Wtorek 07 lutego 2023r. 
REKLAMA

Ulica Grota-Roweckiego. Przebudowa bliżej końca [GALERIA]

Data publikacji: 2020-04-18 20:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-21 11:51
Ulica Grota-Roweckiego. Przebudowa bliżej końca
 

Zaawansowanie prac na ulicy gen. Stefana Grota-Roweckiego w Szczecinie jest coraz bardziej widoczne. W tej chwili prowadzone są roboty na odcinku wyłączonym z ruchu pojazdów od skrzyżowania z ul. Waleriana Łukasińskiego do skrzyżowania z ul. Józefa Dwernickiego. 
 
Trwają tam prace drogowe przy wykonywaniu warstw konstrukcyjnych pod ostatni fragment jezdni oraz prace brukarskie przy układaniu brakujących jeszcze nawierzchni chodników. Na znacznej długości te są już gotowe. To samo dotyczy obu zatok autobusowych oraz nawierzchni miejsc postojowych na urządzonych od nowa parkingach po obu stronach jezdni, tych bliżej budynków do parkowania prostopadle do krawędzi jezdni, jak i tych wzdłuż ciepłociągu do parkowania równoległego. Zmotoryzowani mogą z większości z nich już korzystać od dłuższego czasu. Wykonane są obie zatoki autobusowe, jak też fundamenty pod konstrukcję nowej kładki nad rurociągiem ciepłociągu.

Węższa jezdnia

Przypomnijmy, że w ramach projektu na całej długości ul. Stefana Grota-Roweckiego od skrzyżowania z ul. Waleriana Łukasińskiego do skrzyżowania z ul. Stanisława Ignacego Witkiewicza wykonana została już - nie licząc obecnie jeszcze w trakcie budowy krótkiego jej odcinka - jezdnia asfaltowa o szerokości 6,50 m, co oznacza, że będzie ona nieco węższa niż przed remontem. W celu uspokojenia ruchu na wszystkich skrzyżowaniach z bocznymi uliczkami albo są urządzane 10-centymetrowe wyniesienia ponad nawierzchnię jezdni z szarej kostki o długości 2 m. 

Miejsca postojowe dla kierowców

Po stronie zachodniej wszystkie miejsca postojowe będą przystosowane do parkowania prostopadłego do jezdni. Stanowiska postojowe przed budynkami przy ul. Stefana Grota-Roweckiego 2 i 2a oraz przy ul. Waleriana Łukasińskiego 30 o wymiarach 2,50 x 4,50 m. Pozostałe po zachodniej stronie o wymiarach 2,50 x 5,00 m (dla osób niepełnosprawnych stanowiska o szerokości 3,60 m). Po przebudowie kierowcy będą mieli do dyspozycji w sumie 127 stanowisk postojowych, w tym 8 przeznaczonych będzie dla osób niepełnosprawnych. 

Chodniki dla pieszych

Powstały już dodatkowe odcinki chodników o szerokości 1,5-2,5 m i dojścia w rejonach skrzyżowań m.in. z ulicami Stanisława Ignacego Witkiewicza, Józefa Dwernickiego i Józefa Ignacego Chłopickiego oraz do kładki umożliwiającej dojście pieszym do niej od strony ul. Tadeusza Kutrzeby i od przebudowanego przystanku autobusów linii 53 „Roweckiego”. W okolicy nowej kładki dla pieszych, która powstanie nad rurociągiem ciepłowniczym, wykonany został pas chodnika. Kładka o nowej konstrukcji, której montaż jeszcze przed drogowcami, ma być dostosowana tak, by bez przeszkód mogły z niej korzystać także osoby niepełnosprawne. Co przy poprzednim rozwiązaniu było wykluczone.

Jak informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM, zleceniodawcy tego zadania w imieniu miasta, umowny czas zakończenia całości inwestycji to połowa tego roku.

Na inwestycję miasto uzyskało dotację z rządowej puli środków Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 4 134 038 zł. Wykonawcą jej jest konsorcjum firm BEN-BRUK i BEN-BRUK Benedykt Chłap za 7 298 921,88 zł. Według umowy na realizację ma 10 miesięcy. Prace rozpoczęły się pod koniec lata ubiegłego roku. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rura
2020-04-19 00:11:35
Wykonuje się remont ul Grota Roweckirgo to dlaczego nie poprowadzono tam jednoczenie instalacji ciepłowniczych pod ziemia tak jak to jest zrobione w każdym mieście. Raz ze rury szpecą ulicę, dwa to bezpieczniej a trzy to był by teren pod ścieżkę rowerowo - piesza a cztery było by normalne dojście do budynków mieszkalnych a po piąte nie trzeba było by budować dziwnej tej kładki dla pieszych i dodatkowo dla niepełnosprawnych
Remont
2020-04-18 23:27:32
Dobrze żeby zdążyli z terminem remontu tych ulic bo zostało tylko dwa miesiące i kilka dni.
jjj
2020-04-18 22:27:56
A co z nasadzeniami nowych drzew, tak szumnie zapowiadanych ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA