Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Utrudnienia w ruchu przez wagi [FILM] (akt. 1)

Data publikacji: 26 października 2016 r. 17:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Utrudnienia w ruchu przez wagi
 

W środę wieczorem rozpoczęły się roboty drogowe przy montażu elementów wag preselekcyjnych w jednym z pasów ruchu jezdni ul. Emila Zegadłowicza na odcinku między ulicami Myślenicką i Juliana Tuwima w Pilchowie w kierunku Szczecina.

Takie same będą wykonane także w tym miejscu na pasie ruchu w przeciwnym kierunku do Polic. 

To jedna z czterech lokalizacji tego typu urządzeń na rogatkach Szczecina. Pozostałe pojawią się na obu jezdniach ul. Gdańskiej na wysokości pętli na Basenie Górniczym, na ul. Floriana Krygiera i na jezdni ul. Cukrowej w Warzymicach w rejonie skrzyżowania z ul. Do Rajkowa.

Wagi mające monitorować, identyfikować i wyłapywać ciężarówki z ponadnormatywnym dopuszczalnym ładunkiem mają zacząć działać jeszcze w tym roku.

(MIR)

 

***

Wcześniejsza informacja

Firma Duors sp. z o. o. Generalny Wykonawca robót związanych z instalacją wag preselekcyjnych w Szczecinie informuje, że w najbliższych dniach mogą pojawić się czasowe utrudnienia w ruchu. 

W nocy ze środy na czwartek prace będą obywały się na ulicach Zegadłowicza w pobliżu skrzyżowania z ul. Tuwima w podszczecińskim Pilchowie oraz na ul. Cukrowej kilkadziesiąt metrów przed skrzyżowaniem z ul. Do Rajkowa. Montowane będą tam sensory wagowe i pętle indukcyjne. Zajęcia pasa będą kilkugodzinne, w godzinach 19:00 - 6:00, jeden kierunek na zmianę. Chwilowe utrudnienia mogą pojawiać się także w czwartek w ciągu dnia, poza godzinami szczytu komunikacyjnego.

- O kolejnych robotach będziemy informowali na bieżąco, ponieważ wcześniej wysłany harmonogram uległ częściowo zmianie. Prace będą prowadzone przy sprzyjających warunkach atmosferycznych - zastrzega Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządy Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. (k)

Fot. Mirosław WINCONEK

Film: Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: prace odbywają się m.in. na odcinku ul. Emila Zegadłowicza między ulicami Myślenicką i Juliana Tuwima w podszczecińskim Pilchowie.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA