Wtorek 27 września 2022r. 
REKLAMA

Utonęły dzieci, szukają winnych

Data publikacji: 2018-08-25 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Utonęły dzieci, szukają winnych
 

Nie milkną echa tragicznej śmierci trojga nastolatków w morzu w Darłówku Zachodnim. Sprawa zyskała wymiar ogólnopolski. Najwyższa Izba Kontroli (NIK) postanowiła rozszerzyć trwające od lipca czynności sprawdzające stan bezpieczeństwa na plażach właśnie o kąpieliska we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego.

Wtorek 14 sierpnia zapowiadał się jako kolejny tego lata słoneczny dzień z wysoką temperaturą wód Bałtyku. Nic tylko iść się wykąpać. Dla ochłody i wakacyjnej frajdy. Rano nic nie zapowiadało tragedii w Darłówku Zachodnim. Po południu trójka rodzeństwa z Wielkopolski przegrała swoje bliskie spotkanie z morzem.

Z ustaleń policji wynikało, że przed g. 15 matka, która na plaży miała pod opieką czworo dzieci, poszła z najmłodszym, 2-letnim synem do toalety. Wtedy zaatakował żywioł Bałtyku. Po powrocie nie zobaczyła pozostawionych dzieci. Szybko zaalarmowała sąsiadów z plaży i policję. Ruszyła akcja pomocy zaginionym. Pozostały po niej na przykład amatorskie filmy i zdjęcia. Na nich widać utworzony tzw. łańcuch życia, złożony z ludzi, nierzadko obcych rodzinie, lecz działających zgodnie z zalecaną praktyką działań ratowniczych. Na dodatek pod okiem woprowców. Pomoc ruszyła, kiedy najstarszy z rodzeństwa, 14-letni Kacper, leżał bez czucia na gwiazdobloku przy falochronie. Szybko podjęto reanimację chłopca. Ranny został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Niestety, był w stanie krytycznym. Po kilku godzinach zmarł.

Ruszyła pomoc dla dwóch pozostałych dzieci, w wieku 11 i 13 lat, które tego dnia porwała wysoka fala Bałtyku. ©℗ 

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 24 sierpnia 2018 r.

 Tekst i fot. Wiesław Miller

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Halabardnik
2018-08-27 06:32:11
A no tak. Rodzice rzucili pozew przeciw służbom, bo im się akcja nie podobała. Ja bym tych ludzi zamknął i zabrał im ostatnie dziecko. Jak można iść w wodę przy czerwonej fladze, przy falochronach.. Ignoranci. Za głupotę się płaci. Mieliby chociaż jaja przyznać się do winy, jak brakowało im mózgu.
A byl to odcinek Plazy strzezonej...?
2018-08-26 00:26:09
Jesli Nie... to pretensje niech Rodzica czy Opiekunowie - maja tylko do Siebie !! A tym co poszukiwali i Ratowali ryzykujac rowniez wlasnym Zyciem... to nalezy sie Wielkie Podziekowanie i Wyroznienie !!
Bartek
2018-08-25 18:56:50
Strasznie tragedia ale pomysłowość dzieci potrafi przejść najśmielsze pojęcie, podaje się jednak jakieś szczątkowe informacje, w takiej sytuacji lepiej przemilczeć lub napisać więcej, co się stało, czemu chłopak był na falochronie? Czemu są jakieś oskarżenia pod adresem ratownikow?
Czemu tak ogromną tragedie trzeba tak tak zohydzić działaniami prawnymi !?
2018-08-25 08:23:27
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA