piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Uroczystości w kościele morskim

Uroczystości w kościele morskim [GALERIA]

Uroczystości w kościele morskim
Data publikacji: 2019-10-20 17:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-22 14:09
Wywietleń: 1165 423552

Upamiętnienie ofiar katastrofy statku „Nysa” oraz nadanie sztandaru Szczecińskiemu Klubowi Kapitanów Żeglugi Wielkiej - to uroczystości, które się odbyły w niedzielę (20 października) w kościele morskim p.w. Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Towarzyszyły Mszy św., która w każdą trzecią niedzielę miesiąca jest tu odprawiana w intencji ludzi morza.

Motorowiec „Nysa” zatonął w styczniu 1965 r. u wybrzeży Norwegii wraz z całą 18-osobową załogą. Tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy ufundowała Polska Żegluga Morska, która była armatorem tej jednostki. To już ósma tablica odsłonięta w Kaplicy Martyrologium Morskiego.

Kapitan żeglugi wielkiej Zbigniew Sak, który jako ławnik Izby Morskiej brał udział w badaniu tej tragedii, podzielił się swoimi wspomnieniami.

Podniosłą uroczystością było również poświęcenie i przekazanie sztandaru Szczecińskiemu Klubowi Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Akt nadania odczytał Witold Szadokierski. Fundatorzy sztandaru wbili w jego drzewce pamiątkowe gwoździe. Został on poświęcony przez ks. Stanisława Flisa, diecezjalnego duszpasterza ludzi morza. Poczet sztandarowy utworzyli kapitanowie żeglugi wielkiej: Wiktor Czapp, Jerzy Hajduk i Włodzimierz Grycner.

(ek)

Fot. Grzegorz SIWA

Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim Uroczystości w kościele morskim

Komentarze

Marynarz
Hejterzy!Marynarz! Marynarze, oficerowie, Kapitanowie polscy są najlepiej wyszkoleni w Świecie! Pływają we wszystkich flotach i są poszukiwani przez armatorów. Pisanie o marynarzach złodziejach to bzdury. Pewno ktoś znajdzie się taki,ale na lądzie jest złodzieji wielu. W załogach natychmiast takich się eliminowało. IPN to też hejt, Marynarzy ścigali celnicy, milicja i inni. Straszyli ich więzieniem za przemycony płaszcz.Utratą pracy itp. Na statek mustrowali swoich kapusiów. Kapitanowie mieli szyfry i obowiązek meldowania. Meldowali ruchy obcych okrętów itp. W ten sposób znaleźli się w I.P.N.
2019-10-22 13:58:54
kasia
Wiele dziesiatek tysiecy ludzi morza moze obejrzec piekna uroczystość tych którzy jako jedyni udowodnili że "Ziemia żywi ,a morze bogaci" Wiekszość tych panów sa w rejestrze IPN,a morskie dyplomy wypływali jako urzednicy biurowi, albo jako wołki zbożowe Czy wróciły ,ukradzione 300 mln dol z konta firmy ? czy pierwszy milion zawsze trzeba ukraść.?
2019-10-21 09:27:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie