sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Uroczystości w kościele morskim

Uroczystości w kościele morskim [GALERIA]

Uroczystości w kościele morskim
Data publikacji: 2019-10-20 17:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-22 14:09
Wywietleń: 1692 423552

Upamiętnienie ofiar katastrofy statku „Nysa” oraz nadanie sztandaru Szczecińskiemu Klubowi Kapitanów Żeglugi Wielkiej - to uroczystości, które się odbyły w niedzielę (20 października) w kościele morskim p.w. Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Towarzyszyły Mszy św., która w każdą trzecią niedzielę miesiąca jest tu odprawiana w intencji ludzi morza.

Motorowiec „Nysa” zatonął w styczniu 1965 r. u wybrzeży Norwegii wraz z całą 18-osobową załogą. Tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy ufundowała Polska Żegluga Morska, która była armatorem tej jednostki. To już ósma tablica odsłonięta w Kaplicy Martyrologium Morskiego.

Kapitan żeglugi wielkiej Zbigniew Sak, który jako ławnik Izby Morskiej brał udział w badaniu tej tragedii, podzielił się swoimi wspomnieniami.

Podniosłą uroczystością było również poświęcenie i przekazanie sztandaru Szczecińskiemu Klubowi Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Akt nadania odczytał Witold Szadokierski. Fundatorzy sztandaru wbili w jego drzewce pamiątkowe gwoździe. Został on poświęcony przez ks. Stanisława Flisa, diecezjalnego duszpasterza ludzi morza. Poczet sztandarowy utworzyli kapitanowie żeglugi wielkiej: Wiktor Czapp, Jerzy Hajduk i Włodzimierz Grycner.

(ek)

Fot. Grzegorz SIWA

Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim

Komentarze

Marynarz
Hejterzy!Marynarz! Marynarze, oficerowie, Kapitanowie polscy są najlepiej wyszkoleni w Świecie! Pływają we wszystkich flotach i są poszukiwani przez armatorów. Pisanie o marynarzach złodziejach to bzdury. Pewno ktoś znajdzie się taki,ale na lądzie jest złodzieji wielu. W załogach natychmiast takich się eliminowało. IPN to też hejt, Marynarzy ścigali celnicy, milicja i inni. Straszyli ich więzieniem za przemycony płaszcz.Utratą pracy itp. Na statek mustrowali swoich kapusiów. Kapitanowie mieli szyfry i obowiązek meldowania. Meldowali ruchy obcych okrętów itp. W ten sposób znaleźli się w I.P.N.
2019-10-22 13:58:54
kasia
Wiele dziesiatek tysiecy ludzi morza moze obejrzec piekna uroczystość tych którzy jako jedyni udowodnili że "Ziemia żywi ,a morze bogaci" Wiekszość tych panów sa w rejestrze IPN,a morskie dyplomy wypływali jako urzednicy biurowi, albo jako wołki zbożowe Czy wróciły ,ukradzione 300 mln dol z konta firmy ? czy pierwszy milion zawsze trzeba ukraść.?
2019-10-21 09:27:06

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie