Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Ulica Szafera w przebudowie. Z góry lepiej widać

Data publikacji: 2020-04-13 18:32
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-14 17:55
Ulica Szafera w przebudowie. Z góry lepiej widać
 

Zmienia się wygląd przebudowywanej ulicy Szafera w Szczecinie. Choć większość prac prowadzona jest przy infrastrukturze podziemnej, to z lotu ptaka widać, gdzie będzie pętla tramwajowo-autobusowa i ogrom przedsięwzięcia. 

Trwają prace wodno-kanalizacyjne na odcinku al. Wojska Polskiego – ul. Jarzyńskiego oraz w miejscu planowanej pętli. Przebudowano ciepłociąg, którego przełączanie planowane jest w maju, po zakończeniu sezonu grzewczego. Prowadzone są roboty elektryczne i telekomunikacyjne oraz przebudowywana jest sieć gazowa w rejonie ulic Romera i Szerokiej. Trwają prace ziemne na odcinku pętla – Wojska Polskiego oraz przy murach oporowych.

Otoczenie w tej części Szczecina zmieni się diametralnie.

- Powstanie nowo torowisko tramwajowe, biegnące do nowej pętli tramwajowo-autobusowej przy hali Netto Arena, a także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów - wylicza Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. - Dużej zmianie ulegnie także układ drogowy, a to za sprawą wybudowania aż czterech rond, parkingu park&ride, a także nowej jezdni z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach.

Za prace budowlane odpowiada firma Eurovia Polska SA. Ich Koszt to 125 190 424,45 zł brutto. Nadzór nad realizacją przedsięwzięcia sprawuje spółka Tramwaje Szczecińskie, której powierzono funkcje zastępstwa inwestorskiego oraz inżyniera kontraktu.

(ip)

Fot. TS

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@grunt to dobry plan
2020-04-14 17:49:48
o tak ;-) Oni się specjalizują w piętrzeniu problemów i wymyślaniu nieprzewidzianych sytuacji.Cała Polska śmiała się z ich poniemieckiego mostku i schodów które stały się żelaznym argumentem by o rok przeciągnąć inwestycję.Okrzyknięto to inwestycją wstydu.To że coś wkrótce wymyślą i na tej inwestycji to kwestia czasu.Można już przyjmować zakłady ;-)
grunt to dobry plan
2020-04-14 14:01:07
dobry przykład jak firma może dobrze przezimować na placu budowy, choć mrozów w tym/ubiegłym roku jak na lekarstwo, przebujają się do końca roku a potem może znajdą w ziemi nie ewidencjonowaną 'jakąś rurę'...
Ty dante
2020-04-14 12:44:00
Obudź się-pobudka-jest kilkadziesiąt lat po wojnie,ta miała miejsce w ubiegłym wieku minionego stulecia.Co nas młodych obchodzi jak ty i twoje pokolenie odgruzowywało swoje rewiry.Zajmij się raczej innymi przygotowaniami w swoją ostatnią drogę.Nie próbuj układać nam tu życia lub mówić jak mamy żyć.Twój czas minął i pogódź się z tym.
dante
2020-04-14 11:30:32
Zawodowi narzekacze weście się do pracy a nie narzekajcie na wszystko Po wojnie było jeszcze gorzej tam wszystko robiło się ręcznie i nikt nie narzekał. !!
mat
2020-04-14 11:11:53
Uwaga malkontenci i komentatorzy, jeżeli się tak znacie jak piszecie, to rada gratis. Wykorzystajcie swoja wiedzę. Wszyscy inwestorzy i wykonawcy szukają pracowników na stanowiska inspektorów i kierowników budów. Zgłoście się, płaca netto ok. 10 tys. miesięcznie. Tam będziecie się mogli spełnić na full, a swoje mądrości wpisywać w książki budowy.
Propaganda
2020-04-13 22:56:52
Przykro mówić ale termin ukończenia przebudowy Szafera jest już jest zagrożony bo nie trzeba być fachowcem aby stwierdzić że w ciągu niecałego roku uda się wykonać nwet cztery ronda i drogi. Przykładowo na wykonanie jednego dużego ronda turbinowego potrzeba ok. 5-6 miesięcy a zostało rok a są cztery ronda do wykonania
hmm
2020-04-13 22:46:53
Ograniczniku #Zokolic, tak co godzina ci się głupoty we łbie lęgną. Przepiłeś się, rodzina Cię wkurzyła, a może czego nie życzę, jutro idziesz po wypowiedzenie z roboty? Idź do Energopolu weź zrzut strony ze swoimi wypocinami, dołącz do CV to Cię do zespołu wezmą.
Słabo
2020-04-13 22:01:24
Już tyle czasu bawią się na ul Szafera a efekty jak na ponad półrocznych prac są mizerne nawet mieli całą zimę do dyspozycji. Wykonano tylko i to nie do końca prace instalacji podziemnych a gdzie drogi w tym cztery ronda, linia tramwajowa-autobusowa plus prostownikownia oraz całą infrastruktura z pętlami, chodniki pieszo - rowerowe oraz nasadzenia i trawniki itd. Oby się powiodło ale realnie o ile nie podgonia prac to wygląda na dzień dzisiejszy nieciekawie zaawansowanie tam prac
Stefan
2020-04-13 21:04:30
To papraki Eurovia, teraz czekają żeby oświadczyć za chwilę że czegoś brakuje Niczego dobrego po tej firmie nie oczekuję a wręcz przeciwnie.
Z okolic
2020-04-13 20:20:01
Ja tam nic szczególnego nie widzę.Widzę przeorany fragment ulicy.Nawet jak na taką dużą inwestycję to pracowników i sprzętu nie widzę.Plączą się pojedyncze osoby i co pewien czas jakaś ciężarówka przemknie.Na poważnym i dobrze zarządzającym placu budowy to panuje ruch jak w ulu robota pali się.A tu...śpieszą się jak nieboszczyk w drodze do grobu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ