Trzy tysiące biegaczy na mecie [GALERIA]

Data publikacji: 26 sierpnia 2018 r. 16:37
Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2018 r. 12:19
Trzy tysiące biegaczy na mecie

Ulicami centrum miasta przebiegała w niedzielne przedpołudnie trasa PKO Półmaratonu Szczecin. Dystans 21097 metrów ukończyło 1967 biegaczy. Najszybszy na mecie był Radosław Helon (MKL Szczecin), który uzyskał czas 1.15,21.

Maratończyk MKL od początku nadawał ton rywalizacji. Już na półmetku uzyskał ponad dwuminutową przewagę nad konkurentami i przez drugą część dystansu niezagrożony samotnie zmierzał do mety. Nad drugim w końcowej klasyfikacji Mateuszem Leśniakiem (Choszczeńska 10) miał ostatecznie dwie minuty przewagi. Trzeci na mecie zameldował się Marek Urbański (1.17,28). Wśród pań pierwsze linię trasy półmaratonu minęła Sylwia Teletańska (Aktywne Choszczno) z czasem 1.26,07.

Blisko tysiąc biegaczy ukończyło także rywalizację na 10-kilometrowej trasie. W tej konkurencji zwyciężył Paweł Pankratow (Hermes Gryfino) z czasem 31,20. Na mecie wyprzedził Artura Olejarza (12 Batalion Dowodzenia Szczecin - 31,30) oraz Bartosza Nowickiego (MKL Szczecin - 31,49). Czołowej „trójce" biegaczy dzielnie kroku dotrzymywała Monika Andrzejczak (MKL Szczecin), której uzyskany wynik 33,45 dał nie tylko pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet, ale też czwarte w całej stawce!

PKO Półmaraton Szczecin to kontynuator dwóch wcześniejszych popularnych imprez biegowych - Szczecińskiej Dwudziestki i Półmaratonu Gryfa. Rozgrywany był już po raz 39. Jednym z dodatkowych akcentów tegorocznej imprezy był sobotni Bieg Pirata Golden Tulip Międzyzdroje Residence, w którym wystartowała ponad 600 dzieci w wieku 3 do 12 lat. ©℗