sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Długie świętowanie na Łasztowni

Długie świętowanie na Łasztowni [GALERIA]

Długie świętowanie na Łasztowni
Data publikacji: 2017-11-12 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:30
Wywietleń: 1232 300731

Odśpiewanie "Hymnu do Bałtyku" przez Chór Akademii Sztuki w Szczecinie rozpoczęło w sobotę (11 listopada) cały szereg wydarzeń odbywających się pod wspólnym hasłem "Niepodległość na maszt". Ich organizatorem jest Fundacja Moja Łasztownia oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

W Starej Rzeźni królował w sobotę śpiew, taniec, m.in. za sprawą dzieci z przedszkola "Żagielek" i szczecińskich harcerzy. Były konkursy, quizy, wystawy, zajęcia plastyczne dla najmłodszych, warsztaty kwiatowe itp. Gawędę dla dzieci przygotowała Elżbieta Marszałek, wiceprezes Ligi Morskiej i Rzecznej.

Ciekawie było też w pobliżu Starej Rzeźni. Na Skwerze Kapitanów odsłonięto kolejne tablice poświęcone sześciu kapitanom żeglugi wielkiej, a na placu obok odbyły się pokazy konne. Na nabrzeżu Starówka odbyła się inscenizacja "Zaślubin Polski z morzem".

W niedzielę (12 listopada) dalszy ciąg świętowania. O godz. 19 w sali Iluzjon w Starej Rzeźni odbędzie się koncert Sedinum Chamber Orchestra, która przedstawi własne aranżacje utworów związanych z wolnością i niepodległością. Wystąpi też wokalistka Maja Koman.

Na tym nie koniec, bo kolejne imprezy składające się na wydarzenie "Niepodległość na maszt" zaplanowano także na 18 listopada. (ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni Długie świętowanie na Łasztowni

Komentarze

Trzeba się zdecydować:
albo Bałtyk, albo Piłsudski i neutralizacja dolnego biegu Wisły; trzeba się zdecydować...
2017-11-12 20:47:33
pawka
obserwator co maja obchody dnia Niepodległości do obecnego nurtu. No byc może jezeli jest się potomkiem importu z Azji to najlepszy jest stary nurt socjalistyczno leninowski.
2017-11-12 20:37:57
obserwator( R)
Widzę ,że Stara Rzeżnia uległa nurtowi obecnej propagandy niepodległościowej i kultywowania tradycji. Widać ,ze nie trzymają już z Kodem ,PO , PSL i sa obecnie w nurcie obecnej władzy . To słuszna strategia która na pewno zostanie zauważona i doceniona.Brawo. Stara Rzeznia będzie teraz tubą propagandową i głosem poparcia dla obecnego nurtu społeczno-politycznego co należy uznać za zdrowy objaw i docenić. Brawo!!!!
2017-11-12 14:54:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy