Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Urząd Wojewódzki działa inaczej

Data publikacji: 2020-03-16 12:05
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-05 08:02
Urząd Wojewódzki działa inaczej
 

Pandemia koronawirusa wymusiła zmiany w funkcjonowaniu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców do odwołania zawiesił obsługę osób nieumówionych.

Wszystkie internetowe rezerwacje wizyt dokonane do 30 kwietnia 2020 r. zostały anulowane. Informację, jak umówić ponownie swoja wizytę, klienci ZUW otrzymają na maila wskazanego w arkuszu rezerwacji wizyt.

Od wtorku obsługa klienta odbywać się będzie tylko "w uzasadnionych, ważnych sprawach", po uprzednim telefonicznym lub mailowym umówieniu wizyty.

Umówić się w ważnej sprawie można albo mailowo (informacjaSO@szczecin.uw.gov.pl) albo pod jednym z numerów telefonów dostępnych na stronie internetowej ZUW. Urząd obiecuje, że odpowie niezwłocznie, najpóźniej w ciągu dwóch dni roboczych. Terenowe Punkty Paszportowe w: Gryficach, Łobzie, Myśliborzu i Szczecinku będą nieczynne. W punktach w Świnoujściu i Wałczu możliwy będzie tylko odbiór paszportu.

Ponadto ZUW informuje cudzoziemców, że jeśli otrzymali wezwanie do osobistego stawiennictwa lub do złożenia odcisków linii papilarnych i dzień ich wizyty wypadł po 13 marca, to brak stawiennictwa nie spowoduje dla nich negatywnych konsekwencji. Na wskazany przez siebie adres klient otrzyma nowe wezwanie z wyznaczona datą wizyty w urzędzie.

Wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy lub stały, lub inne dokumenty można przesłać za pośrednictwem poczty.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Karta tymczasowego pobytu
2020-06-05 00:26:17
Witam. Ja czekałam na dycyzii 2 lata. Mam na ubiespieczeniu 3 miepęłno letnich dzieci. Dostałam dycyzii-nie mogę doczekać się kiedy będzie zrobiona karta. Mogę dowiedzieć się czy już jest? Pozdrawiam serdecznie, dziękuję.
Wawrzek
2020-03-17 09:57:31
Teraz dokładnie widać - kto komu służy Odwrócono zasady gry dupokracja wypięła się na Naród.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ