poniedziałek, 28 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Uprawiaj sport w OSA

Uprawiaj sport w OSA

Uprawiaj sport w OSA
Data publikacji: 2018-04-19 09:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-19 14:31
Wywietleń: 537 323384

Miasto ubiega się o dofinansowanie aż pięciu placów w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

Place zabaw o charakterze sprawnościowym, strefy do uprawiania street workoutu, siłownie pod chmurką – to główne elementy małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, która pojawi się przy szczecińskich szkołach.

Projekt przewiduje budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej tj. pięciu otwartych stref aktywności składających się z: siłowni plenerowej, strefy relaksu, placu zabaw o charakterze sprawnościowym oraz strefy street workout z wielofunkcyjnymi urządzeniami do treningu zaprojektowanymi przez gimnastyków i trenerów. Strefy powstaną przy Szkołach Podstawowych nr 28, 51, 74, 42 i Zespole Szkół Sportowych nr 33.

Otwarte Strefy Aktywności mają być ogólnodostępne i dostosowane dla osób w różnym wieku i różnym poziomie sprawności fizycznej. Urządzenia, które powstaną w ramach strefy street workout umożliwią m.in. trening kalisteniki. Pod tą ostatnią nazwą kryje się aktywność fizyczna oparta na ćwiczeniach siłowych z wykorzystaniem własnej masy ciała.

Oprócz treningu na terenie stref będzie można również odpocząć. Znajdą się tam ławki, stoły do gry w szachy i warcaby a także stojaki rowerowe pozwalające na pozostawienie roweru.

Na realizację tego zadania Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie w kwocie 250 000 zł do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

(KaNa)

Na zdjęciu: Od kilku lat ogólnodostępne siłownie pod chmurką cieszą się popularnością także poza okresem wiosenno-letnim. Teraz w kilku szkołach powstaną OSA.

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Rowerowy Szczecin
Szkoda na to pieniędzy, nikt prawie z tego nie korzysta. Kasa mogła spokojnie pójść na dokończenie zaczętych ścieżek rowerowych lub ich remonty. Z nich korzystają wszyscy.
2018-04-19 14:25:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Za nami 4. Ekobieg
Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”