wtorek, 04 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Urodziny Jeziora Szmaragdowego

Urodziny Jeziora Szmaragdowego

Urodziny Jeziora Szmaragdowego
Data publikacji: 2020-07-09 15:32
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-10 12:45
Wywietleń: 1223 463986

W tym roku obchodzi 95 urodziny. Dla jeziora - ten czas - to ledwie chwila. Choć to... "95 lat pięknych widoków, zmian w otoczeniu, trudnych, ciekawych i niepowtarzalnych historii, wspaniałej przyrody i wspomnień" - jak o jubileuszu Jeziora Szmaragdowego przypomina Szczecińskie Centrum Edukacji Ekologicznej "Szmaragdowe - Zdroje".

Ten niezwykły jubileusz szczecinianie zapewne będą świętowali przez cały rok. Jednak w nadchodzącą niedzielę (12 lipca) szczególnie - przy okazji wydarzenia pt. "95 urodziny Jeziora Szmaragdowego".

- Zapraszamy do świętowania z Jubilatem od godziny 12. Będą wycieczki po Podziemnej Trasie Turystycznej, spacery po zapomnianych i mniej znanych zakątkach jeziora, poszukamy skrzydlatych mieszkańców okolic Parku Leśnego Zdroje, zagramy w gry podwórkowe. Będzie coś również dla duszy: wystawa zdjęć i okolicznych pocztówek dotyczących naszych terenów. A gdy już się zmęczycie, zapraszamy na ognisko - Zachęca SCEE "Szmaragdowe - Zdroje", współorganizator wydarzenia.

Jubileuszowa niedziela nad Szmaragdowym zapowiada się ciekawie. Tym bardziej że w programie znalazły się m.in. na Polanie Słonecznej: wystawa plenerowa - Skórcza Góra oraz plener malarski "Ziołami malowane", a w siedzibie SCEE : plenerowa wystawa ukazująca zdjęcia z budowy obwodnicy kolejowej Szczecina w latach 1934-1935 (Zdroje, Podjuchy, Międzyodrze) „Historie z kolejowego albumu”, wystawa multimedialna pt. „Podziemia Szczecina i województwa zachodniopomorskiego”. Nawet na drodze dojazdowej do Centrum nie zabraknie atrakcji, czyli gier podwórkowych np. w gumę, klasy i szalone kwadraty. Wprawdzie będzie działał Młodzieżowy Kącik Gastronomiczny, jednak chętni do udziału w ognisku sami muszą zadbać o swój prowiant.

Uwaga: na część zajęć "jubileuszowych" obowiązują zapisy. Jak na każdą z tur wycieczki z Legendziarzem - śladami historii jeziora (godz. 12.30 oraz g. 14), na warsztaty entomologiczne pt. „Wodny świat owadów” (g. 12.45 lub g. 14.45), jak również na zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej (tura I - godz. 13, tura II - g. 14). Zapisy są przyjmowane telefonicznie (91 383 38 38), a także w siedzibie SCEE (ul. Kopalniana) w godz. 9.30-15.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy jednak zastrzegają, że w zwiedzaniu Podziemnej Trasy Turystycznej każdemu dziecku do 10 roku życia musi towarzyszyć dorosły opiekun, jak również nawet 11-latkom uczestniczącym w warsztatach entomologicznych.

Cykl imprez składających się na niedzielne (12 lipca) wydarzenie pt. "95 urodziny Jeziora Szmaragdowego" zaplanowano w godz. 12 - 16.

(an)

Fot. Grzegorz SIWA

Na zdjęciu: "Zarezerwujcie sobie niedzielny czas dla jeziora" - zachęcają współorganizatorzy wydarzenia pt. "95 urodziny Jeziora Szmaragdowego".

 

 

Komentarze

gh
A najciekawsze w tym wszystkim, że jezioro powstało na skutek DEWASTACJI Puszczy Bukowej przy wydobywaniu wapieni dla potrzeb cementowni.
2020-07-10 11:56:40
Miejski łazęga
To miejsce,przepiękne miejsce jest niewykorzystanych szans.Możliwości jakie w tym miejscu drzemią są przeogromne.Władze miasta nie mają kompletnie pomysłu na to jak zagospodarować to miejsce i sprawić by tam zaczęło tętnić turystyczne życie.Przykro patrzeć na pustkę i szarość wokół tego jeziora.
2020-07-09 18:11:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy powinno się uniemożliwić jazdę na deskorolkach na pl. Adamowicza w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie