piątek, 19 kwietnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Umowa na 2,6 mln zł podpisana

Umowa na 2,6 mln zł podpisana [GALERIA]

Umowa na 2,6 mln zł podpisana
Data publikacji: 2018-10-18 18:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:58
Wywietleń: 2009 357044

Umowa na przygotowanie projektów i uzyskanie pozwoleń na budowę 24 węzłów Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej została podpisana w czwartek na dworcu Szczecin-Dąbie. Projektantem przystanków będzie gdańskie Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego. Wartość kontraktu to 2,6 miliona złotych.

Umowę podpisali Zastępca Prezydenta Miasta Szczecina Michał Przepiera oraz Jan Tadeusz Kosiedowski – prezes Biura Projektów Budownictwa Komunalnego SA. Gdańska firma ma trzynaście miesięcy na przygotowanie projektów i uzyskanie potrzebnych pozwoleń dla 24 węzłów Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej. Owe przystanki powstaną na terenie Szczecina.

– Spotkaliśmy się w Dąbiu, ponieważ będzie to jeden z kluczowych węzłów przesiadkowych – mówił Roman Walaszkowski, dyrektor biura Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. – Po drugiej stronie torów powstanie parking i przystanki autobusowe. Mieszkańcy nie będą musieli przechodzić przez torowisko, tylko skorzystają z przejścia podziemnego.

Prezes BPBK, Jan Tadeusz Kosiedowski, stwierdził: – Trudność tego projektu polega na tym, że mamy ponad 20 punktów porozrzucanych po całym mieście, z których każdy jest inny. W ciągu miesiąca ma powstać koncepcja z wizualizacjami najważniejszych przystanków. Następnie pół roku poświęcimy na projektowanie, a resztę czasu na formalności. Przystanek Niebuszewo będzie najbardziej rozbudowanym ze wszystkich.

Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego to firma, która działa od 1951 r. Jego ostatnie projekty to m.in.: przebudowa ul. Struga w Szczecinie, od ul. Pomorskiej do ul. Jasnej; Szczeciński Szybki Tramwaj na odcinku od Basenu Górniczego do osiedla Kijewo; przebudowa ul. Struga w Szczecinie, od ul. Pomorskiej do ul. Jasnej. Ma też zostać zmodernizowana ul. Szafera w Szczecinie, gdzie przewidziano linię tramwajową i pętlę tramwajowo-autobusową przy hali Netto Arena.

(isz)

Umowa na 2,6 mln zł podpisana Umowa na 2,6 mln zł podpisana Umowa na 2,6 mln zł podpisana Umowa na 2,6 mln zł podpisana Umowa na 2,6 mln zł podpisana Umowa na 2,6 mln zł podpisana Umowa na 2,6 mln zł podpisana Umowa na 2,6 mln zł podpisana

Komentarze

do będzie powtórka
do będzie powtórka Chłopie, pomylisły się Tobie i firmy i biura. Takiego połączenia w Szczecinie jeszcze nie było, by Energopol budował tory na projekcie BPBK... do Smutna prawda Taaaa, mówisz pasy przez tory kolejowe??
2018-10-19 08:57:43
będzie powtórka?
gdańskie BPBK + nasz energopol = pękające szyny.
2018-10-19 01:27:03
Smutna prawda
Przejscie podziemne ? Byle nie było za dużo wejść do niego bo w Szczecinie są idioci którzy je potem zasypia i zrobią kolejne pasy...
2018-10-18 19:57:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wspierali nauczycieli
Szczecińskie obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej
Manifestacja. „Solidarność” chce podwyżek
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz strajk nauczycieli?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie