sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ciężarówki rozjeżdżają Pogodno

Ciężarówki rozjeżdżają Pogodno

Ciężarówki rozjeżdżają Pogodno
Data publikacji: 2019-05-19 10:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 1982 391745

„Piszę do Was z ulicy Lindego w Szczecinie. Czy mógłbym prosić o pomoc? Żal patrzeć na to, co się dzieje”. Nasz Czytelnik w liście do redakcji zwraca uwagę na niszczenie uliczek Pogodna przez ciężki sprzęt obsługujący pobliską budowę węzła „Łękno”.

„Proszę zobaczyć, jak 40-tonowe samochody (25 ton ładunku na każdym) niszczą ulice. Wyjeżdżają z budowy węzła i jadą skrótem przez Lindego, dewastując zabytkowe uliczki i niszcząc chodniki”.

Sprawdziliśmy. Załadowane po brzegi potężne MAN-y rzeczywiście kursują ulicami: Bohdana Zaleskiego, Samuela Lindego, Ludwika Waryńskiego i Romualda Traugutta. Przejeżdżały również w momencie, kiedy rozmawialiśmy z mieszkańcami.

– Ziemia drży! – denerwują się. – Czuje pan? W domach wszystko się trzęsie. To prawdziwe czołgi!

W Urzędzie Miasta dowiedzieliśmy się, że taki stan potrwa jeszcze kilka tygodni – tędy bowiem wytyczona jest trasa przejazdu sprzętu wykorzystywanego do budowy ronda na al. Wojska Polskiego.

– Innej możliwości nie ma – rozkłada ręce Piotr Zieliński z Centrum Informacji Miasta. – Rozmawialiśmy już z wykonawcą na ten temat. Obiecano nam, że w miarę możliwości spróbują minimalizować uciążliwości. Powinny się zakończyć w ciągu kilku tygodni.

Jak nas zapewniono, przedstawiciel miasta poprosił już osobę nadzorującą nawierzchnie ulic wykorzystywanych jako objazd, by na bieżąco monitorował ich stan. Jeśli będzie się działo coś niedobrego, natychmiast mają zareagować.

(lw)

Fot. Czytelnik

Ciężarówki rozjeżdżają Pogodno Ciężarówki rozjeżdżają Pogodno Ciężarówki rozjeżdżają Pogodno Ciężarówki rozjeżdżają Pogodno

Komentarze

2323
Jakie 25 ton ładunku co ten czlowiek bredzi 24 to maja tzw. tiry z naczepami, pozatym chcieli remont i lepiej to cos za cos, albo zasponsrujcie milion dronow to wam dostarcza wszystko jak pszczolki ,co za chory kraj ,ale palic szlugi kazdy pali i truje innych i parkuje gdzie sie da ale to nikomu ne przeszkadza przeciez bo to NIE POD JEGO DOMEM !!!! 100 lat planowania
2019-05-20 23:14:41
Stary człowiek a może
Mieszkańcy Pogodna-jeżeli Wy sami nie zadbacie " o porządek" w swoich rejonach,nie liczcie na to że zrobią to za was urzędnicy.To wy poprzez aktywizację i jak zajdzie potrzeba obywatelskiego nieposłuszeństwa musicie walczyć.Urzędnik w magistracie siedząc w kapciach za biurkiem i oglądając wasze problemy z poziomu monitora dłubiąc w nosie nie ma bladego pojęcia z jakimi problemami się zmagacie.Macie radnych,macie posłów-zapędzić ich do uczciwej pracy i niech się wykażą jak zajdzie taka potrzeba.Mieć na uwadze należy to,że prace budowlane w omawianym rejonie to dopiero wstępna faza.Najgorsze dopiero przed wami i większość pewnie nie ma pojęcia o tym jak w dalszej fazie zmieni się krajobraz tych ulic.Staniecie się mimo woli mieszkańcami placu budowy.Rady osiedla nie mogą siedzieć biernie i się temu przyglądać.Pogodno to nie Niebuszewo,to nie Golęcin czy Nad Odrą-to ekskluzywna wyjątkowa dzielnica-perła tego miasta.
2019-05-20 10:25:06
Bezprawnik
Prosta sprawa -należy ten fakt zgłosić do Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie. Nawierzchnie wskazanych ulic nie są przystosowane do takiej ładowności. Kiedy kierowca jeden z drugim zapłaci mandat lub utraci dowód rejestracyjny za przekroczony tonaż więcej tam już nie pojedzie.To nie urzędnik będzie decydował o tym czy łamać przepisy czy nie no chyba że z jego ubezpieczenia ubezpieczyciel pokryje powstałe szkody w budynkach.
2019-05-19 22:46:27
Gość
"Inwestycja się zakończy, ewentualne uszkodzenia jezdni i chodników zostaną naprawione i wszyscy będą korzystać z przebudowanej infrastruktury. Przybędzie drzew, ścieżek rowerowych i chodników. Skończcie z wiecznym narzekaniem. " Nie przypominam sobie inwestycji, po której nawierzchnia sąsiednich ulic zostałaby naprawiona. Np. Po przebudowie ul. Niemierzyńskiej pozostała rozjeżdżona ul. Żupańskiego. Podobnie zniszczona została ul. Ofiar Oświęcimia.
2019-05-19 16:06:27
Gość
"Ciekawy sposób myslenia. Ja nie chcę aby pod moimi oknami,ale za to ja jak jeżdżę samochodem komuś pod oknami to jest wszystko w porządku, no bo mi przeciez wolno .A w czym niby Pogodno jest lepsze od innych dzielnic, że nie można tam ani niczego budować ani jeździć samochodem ?" Odróżniasz ruch samochodów osobowych (ok 1,5 tony), od 40 tonowych ciężarówek jeżdżących po starej brukowanej nawierzchni?
2019-05-19 16:04:00
Bez przesady
Inwestycja się zakończy, ewentualne uszkodzenia jezdni i chodników zostaną naprawione i wszyscy będą korzystać z przebudowanej infrastruktury. Przybędzie drzew, ścieżek rowerowych i chodników. Skończcie z wiecznym narzekaniem.
2019-05-19 14:52:32
do Małgorzata
Ciekawy sposób myslenia. Ja nie chcę aby pod moimi oknami,ale za to ja jak jeżdżę samochodem komuś pod oknami to jest wszystko w porządku, no bo mi przeciez wolno .A w czym niby Pogodno jest lepsze od innych dzielnic, że nie można tam ani niczego budować ani jeździć samochodem ?
2019-05-19 14:39:54
Małgorzata- niestety szczecinianka
Ta przeklęta i zupełnie zbędna ,,inwestycja'' rozwala wszystko- domy, ulice, zabytkową część Szczecina- wszystko w imię interesów samochodziarzy!!!!!!!!!!!!! Widać skalę zniszczeń, krajobraz księżycowy! Krzystek zastał Szczecin zielonym, zostawi wybetonowanym
2019-05-19 13:57:54
Małgorzata
Węzeł Łękno i obwodnica nie jest koniecznością, w tym mieście ruch powinien być ograniczony, a nie wpuszczanie coraz większej ilości samochodów!!!!!!!!!!!!!!!!! Już teraz widać, jak ta ,, inwestycja'' jest szkodliwa- wycinka drzew, dewastacja zabytkowych dzielnic, byle tylko samochodem wszędzie się doczołgać! Straty nie do odrobienia- po co demolka Spacerowej, Szczecin w tej części poszatkowany ,, autostradami'', a był zielony, można było obejść pół miasta parkami, za chwilę zniknie Bricka i Noakowskiego- już widać wejście do kolejnego etapu!
2019-05-19 13:55:14
kierowca
Mandaty to się należą kierowcom Citroena i Forda parkującym na chodniku za brak określonego przepisami 1,5 metra szerokości chodnika pozostawionego dla pieszych
2019-05-19 12:45:06
Pogodny Mieszkaniec
Ciężarówki, wzmożony ruch samochodów osobowych, ciągły hałas klaksonów... piesi mają problem z przejściem na drugą stronę ulicy. Jest to zabudowa jednorodzinna gdzie nie ma wyznaczonych przejść dla pieszych a „kierowca” nie widząc „zebry” nie ma najmniejszej ochoty pozwolić na przejście. Chciałbym zauważyć również ze ograniczenie prędkości na Pogodnie wynosi 40 km/h lub 30 km/h i jest notorycznie przekraczane, nikt tego nie kontroluje a znaki są mało widoczne. Wypadki na skrzyżowaniu Waryńskiego z Lindego zaczynają przechodzić w rutynę dnia codziennego a wystarczyło by ustawić „śpiącego policjanta” który zmuszałby do użycia hamulca. Objazd jest konieczny, zgadzam się, ale nie oznacza to że trzeba tam pędzić. Cześć Pogodna od Traugutta w kierunku Placu Jakuba Wujka ma ograniczenie do 30 km/h wraz z często ustawionymi „garbami”. Proszę mi wyjaśnić w czym gorsza jest cześć Pogodna od Traugutta w kierunku Wojska Polskiego, ze takiej infrastruktury brak? Naprawdę wszystko rozumiem, że Obwodnica Śródmiejska jest konieczna, że Węzeł Łękno jest kluczową jej częścią ale nie kosztem bezpieczeństwa! Należało by również pomyśleć o remoncie ulic Pogodna gdy inwestycja zostanie ukończona gdyż jej dewastujący wpływ będzie znaczący.
2019-05-19 12:35:44
gosc
Rozumiem, że mieszkańcy Pogodna nie jeżdżą swoimi samochodami pod oknami innych mieszkańców,nie parkują na trawie i chodnikach nie zostawiając przejścia dla pieszych.A Niebuszewo czy Śródmieście , gdzie też są piękne brukowane ulice są gorsze w rankingu i tam można jeździć ? Skoro nie ma zakazu to chyba mają do tego pełne prawo
2019-05-19 12:28:18
Jak to nie ma innej możliwości
po prostu buduje się prowizoryczna drogę do wywozu urobku, utwardza się ja grubymi (1/2') blachami i tyle - na całym świecie można (blachy rozkłada jeden człowiek korzystający z prostego żurawia na samochodzie) a akurat w Polsce się nie da... Pewnie też nie da się postawić pana z myjka ciśnieniowa który umyje błoto z samochodów wyjeżdżających z budowy by nie zabłocić drogi a droga hamowania na śliskim błocie wydłuża się (gdzie jest policja tak szczodrze szafująca mandatami?) Nie da się wielu rzeczy...
2019-05-19 11:58:52
Skandal
Najlepiej to zniszczyc wszystko. Co za bzdura. Przecież mogliby jechsc na wojska. To jest skandal
2019-05-19 11:49:33
Jaaa
To szalenstwo...biedni mieszkancy..maja domy w takim miejscu a co chwile przezywaja "trzesienie ziemi".ze w dzisiejszych czasach Urzednicy daja takie przyzwolenia?!?
2019-05-19 11:48:45
Dawid
Dlaczego Urzad Miasta na to pozwala????
2019-05-19 11:37:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie