Wtorek, 20 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Umowa z wykonawcą na budowę Fabryki Wody podpisana

Data publikacji: 11 października 2019 r. 14:23
Ostatnia aktualizacja: 16 października 2019 r. 13:51
Umowa z wykonawcą na budowę Fabryki Wody podpisana
Fot. Sylwester Suliga  

Umowa na budowę szczecińskiego Aquaparku – Fabryki Wody podpisana. Wykonawca - konsorcjum firm Alstal zapewnia, że w ciągu siedmiu dni wejdzie na teren budowy. Inwestycja ma powstać w ciągu 30 miesięcy. Do użytku zostanie oddana w 2022 roku

Umowę podpisano w piątek 11 października. Parafowali ją Konrad Stępień - prezesa spółki Fabryka Wody oraz w imieniu wykonawcy Jarosław Szczupak, prezes zarządu konsorcjum firm ALSTAL Grupa Budowlana i ALSTAL Real Estate.

- Budujemy obiekt nowoczesny i funkcjonalny, z przykuwającą uwagę architekturą, który z pewnością dołączy do grona architektonicznych wizytówek naszego miasta. Dzięki Fabryce Wody damy mieszkańcom oraz innym odwiedzającym, możliwość zaznania rekreacji i odpoczynku w standardzie na najwyższym światowym poziomie, a dzięki elementom edukacyjnym przybliżymy każdemu, niezależnie od wieku, niezwykły świat nauki – powiedział Piotr Krzystek Prezydenta Miasta Szczecin.

Wykonawca aquaparku - konsorcjum firm ALSTAL - od ponad 40 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych, w tym aquaparków.

- Chciałbym dziś złożyć deklarację, że szczeciński aquapark wybudujemy w taki sposób, że faktycznie będziecie mogli chwalić się tym, że to właśnie u was jest najnowocześniejszy obiekt tego typu co najmniej w Europie. Ta obietnica jest nie bez pokrycia. ALSTAL to firma, która specjalizuje się w tego typu obiektach. Wybudowaliśmy już ponad 20 aquaparków, obecnie realizujemy trzy kolejne projekty, w tym jeden olimpijski. Na naszym koncie są takie realizacje jak Termy Maltańskie w Poznaniu czy też największy aquapark w Polsce i trzeci co do wielkości w Europie. W ciągu siedmiu dni wchodzimy na teren budowy szczecińskiego obiektu. – powiedział Jarosław Szczupak Prezes Zarządu Alstal Grupa Budowlana

Fabryka Wody powstanie w miejscu dawnego kąpieliska Gontynka. Inwestycja będzie kosztować ponad 349,7 mln zł i potrwa 30 miesięcy.

- Finansowanie budowy jest zapewnione, umowa z konsorcjum banków Pekao SA, PKO BP oraz Bank Gospodarstwa Krajowego została podpisana. Jesteśmy na ostatniej prostej i jestem przekonany, że efekt naszych działań zadowoli wszystkich. – powiedział Konrad Stępień, prezes spółki Fabryka Wody, odpowiedzialnej za inwestycję.

Szczeciński aquapark ma być nowoczesnym i wielofunkcyjnym parkiem wodnym z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi. Składać się będzie z hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami, strefy basenu sportowego, strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego aquaparku jest również edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą oraz lekcje biologii, chemii i fizyki.

(dar)

Fot. Sylwester Suliga

Na zdjęciu: Fabryka Wody powstanie w miejscu dawnego kąpieliska Gontynka. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do wodnik
2019-10-11 22:21:42
Panie Wodnik, Fabryka Wody posiada niezwykle skomplikowane posadowienie pośrednie obiektu, myślę że ok. 8 m-c będzie trwało wyjście z ziemi dla budynku basenowego, jeśli nazywasz luksusowym wyposażeniem obiekt hotelowy jaki powstanie w Pobierowie to uwierz na słowo ... tam to będzie "bida i nyndza" w porównaniu do tego co przewiduje projekt Fabryki Wody.
baran
2019-10-11 19:35:24
@wodnik nie, kontynuuj wątek
wodnik
2019-10-11 16:47:00
W Pobierowie Gołębiewski buduj hotel (z luksusowym wyposażeniem) na 30 hektarach na przeszło dwa tysiące gości (tysiąc pokoi). Powstanie potężne SPA z basenami i zjeżdżdlniami. Koszt budowy 800 mln zł, a termin realizacji trzy lata. Szczeciński kompleks kosztować ma „tylko” 350 mln zł i będzie budowany przez 30 miesięcy. - Mówi to wam coś - jak mawiał bohater pewnego polskiego serialu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA