Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Uszkodzenie trakcji. Pociągi na trasie Szczecin – Poznań jadą inaczej (akt. 1)

Data publikacji: 28 października 2019 r. 10:35
Ostatnia aktualizacja: 28 października 2019 r. 20:07
Uszkodzenie trakcji. Pociągi na trasie Szczecin – Poznań jadą inaczej
 

Naprawiono już uszkodzenie sieci trakcyjnej między stacjami Choszczno a Słonice na trasie Poznań – Szczecin. Zapewniono przejezdność pociągów, oznacza to powrót do bezpośrednich połączeń między Poznaniem a Szczecinem bez zastępczej komunikacji autobusowej. Pociągi PKP Intercity i Przewozy Regionalne wracają na stałą trasę.

***

Z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej między stacjami Choszczno a Słonice na trasie Poznań – Szczecin pociągi dalekobieżne jadą przez Kostrzyn. Intercity i Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową

Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych SA około godz.5 w poniedziałek stwierdziły uszkodzenie sieci trakcyjnej między stacjami Choszczno a Słonice. Na miejsce skierowany został zespół techniczny i pociąg do naprawy sieci. Wspólnie z przewoźnikami PLK ustaliło zmiany w rozkładzie jazdy.

- Pociągi dalekobieżne są kierowane trasą zmienioną przez Kostrzyn - informuje Marta Burczyk z zespołu prasowego PKP PLK SA. - Na trasie Poznań – Szczecin przewoźnicy PKP Intercity i Przewozy Regionalne wprowadzili autobusową komunikacje zastępczą. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i zmienionym czasie przejazdu.

Przywrócenie ruchu na linii Szczecin - Poznań przewidziano po południu.

(mag)

Fot. IC

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA