Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Utrudnienia na Gumieńcach. Źródlana placem budowy [GALERIA]

Data publikacji: 2019-09-26 12:45
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:46
Utrudnienia na Gumieńcach. Źródlana placem budowy
 

Kilkumiesięczne utrudnienia w ruchu czekają kierowców na szczecińskich Gumieńcach. Na szczęście tym razem nie chodzi o żadną z głównych arterii, a ulicę Źródlaną, jedną z odnóg ul. Ku Słońcu. W czwartek (26 września) przed południem wykonawca przebudowy ulicy przejął plac budowy.

- Zakres prac obejmuje przebudowę jezdni, chodników, zjazdów i poboczy w ciągu ul. Źródlanej, na odcinku od ul. Ku Słońcu do ul. Szeligowskiego - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego. - Dodatkowo pojawią się elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i zieleń.

Przetarg na przebudowę ul. Źródlanej wygrała firma Kristone. Na wykonanie prac ma 90 dni. Swoją ofertę skalkulowała na kwotę 1 180 800 zł.

Prace rozpoczną się od odcinka pomiędzy ul. Krętą i Szeligowskiego. Na początku przyszłego tygodnia staną tam znaki informujące o pracach, odpowiednie informacje trafią też do skrzynek pocztowych mieszkańców. Całkowite zamknięcie tego odcinka planowa jest na 7 października.

W kolejnym etapie przebudowa obejmie odcinek od Krętej do Zabużańskiej, który także będzie wymagał całkowitego zamknięcia. W końcowej fazie firma wkroczy na odcinek od Ku Słońcu, na którym jednokierunkowy będzie utrzymany na połowie jezdni. ©℗

ToT

Fot. Tomasz TOKARZEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ