środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Utonęły dzieci, szukają winnych

Utonęły dzieci, szukają winnych

Utonęły dzieci, szukają winnych
Data publikacji: 2018-08-25 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 2632 347274

Nie milkną echa tragicznej śmierci trojga nastolatków w morzu w Darłówku Zachodnim. Sprawa zyskała wymiar ogólnopolski. Najwyższa Izba Kontroli (NIK) postanowiła rozszerzyć trwające od lipca czynności sprawdzające stan bezpieczeństwa na plażach właśnie o kąpieliska we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego.

Wtorek 14 sierpnia zapowiadał się jako kolejny tego lata słoneczny dzień z wysoką temperaturą wód Bałtyku. Nic tylko iść się wykąpać. Dla ochłody i wakacyjnej frajdy. Rano nic nie zapowiadało tragedii w Darłówku Zachodnim. Po południu trójka rodzeństwa z Wielkopolski przegrała swoje bliskie spotkanie z morzem.

Z ustaleń policji wynikało, że przed g. 15 matka, która na plaży miała pod opieką czworo dzieci, poszła z najmłodszym, 2-letnim synem do toalety. Wtedy zaatakował żywioł Bałtyku. Po powrocie nie zobaczyła pozostawionych dzieci. Szybko zaalarmowała sąsiadów z plaży i policję. Ruszyła akcja pomocy zaginionym. Pozostały po niej na przykład amatorskie filmy i zdjęcia. Na nich widać utworzony tzw. łańcuch życia, złożony z ludzi, nierzadko obcych rodzinie, lecz działających zgodnie z zalecaną praktyką działań ratowniczych. Na dodatek pod okiem woprowców. Pomoc ruszyła, kiedy najstarszy z rodzeństwa, 14-letni Kacper, leżał bez czucia na gwiazdobloku przy falochronie. Szybko podjęto reanimację chłopca. Ranny został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Niestety, był w stanie krytycznym. Po kilku godzinach zmarł.

Ruszyła pomoc dla dwóch pozostałych dzieci, w wieku 11 i 13 lat, które tego dnia porwała wysoka fala Bałtyku. ©℗ 

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 24 sierpnia 2018 r.

 Tekst i fot. Wiesław Miller

Komentarze

Halabardnik
A no tak. Rodzice rzucili pozew przeciw służbom, bo im się akcja nie podobała. Ja bym tych ludzi zamknął i zabrał im ostatnie dziecko. Jak można iść w wodę przy czerwonej fladze, przy falochronach.. Ignoranci. Za głupotę się płaci. Mieliby chociaż jaja przyznać się do winy, jak brakowało im mózgu.
2018-08-27 06:32:11
A byl to odcinek Plazy strzezonej...?
Jesli Nie... to pretensje niech Rodzica czy Opiekunowie - maja tylko do Siebie !! A tym co poszukiwali i Ratowali ryzykujac rowniez wlasnym Zyciem... to nalezy sie Wielkie Podziekowanie i Wyroznienie !!
2018-08-26 00:26:09
Bartek
Strasznie tragedia ale pomysłowość dzieci potrafi przejść najśmielsze pojęcie, podaje się jednak jakieś szczątkowe informacje, w takiej sytuacji lepiej przemilczeć lub napisać więcej, co się stało, czemu chłopak był na falochronie? Czemu są jakieś oskarżenia pod adresem ratownikow?
2018-08-25 18:56:50
Czemu tak ogromną tragedie trzeba tak tak zohydzić działaniami prawnymi !?
.
2018-08-25 08:23:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie