Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Zjechali do Szczecina - niestraszny im deszcz [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2017-06-04 18:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:45
Zjechali do Szczecina - niestraszny im deszcz
 

Mimo że w niedzielę raz kropiło, raz lało rowerzyści zjechali do Szczecina z całego województwa, a także niemieckiego Gartz na 8. Święto Cykliczne.

Przy pomniku wieszcza na pl. Adama Mickiewicza przedstawiciel marszałka województwa poinformował o kolejnych inwestycjach w ścieżki i drogi rowerowe w regionie.

Nie obyło się bez wspólnego zdjęcia z rowerami podniesionymi do góry.

W południe przy dźwiękach afrykańskich bębnów kilkuset fanów jednośladów m.in. z Polic, Widuchowej, Lipian, Stargardu, Goleniowa i oczywiście Szczecina wyruszyło na trasę wielkiego przejazdu rowerowego ulicami grodu Gryfa.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji zlotu brzmiało: „Rower się mieści w mieście – wspieramy aktywną mobilność”.

Rowerowy Szczecin, stowarzyszenie które co roku organizuje imprezę, deklaruje, że chce postawić, przed zachodniopomorskimi szkołami jak największą liczbę parkingów rowerowych. Warunek? Aby otrzymać jeden stojak, na Święto Cykliczne musiało przybyć minimum 100 uczestników z danej szkoły. 

(kl)

Na zdjęciu: Nie obyło się bez wspólnego zdjęcia z rowerami podniesionymi do góry.

Fot.: Robert STACHNIK

Film: Piotr NOWICKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

HogoFogo
2017-06-05 09:41:09
Zlot ten wykazał dobitnie, że tak pojedynczo jak i w grupie rowerzyści nie zamierzają korzystać ze zbudowanych WYŁĄCZNIE DLA NICH ścieżek rowerowych, oraz że przepisy ruchu drogowego mają głęboko w dupie.
paczpan
2017-06-05 08:01:02
Miałem wątpliwą "przyjemność" uczestniczyć w tym "rajdzie" cymbały na rowerach przy wsparciu policji zablokowały całe centrum uniemożliwiając przejazd. Proponuję następny "rajd" idiotów na rowerach urządzić gdzieś na wysypisku niech tam realizują swoje idiotyczne pomysły a centrum niech zostawią w spokoju.
nie nowoczesny
2017-06-04 20:27:36
bardzo dobrze że ich polało. kto to widział w świeto robic takie bzdetne rajdy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ