans 21097 metrów ukończyło 1967 biegaczy. Najszybszy na mecie był Radosław Helon (MKL Szczecin), który uzyskał czas 1.15,21.

Maratończyk MKL od początku nadawał ton rywalizacji. Już na półmetku uzyskał ponad dwuminutową przewagę nad konkurentami i przez drugą część dystansu niezagrożony samotnie zmierzał do mety. Nad drugim w końcowej klasyfikacji Mateuszem Leśniakiem (Choszczeńska 10) miał ostatecznie dwie minuty przewagi. Trzeci na mecie zameldował się Marek Urbański (1.17,28). Wśród pań pierwsze linię trasy półmaratonu minęła Sylwia Teletańska (Aktywne Choszczno) z czasem 1.26,07.

Blisko tysiąc biegaczy ukończyło także rywalizację na 10-kilometrowej trasie. W tej konkurencji zwyciężył Paweł Pankratow (Hermes Gryfino) z czasem 31,20. Na mecie wyprzedził Artura Olejarza (12 Batalion Dowodzenia Szczecin - 31,30) oraz Bartosza Nowickiego (MKL Szczecin - 31,49). Czołowej „trójce" biegaczy dzielnie kroku dotrzymywała Monika Andrzejczak (MKL Szczecin), której uzyskany wynik 33,45 dał nie tylko pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet, ale też czwarte w całej stawce!

PKO Półmaraton Szczecin to kontynuator dwóch wcześniejszych popularnych imprez biegowych - Szczecińskiej Dwudziestki i Półmaratonu Gryfa. Rozgrywany był już po raz 39. Jednym z dodatkowych akcentów tegorocznej imprezy był sobotni Bieg Pirata Golden Tulip Międzyzdroje Residence, w którym wystartowała ponad 600 dzieci w wieku 3 do 12 lat. ©℗

(woj)

Fot. Ryszard Pakieser

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ W ODDZIELNEJ GALERII

Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie Trzy tysiące biegaczy na mecie

Komentarze

Półmaratonczyk
To się nazywa święto biegania! Świetna impreza w takiej samej pogodzie dla biegaczy ☺ Fajnie też, że jest coraz więcej chętnych do aktywności.
2018-08-27 12:12:51
Monika
W klasyfikacji drużynowej 39 PKO Półmaraton Szczecin pierwsze miejsce zarówno na dystansie 10 km jak i 21 km wygrał parkrun Szczecin!
2018-08-27 08:29:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Joannie Fierke

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie