sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Umowa na konkursy z okazji odzyskania niepodległości

Umowa na konkursy z okazji odzyskania niepodległości

Umowa na konkursy z okazji odzyskania niepodległości
Data publikacji: 2017-12-28 17:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:41
Wywietleń: 1182 307043

W 2018 roku obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji dla uczniów zachodniopomorskich szkół przygotowano rozmaite konkursy historyczne. Specjalne porozumienia w tej sprawie zostały zawarte w czwartek 28 grudnia pomiędzy Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Archiwum Państwowym w Szczecinie i Fundacją Polskich Wartości.
 
„Rokiem dla Niepodległej” ogłosiła także obecny rok szkolny minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Instytucje współpracujące dotychczas z kuratorium na rzecz edukacji historycznej oraz regionalnej dzieci i młodzieży, a także wychowania ku wartościom patriotycznym, postanowiły więc tę współpracę zacieśnić.

- Skupiamy się na tym, by młodzież zdobywała wiedzę i poznawała historię. Dzięki naszym dotychczasowym działaniom młodzież skorzystała z lekcji, które odbywały się w Archiwum Państwowym. Nasze obecne działania są owocem wcześniejszej współpracy - powiedziała Magdalena Zarębska-Kulesza, zachodniopomorski kurator oświaty. - Zachęcamy młodzież do organizowania lekcji historii , by w ten sposób przekazać wiedzę na temat przeszłości naszego kraju i regionu.

Zawarte porozumienia służyć mają realizacji różnych działań edukacyjnych. Wśród nich będą konkursy dotyczące wiedzy historycznej: "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923" oraz "Szczecińskie strajki 1988 roku".

- Archiwum Państwowe realizuje nie tylko zadania archiwalne, ale również edukacyjne, kierowane do uczniów zachodniopomorskich szkół i placówek oświatowych w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - podkreślił dr hab. Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie. - Chcemy, aby zainteresowanie młodzieży historią Polski rosło. Obserwujemy renesans postaw patriotycznych i niepodległościowych i to pokazuje, że Polska się zmienia.©℗

Elżbieta KUBERA

Na zdjęciu: Porozumienia o współpracy podpisali od lewej: Wojciech Woźniak, prezes Fundacji Polskich Wartości, Magdalena Zarębska-Kulesza, zachodniopomorski kurator oświaty i dr hab. Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie

Fot. Dariusz GORAJSKI 

 

Komentarze

Mirek
Do Andy: Wartością umowy jest głębsze poznanie przez młodzież historii Polski.
2017-12-28 22:11:56
Andy
Jaka jest wartość umowy i z czego żyje prezes fundacji? Bo rozumiem, że szef archiwum ma etat, pani kurator oświaty również, a prezes fundacji???
2017-12-28 20:12:31
obserwator
skasować te obrzydliwe wpisy kodziarzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
2017-12-28 19:42:22
mendy pisowskie organizują konkursy a zniewalają naród!
obrzydliwe!!!
2017-12-28 18:38:13
Pytanie
Jaka wartość umowy?
2017-12-28 18:34:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy