Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-4 szczecin
REKLAMA

Ulicami Szczecina przeszedł marsz rektorów i studentów [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 01 października 2023 r. 14:08
Ostatnia aktualizacja: 02 października 2023 r. 22:11
Ulicami Szczecina przeszedł marsz rektorów i studentów
Fot. Dariusz Gorajski  

W niedzielę ulicami Szczecina przeszli rektorzy i studenci wszystkich naszych publicznych - a także kilku prywatnych - uczelni. Szkoły wyższe chciały w ten sposób pokazać jedność i gotowość do wspólnej pracy dla miasta i regionu.

"Spacerek na uniwerek" - była to już jego druga edycja - zakończył się na Jasnych Błoniach. 

Tam prezydent Szczecina Piotr Krzystek zwrócił uwagę, że władze miasta i szkoły wyższe prowadzą wspólne przedsięwzięcie - Akademicki Szczecin. 

- Razem z uczelniami wspólnie pozyskujemy studentów, pokazujemy lokalnej społeczności, że w Szczecinie można studiować na wspaniałych kierunkach, na świetnych uczelniach, które maja swoją renomę, które potrafią młodych ludzi do rzeczy wielkich poprowadzić - mówił prezydent. 

W imieniu wszystkich rektorów zabrał głos prof. Waldemar Tarczyński. Zwrócił się do szczecinian:

- Jesteśmy tutaj po to, aby państwu służyć. Jesteśmy po to, aby kształcić na jak najwyższym poziomie, jesteśmy po to, aby prowadzić badania na światowym poziomie. Ale generalnie jesteśmy dla was. Bez was nic nie znaczymy. 

©℗ (as)

 

Film: Piotr Sikora

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jechać pis
2023-10-02 21:51:25
szkoda ,że o marszu w W-wie ani słowa ...też dołączyliście do reżimowych mediów Kaczelnika ??
@Figo
2023-10-02 08:58:11
Potrzebujesz pilnej pomocy medycznej. Tyle w temacie, po twoich wypocinach.
FIGO
2023-10-01 21:56:37
Studia skończyłem z wynikiem dobrym . Dopiero na trzecim roku ,koledzy ze starszych roczników przekazali nam sposób na Alcybiadesa ! Wiedza teoretyczna i praktyczna wymaga niestety mostów paternalistycznego myślenia. Budowanie mostów misjonarskiego zarządzania z kreatywnym wykorzystaniem darów intelektu. To wszystko jest darem Boga i tylko ćwok , któremu wydaje się ,że jest mądry tego nie rozumie ! Kim TY jesteś wypierdku, który mienisz się wszystko wiedzącym ? Czujesz różnicę ? Co możesz !
FIGO cd.
2023-10-01 21:43:01
Mam wyłożone na karierę .Zaufałem największemu autorytetowi ! Nikt nie przeszedł drogi upodlenia jak nasz Zbawiciel Jezus Chrystus ! Oddaję swoje krzywdy JEMU i dziwnym trafem , tym wszystkim , którzy mnie krzywdzą w imię swojego Ja , jakoś dziwnie wszystko się jakoś w krótkim czasie zesrało! Nie JA jestem sędzią !Co zabiorę do grobu ? Swoją pychę , swoje grzechy ? Wszystko co jeszcze mam i tak jest darem Boga ! Nie zrozumie tego pustak , który nie pochyli się nad Ewangelią ! Czytaj i zrozum!
FIGO
2023-10-01 21:30:55
Czym się chwalisz .Normalne jest , że nas wykształcono na fachowców . Przez prawie całe życie budowałem statki w oparciu o dokumentację , którą również jako praktyk tworzyłem , jako młody inżynier ! Dzisiaj przez to , że jako komunista , a potem przydupas Tuska rozkradliśmy komunistyczny majątek muszę pracować jako zwykły robol na budowie u szkopów !. Nie narzekam : Bóg dał , Bóg zabrał .Byłem wielki , jestem śmieciem tyranym przez NRD -owskiego komunistę ! Mam centralnie wyłożone na !
@do Ck i FIGO
2023-10-01 19:40:43
Siedzę sobie w fotelu z lampką dobrej whisky i nie mogę pojąc dlaczego mimo że mam skończone 67 lat i niezłą emeryturę, ci wredni pracodawcy dalej proszą bym u nich dorabiał jako ktoś kto potrafi rozwiązywać problemy w firmie, a nie rozejrzą się za kimś młodszym, co skończył teraz studia. Proszą abym jutro był na 9-tą w jednej firmie, bo im się coś wali. Druga firma musi poczekać kilka dni, a też proszą i płacą. Rzeczywiście blado wyglądam, bo nie było czasu w lecie jechać nad morze na wczasy.
T.M.
2023-10-01 18:59:59
Według pisu naród ma być niewykształcony, prostymi ludźmi łatwiej manipulować .I to cała prawda.
Igor
2023-10-01 18:39:03
Gronostaje są mądrzejsze od marszu miliona a przede wszystkim nie pojechali na marsz bo chcą działać dla dobra regionu. Tylko do nich mało pasuje dekonstruktor komunikacji miejskie. Załapał się do.marszu awansem
do Ck i FIGO
2023-10-01 17:37:20
próbujcie teraz ukończyć studia z przyzwoitym wynikiem , oj biednie i blado byście wypadli dziadersy :)))
Ck
2023-10-01 16:48:42
Z mojej podstawówki 1971 1/3 uczniów poszła do technikum lub LO. 1/3 do zawodówki a 1/3 po podstawówce do pracy w ramach OHP lub przyzakładowej. Z technikum na 36 absolwentów trzech poszło na studia wojskowe i 6 na studia cywile. Zdawało więcej, ale tylko tyle się dostało. Czterech z nas ukończyło studia i trzech wojskowych, z naszej podstawówki my dwaj z technikum i trójka z LO. Kilku potem zrobiło zaoczne, w tym dwoje po podstawówce, zawodówce i technikum trzyletnim. Wtedy studia to było coś.
FIGO
2023-10-01 15:17:36
WY chodzące gronostaje zadbajcie o właściwy poziom wykształcenia. Za moich czasów niektóre egzaminy trzeba było zdawać po kilka razy .Pan profesor nie odpuszczał ,wymagał wiedzy i logicznego myślenia .Pan profesor miał siłę ,moc i nie poskoczył mu nawet Rektor ! Zresztą Rektor ludzki człowiek czasami zgadzał się na komis , ale trzymał stronę wpisującego do indeksu " konia " ! . Dzisiaj jak się student sam nie stara , to uczelnia z uwagi na kasę , trzyma gamonia do promocji . Efekt : Gamonie !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA