piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ulica przyjazna rowerzystom

Ulica przyjazna rowerzystom

Ulica przyjazna rowerzystom
Data publikacji: 2017-06-05 11:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:17
Wywietleń: 7080 266620

Wzdłuż ul. Narutowicza w Szczecinie malują pasy rowerowe. To kolejne udogodnienie dla rowerzystów.

Pasy rowerowe na Narutowicza zostaną wyznaczone z obu stron. - Na południowej nitce jezdni (kierunek od al. Piastów do ul. Potulickiej) rowerzyści będą mieli do dyspozycji pas na całym tym odcinku drogi. Na tym kierunku, na fragmencie od al. Piastów do ul. Kusocińskiego, samochody pojadą dwoma pasami (zostaną zwężone, aby zmieścić pas dla rowerów) - tłumaczy Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Z kolei na dalszym fragmencie, czyli do ul. Potulickie,j samochody będą jeździć jednym pasem, zwiększy się za to liczba miejsc parkingowych, bo obowiązywać będzie parkowanie skośne. Przed samym skrzyżowaniem z ul. Potulicką pozostaną dla aut, jak dziś, trzy pasy - dodaje rzecznik.

Na północnej nitce pas dla rowerów planowany jest wyłącznie na odcinku od ul. Potulickiej do pl. Dziecka. Tutaj samochody też pojadą dwoma, nieznacznie zwężonymi pasami. W kierunku al. Piastów rowerzyści będą się poruszać na zasadach ogólnych.

Na ten rok planowane jest malowanie pasów rowerowych na ul. 3 Maja, co uspójni infrastrukturę na odcinku od Dworca Głównego do al. Wyzwolenia.

Prace na ul. Narutowicza rozpoczęły się w nocy ze środy na czwartek i jeszcze potrwają. - Na miejscu nie powinny wystąpić utrudnienia, ponieważ roboty są prowadzone w nocy - uspokaja Sz. Wasilewski.

(isz)

Na zdjęciu: Czy taki układ spodoba się kierowcom?

Fot. ZDiTM

Komentarze

Pajo
Z jakich pieniędzy finansowane jest przez "pacana" jego wizja? Czy z podatku drogowego w paliwach czy od dmuchanych pompką rowerków. W Warszawie kierowcy wyjechali na ulice, w Szczecinie też możemy. Co Wy na to?
2017-06-06 10:31:28
Do Bardzo dobrze!
Bujaj się pacanie! Mieszkam w centrum i gdyby nie samochód to dzieciaki bym musiał budzić o 4:00 do szkoły! Jak ci nie pasuje centrum z samochodami to się wyprowadź do lasu!
2017-06-06 08:38:53
jajo
Kolejność (od krawężnika ) powinna być następująca: ścieżka dla rowerów, parking dla samochodów , pas(y)ruchu dla samochodów. Osoba bez wyobraźni , która zaakceptowała ścieżkę na środku jezdni powinna natychmiast wylecieć z hukiem z roboty. Narutowicza w takiej konfiguracji jest niebezpieczna , a nie przyjazna rowerzystom.
2017-06-05 20:34:35
pytam
A kiedy pasy dla rowerzystów na Krzywoustego ?
2017-06-05 19:00:07
berton
Mieszkam na Prawobrzeżu i staram się jak mogę, by nie odwiedzać Lewobrzeża. Chory się czuję gdy tam jestem. Tu na razie nie widać pomiganych pomysłów, a rowerzyści w Puszczy.
2017-06-05 16:57:03
Zako
Ulicą Narutowicza jeździ sporo tzw. TIR-ów i sporo rowerzystów (teraz głównie chodnikami), o 'normalnych' samochodach nie wspominając. Już jest ciasno i wolę sobie nie wyobrażać rowerzysty (a to głównie młodzi ludzie) między np. dwoma TIR-ami. TIR-y już teraz ledwo się mieszczą. Wystarczy drobny błąd jednego czy drugiego kierowcy i mamy nieszczęście. Tak jak nieszczęśliwy jest ten pomysł.
2017-06-05 16:39:59
Viola
Imbecyliady ciąg dalszy. Grono pacanów pod przywództwem Głównego Pacana, dalej demoluje komunikacyjny układ miasta. Czy Główny Pacan ma jakąś obsesję? Dlaczego Główny Pacan ma taką osłonę u redaktorów wszelkiej maści?
2017-06-05 15:22:51
Właśnie
Dlaczego rowery nie mogą mieć swojej ścieżki na pasie zieleni rozdzielającym jezdnie? Czekamy tam na szybki tramwaj? Przecież byłoby bezpieczniej i nadal zostałyby dwa pasy dla samochodów.
2017-06-05 15:00:48
Hipokryzja
Że powstają drogi rowerowe to dobrze. Ale chciałbym aby włodarze miasta budowali nowe drogi a nie okradali kierowców z ulic. Samochodów przybywa i poruszanie się po ulicach i tak nie jest już zbyt łatwe. Inna sprawa to umiejscowienie drogi rowerowej. Ta na środku ulicy to jakiś żart.
2017-06-05 14:08:28
Ale pomysł!!!!
Super!!Pas dla rowerów pośrodku drogi krajowej nr10. Tam jeżdżą TIR-y,moje gratulacje!!!
2017-06-05 13:39:10
street
Miasto przyjazne rowerzystom i wrogie kierowcom. Patrząc okiem kierowcy to święta prawda , patrząc okiem rowerzysty to jeszcze daleko nam do tego aby miasto było przyjazne. To jest zaniedbanie infrastruktury budowlano-komunikacyjnej od lat wychodzi na to że władze Naszego miasto myślały że cały czas będziemy mieszkać w centrum i tu pracować a ci co wyprowadzili się na prawybrzeg nigdy nie będą jeżdzić samochodami do centrum i odwrotnie . Wystarczy spojrzeć jakie jest natężenie ruchu w Dąbiu , krzyżkówa Struga-Gryfińska pytanie po co był ten remont ? szkoda kasy w tym miejscu tylko most rozwiąże kilometrowe korki , ktoś za chwilę powie że można się poruszać komunikacją , chętnie bym chciał ale nic nie jest skomunikowane , szybki tramwaj dojeżdża i 3 min przed nim odjeżdża autobus i pozostaje mi iść na pieszo poboczem bo niestety nie ma chodnika. Przejazd rowerem do centrum fajna rzecz tylko niestety DDR która została wybudowana za 15 mln nie nadaje się do użytku . Podsumowując w krajach europejskich kierowcy stoją w korkach na własne życzenie , alternatywą jest rower czy komunikacja każdy z nas decyduje czym chce się poruszać .
2017-06-05 13:38:46
seba
Następca Krzystka będzie miał dużo do roboty po wprowadzanych w życie głupotach autorstwa Sochanowskiego i Charęzy.
2017-06-05 12:10:54
Kierowca
I bardzo dobrze, ulice są dla wszystkich i my poruszający się samochodami też musimy się trochę usunąć aby zrobić miejsca dla mieszkańców chcących korzystać z ekologicznego środka transportu jakim jest rower.
2017-06-05 12:08:05
Bardzo dobrze!
Na ulicach jest tyle samo skrajnie nieodpowiedzialnych rowerzystów co kierowców. Jak będą mieli swoje pasy i ścieżki to problem zniknie. A Pan z prawobrzeża niech się przesiądzie do komunikacji - proponuje tramwaj, bo szybciej niż samochodem. Tendencja jest taka żeby wyprzeć samochody z centrów miast. Rowerzystów nie ma, bo brak infrastruktury, po chodnikach nie wolno, a po ulicy strach! Z prawobrzeża mało bo most Cłowy (ze ścieżką rowerową) zamknięty, a na Pionierów częstuje policja mandatami. Cieszyć się ludu cieszyć!
2017-06-05 12:04:26
mejdej
tego jeszcze nie było: środkiem ulicy na rowerze, w biały dzień, ale już dalej cyt.:"W kierunku al. Piastów rowerzyści będą się poruszać na zasadach ogólnych.", dziękuje nie skorzystam.
2017-06-05 12:02:47
nikt
a pas zieleni między obiema jezdniami leży odłogiem i tylko psich g..en na nim przybywa. Czemu nie zrobiono tam ścieżek rowerowych? przestrzeni jest dość na trasę rowerową w obu kierunkach.
2017-06-05 11:58:42
Pan Witek
Kolejna ważna przelotowa ulica będzie zakorkowana. Ci ludzie, którzy teraz rządzą Szczecinem, już się nie opamiętają. Jedynym ratunkiem jest ich wymiana w najbliższych wyborach. Mam nadzieję, że osoby piszące komentarze i osoby, które je czytają, wiedzą, że nie ma innej możliwości.
2017-06-05 11:57:00
Miasto przyjazne rowerzystom i wrogie kierowcom.
ODEZWA!!! Do ludzi skrajnie nieodpowiedzialnych i bez wyobraźni odpowiadających za organizację ruchu w Szczecinie. Nie posiadacie Państwo chyba samochodów i nie wiecie co się dzieje w mieście w godzinach szczytu. Dojeżdżam na co dzień do miasta z kierunku prawobrzeża ale gdybym mógł to lewobrzeżną część miasta omijałbym szerokim łukiem. Rowery mogą wszystko samochody nic. Jakie jest obłożenie tych ścieżek rowerowych w sezonie jesień zima? Druga sprawa: Komunikacja prawobrzeża z lewobrzeżem- wypuśćcie do cholery w godzinach szczytu ludzi z miasta( krzyżówka Struga- Gryfińska i Kijewo) i wpuśćcie ludzi do miasta (krzyżówka Kijewo i kilometrowe korki) Ile lat potrzeba żeby ten prosty problem rozwiązać?
2017-06-05 11:51:00
Ja69
Panie Krzystek będzie prościej jak zleci pan zaoranie Szczecina. Będzie taniej i szybciej i wtedy rowery i furmanki na drogi. Super tylko dlaczego nie widuję pana pomykającego na rowerku np. do pracy? Co, limuzynką wygodniej....cztery litery wozić
2017-06-05 11:50:14
Taka prawda
Wszystko pieknie tylko skad brac tych mitycznych rowerzystow kiedy nawet na ich coroczne swieto zjezdza sie niecale 500 osob? Fajnie ze choc Pan oficer rowerowy ma z tego jakis zysk bo inaczej para w gwizdek.
2017-06-05 11:30:29
?!?
Dlaczego ulica staje się przyjazna rowerzystom, ale jednocześnie staje się nieprzyjazna jej statutowym użytkownikom, czyli kierowcom?
2017-06-05 11:28:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”