sobota, 28 listopada 2020r.

Umów się telefonicznie na wizytę w ZUS

Data publikacji: 2020-11-20 11:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-20 12:28
Umów się telefonicznie na wizytę w ZUS
Fot. pixabay.com  

Od piątku (20 listopada) można telefonicznie umówić się na wizytę w placówce ZUS (w Szczecinie pod numerem 91 810 15 52, w Koszalinie zaś 94 348 56 68). - Spotkanie z ekspertem można zarezerwować w dogodnym dla siebie terminie - zapewnia Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS.

- Dotychczas z rezerwacji wizyty mogli skorzystać klienci, którzy mieli swoje konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Teraz można także zadzwonić i umówić się na spotkanie. W ten sposób wizytę zarezerwuje każdy, niezależnie od tego, czy ma już elektroniczny dostęp do ZUS - informuje rzecznik.

Podczas rozmowy trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo należy też wybrać placówkę, wskazać dzień i godzinę wizyty oraz temat, jaki chce się omówić z ekspertem ZUS. Następnie na podany numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem i numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w siedzibie ZUS. Jeśli klient nie ma jeszcze konta na PUE, na wizytę może umówić się maksymalnie 6 dni przed jej terminem.

Lista numerów telefonów, pod którymi można zarezerwować wizytę (do pobrania).

- Od niedawna można również umawiać się na e-wizyty w ZUS. To wideorozmowa z pracownikiem, do której wystarczy internetowe łącze oraz urządzenie z kamerą i mikrofonem, np. komputer lub smartfon. Termin i temat e-wizyty należy wcześniej wybrać na www.zus.pl/e-wizyta. Klient może w ten sposób otrzymać także informacje w swojej indywidualnej sprawie, pokazując podczas wideorozmowy dowód osobisty - przypomina K.Jagielski.

oprac. (mj)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ