piątek, 23 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wiadomo już, kto wybuduje Fabrykę Wody

Wiadomo już, kto wybuduje Fabrykę Wody

Wiadomo już, kto wybuduje Fabrykę Wody
Data publikacji: 2019-08-13 17:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 11:57
Wywietleń: 3091 408232

Przetarg na budowę szczecińskiego aquaparku „Fabryka Wody” wygrało konsorcjum firm ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Inwestycję może wykonać za 349 723 122,01 zł brutto - taką ofertę zwycięskie konsorcjum złożyło w przetargu.  Jeśli nie wpłyną odwołania od rozstrzygnięcia, to podpisanie umowy i przekazanie placu budowy powinny nastąpić we wrześniu tego roku.

Centrum Informacji Miasta dodaje, że jednocześnie trwa proces zmierzający do podpisania umowy kredytowej z konsorcjum banków. Podpisanie umowy nastąpi przed podpisaniem umowy z generalnym wykonawcą inwestycji i przekazaniem placu budowy.

Fabryka Wody powinna być gotowa w 2022 roku.

Fabryka Wody to nowoczesny i wielofunkcyjny park wodny z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi.

Szczeciński aquapark składać się będzie z hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami, strefy basenu sportowego, strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha.

Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego Aquparku jest również edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.

Zgodnie z warunkami przetargu, na realizację prac wykonawca będzie miał 30 miesięcy od dnia podpisania umowy.

(isz)

Fot. wizualizacja – źródło: Centrum Informacji Miasta UM Szczecin

Komentarze

Jurek
Oj, jaka szkoda myślałem, że Fabryka Wody będzie na pl. Orła Białego! Super miejsce, leżaki już tam są...
2019-08-16 09:50:25
pływak
Dlaczego Fabryki Wody nie robią przy jakiejś elektrociepłowni?
2019-08-14 18:01:21
poznaniak
SZCZECIN RZĄDZI. IGRZYSKA DLA GAWIEDZI ABY MOŻNA BYŁO SIĘ ZABAWIĆ I ZASPOKOIĆ NAJ NIŻSZE INSTYNKTY. A TUTAJ BRAK PRZEDSZKOLI, ŻŁÓBKÓW . SZKÓŁ , BASENÓW. PODOBNIE ZE STADIONEM POGONI. NIE STAĆ SZCZECINA NA TAKIE MARNOTRAWIENIE PIENIĘDZY I ROZRZUTNOŚĆ.
2019-08-14 17:34:31
Metys
No i zaczęło się marudzenie,teren od dobrych kilku lat nieużywany,ale jak już ma cos powstać to lawina krytyki...a po co,?dlaczego?, może pieniadze wydac na coś innego. Typowe 😀😀😀latem za cieplo ,zima za zimno...
2019-08-14 15:52:01
Łaźnia miejska
Fabryka Wody przerośnie ekipę
2019-08-14 15:31:23
Kasjer
Znane są już ceny za wejscie: Pon-Śr 1h normalny - 69,99pln, każda kolejna 49,99pln 1h ulgowy (uczeń) - 45pln, każda kolejna 35pln Czw - Nie 1h normalny - 129,99pln, każda kolejna 99,99pln 1h ulgowy (uczeń) - 75pln, każda kolejna 65pln Czepek i czyste gacie w cenie ;)
2019-08-14 14:04:46
bul, bul
A mogło być 20 basenów pływackich przy szkołach. Ale po co? Lepiej dokładać do populizmu jak stadion, agua park. Niech ludzie toną. Zniszczone chodniki, brak parkingów, aleje bez drzew. Tylko dwie przeprawy mostowe do 400 tys. miasta. Gdzie są publiczne toalety w mieście? Londyn powierzchnie zielone 57Wwkrzeńską czy Bukową bo to obrzeża miasta i ościenne gminy.
2019-08-14 12:17:18
FABRYKA WODY
Ale w tej fabryce to gazowaną będą robić czy taką bez bąbelków? Fajnie by było jakby tak w szklanych opakowaniach bo i smak lepszy i bardziej ekologicznie. Czy źródła ujęcia wody już są znane?
2019-08-14 11:24:01
Alex
Mnie tylko zastanawia co z ogródkami działkowymi.... Mam nadzieje, że kosztem super hiper Fabryki Wodnej nie zabiorą ludzią działek....
2019-08-14 11:12:36
Bogdan
No nareszcie, będzie gdzie nogi umyć.
2019-08-14 11:11:22
MARK
A dodatkowe Aneksy do Umowy to na jaką kwotę?
2019-08-14 10:16:05
Bielik
Nie ma się co cieszyć. I tak budowa skończy się za jakieś 5 lat, bo mrozy, bo braki w dokumentacji miejskiej...etc. Jak ktoś nie wierzy, niech spojrzy na Arkońską i rondo na Wojska Polskiego. Przy okazji podniesie się koszty, to tak przy okazji kolejnych poprawek do kontraktu. Niestety miasto jest zarządzane przez nieudaczników, których należałoby odwołać.
2019-08-14 09:44:46
Bogdan
No wreszcie! 2,5 roku szybko minie i Szczecin będzie miał to na co mieszkańcy czekają od lat.
2019-08-14 08:02:28
Samd
Miasto musi zarabiać na premie urzędników. Tam będą Was doić. Tanie kąpieliska poza Szczecinem.
2019-08-14 07:44:31
Pewna
Ta inwestycja wreszcie zatopić Krzystka.
2019-08-14 07:40:43
Leszcz
Martwi mnie niski koszt wykonania inwestycji.My musimy mieć zagwarantowany odpowiedni standard i jakość Fabryki i jakość Wody. Czy to na pewno jest na miarę naszego miasta?Dlaczego nie pojawia się jakaś lepsza kwota,np. 501 000 999,02 zł? Fabryka Wody musi brzmieć i wyglądać zupełnie mega hiper ekstra najlepiej z odpowiednim Pyrkomagic.To musi być Fabryka na miarę naszych pływających ogrodów na miarę naszych metropolitalnych zamiarów.Co prawda będzie to jedyna fabryka w mieście ale to nic lepsza jedna fabryka niż żadna.Taka fabryka Polmo albo wiskord to tylko takie zatruwające były a tak mamy cudowną przestrzeń do shoppingu.Leszcze się cieszą bo będą pływać w wodzie i oglądać eksperymenty naukowe w edukatorium np. że woda jest mokra.Albo że woda zamarza w temperaturze poniżej zera.I wtedy trzeba włączyć ogrzewanie.Ogrzewanie kosztuje więc wybudujemy Fabrykę Ciepła.W Fabryce Ciepła stworzymy edukatorium które bedzie badać dlaczego Ciepło ogrzewa.Mamy ocieplenie klimatu. Wybudujemy Fabrykę Oziębienia Klimatu.I będzie kolejna kadencja.
2019-08-14 06:17:29
wellness
to pojechali po całości - syf na mieście, rudery się walą w centrum miasta, wc na półpiętrze, chodniki dziurawe, chwasty nie koszone od kilku lat - no ale u nas musi być też coś dla zamożniejszych.
2019-08-13 23:01:03
@roger
Okolice Inowrocławia, kiedyś zkaklad ślusarski załóżny przez Alojzego Szczupaka,teraz prezesem jest inny Szczupak, także nie ma co się martwić bo to w końcu Fabryka Wody.
2019-08-13 21:40:49
roger
a to konsorcjum to skąd???? maja jakiś adres???? ze schroniska dla bezdomnych????
2019-08-13 20:24:57