Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Ulica Reymonta jeszcze bardziej zamknięta

Data publikacji: 23 czerwca 2019 r. 19:39
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:43
Ulica Reymonta jeszcze bardziej zamknięta
 

Zmiany na ul. Reymonta w Szczecinie. Droga od poniedziałku (24 czerwca) będzie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Budzysza Wosia aż do SAM-u „Społem" w pobliżu ryneczku „Pogodno".

Reorganizacja ruchu na ul. Władysława Reymonta wprowadzona ma być w poniedziałek. Będzie polegać na prawie całkowitym jej zamknięciu. Teraz drożny będzie jedynie króciutki fragment - od uliczki łączącej ul. Reymonta z ul. Grzegorza z Sanoka (za sklepem „Społem"), do skrzyżowania z ul. Mickiewicza. Zmiany mają związek z kolejnym etapem prac wprowadzanym przez wykonawcę.

Bo remont ul. Reymonta trwa już od 3 miesięcy. I od tego momentu ulica jest nieprzejezdna - do poniedziałku (24 bm.) zamknięty był odcinek od krzyżówki z ul. Budzysza Wosia do szkoły podstawowej. W tej części ulicy konsorcjum firm Elbud Szczecin oraz Elbud Sajewicz wymieniło już sieć kanalizacyjną, sanitarną, energetyczną i oświetlania ulicy - nowe oświetlenie LED jest już gotowe. Widoczne są też już chodniki oraz krawężniki. Podobne prace planowane są teraz na odcinku do tej pory używanym przez właścicieli pobliskich domów, czyli w okolicach sklepu „Społem".

I jeszcze jedno. Od poniedziałku w ciągu ul. Stanisława Przybyszewskiego zaczyna działać strefa parkowania „Kiss & Ride” - korzystać z niej mają m.in. rodzice przywożący dzieci do szkoły. Na takich parkingach postój ograniczony jest do 10 minut. Strefa będzie obowiązywać w godz. od 7 do 17.

- Podczas trwania tego etapu prac zapewnione będzie dojście mieszkańców do posesji, dojazd służb ratunkowych oraz w godzinach 19-7 dojazd służb komunalnych - zapewnia Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Prowadzona na Pogodnie inwestycja łączy prace drogowe i zmianę organizacji ruchu związaną z wprowadzeniem na tym obszarze „Strefy 30" z przebudową podziemnych mediów. Remont ul. Reymonta nie zmieni więc przebiegu i szerokości jezdni. Oprócz skrzyżowań, które będą miały wyniesioną tarczę. Miasto zapowiada, że po zakończeniu prac zostanie też uporządkowane parkowanie, a elementy uspokojenia ruchu: słupki i wygrodzenia poprawią bezpieczeństwo.

Prace wycenione zostały na 6,2 mln zł. Mają trwać 8 miesięcy.

Leszek Wójcik

Fot. ZDiTM

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Michał
2019-06-23 22:36:07
śmieszny tytuł, jeszcze bardziej zamknięta... czyli wcześniej była mocno uchylona?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA