Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Umów wizytę przez internet

Data publikacji: 08 października 2016 r. 10:21
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Umów wizytę przez internet
 

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w sprawach paszportowych oraz sprawach cudzoziemców uruchomił umawianie wizyt za pośrednictwem internetu. Urząd zaprasza do korzystania ze strony rejestracja.zuw.szczecin.pl

- Przyjmujemy coraz więcej wniosków od cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, zainteresowanych legalizacją pobytu w Polsce – do końca września przyjęliśmy już tyle samo wniosków, co przez cały ubiegły rok. Internetowa rejestracja ułatwi tym osobom wizytę w naszym urzędzie. Pomoże też zaplanować termin złożenia wniosku o paszport i na pewno będzie szczególnie pomocna w czasie wakacji, kiedy zainteresowanych sprawami paszportowymi jest więcej – mówi Małgorzata Neumann, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców ZUW. – Jesteśmy też w trakcie reorganizacji sali obsługi i tworzenia dodatkowych stanowisk, które usprawnią załatwianie spraw cudzoziemców.

Rezerwacją internetową objęte są sprawy paszportowe: składanie wniosku i odbiór dokumentu, 
a także sprawy cudzoziemców: pobyt w Polsce, zaproszenia, uznanie i nadanie obywatelstwa polskiego, zezwolenia na pracę oraz uzupełnianie dokumentów.

Aby zarezerwować wizytę, należy wybrać datę i sprawę, którą zamierzamy załatwić. Następnie wyświetlone zostaną dostępne godziny - po wybraniu jednej z nich musimy wpisać imię i nazwisko osoby, której sprawa dotyczy i adres mailowy, na który będzie przekazane potwierdzenie rezerwacji. W informacji e-mailowej dotyczącej rezerwacji wizyty znajduje się również link do jej anulowania.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA