sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ulica Chopina w połowie dostępna

Ulica Chopina w połowie dostępna

Ulica Chopina w połowie dostępna
Data publikacji: 2019-08-22 11:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 01:47
Wywietleń: 954 409602

Jeden z pasów ulic Chopina i Chorzowskiej, niedaleko skrzyżowania z ul. Junacką, jest zamknięty już od ponad dwóch tygodni. Jak długo potrwają jeszcze utrudnienia i dlaczego w ogóle kierowcy muszą się z nimi zmagać?

Ruch wahadłowy wprowadzono w tamtej okolicy 6 sierpnia. Od tamtej pory na odcinku 30 metrów ulica jest zwężona do tylko jednego pasa, prędkość pojazdów ograniczono do 40 km na godzinę, a przepływem samochodów kieruje sygnalizacja. Oczywiście takie ograniczenia w ruchu doprowadzają do utrudnień – głównie korków – w miejscu, które bywa wybierane jako alternatywna trasa na Głębokie, od kiedy ulica Arkońska jest zamknięta do remontu.

Prace na ul. Chopina, prowadzone przez firmę Niwa Szczecin sp. z o.o., są związane z przebudową muru oporowego, który ma zapobiegać osuwaniu się ziemi w stronę Skarbówka. Jak zapowiadał Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, prace miały zostać zakończone w ciągu trzech do czterech tygodni – obecnie zostały niecałe dwa. Jak jednak pokazują zdjęcia z 20 sierpnia, jeszcze nie widać, żeby nowy mur pojawiał się na miejscu budowy.

(isz)

Fot. Dariusz R. Janowski

Ulica Chopina w połowie dostępna Ulica Chopina w połowie dostępna

Komentarze

mieszkaniec
Co zrobili robociarze z NIVA? A no zdjęli płyty chodnikowe, powalili słup drewniany i... poszli sobie!! Od co najmniej tygodnia NIE ma NIKOGO na tym miejscu "naprawy" przystanku. A kierowcy maja tylko jeden pas. Czy np. Pan redaktor W zawita ponownie i tak co parę dni porobi zdjęcia. Np. środa 21-go godz. 12 NIKOGO nie widać.!!! Czyżby i tutaj zaskoczenie trudnościami i trzeba aneks napisać??? Czy ZDiTM wie co oni codziennie tutaj robią???
2019-08-22 23:48:15
Pan z pieskiem
Dlaczego większość prac nie można wykonywać w porze nocnej-? Jest lato,pogoda sprzyja.Wystarczy chcieć i sprawować właściwy nadzór inwestorski nad firmą.Tylko jak to już zauważono mamy problem z logicznym myśleniem i chronicznym lenistwem urzędniczym.
2019-08-22 17:31:39
xyz
Zatoka zrobiona na siłę, tak samo jak następnym przystanku Chorzowska tylko w przeciwnej relacji, gdzie chodnik ma kilkadziesiąt cm szerokości.
2019-08-22 15:45:13
Regan
Jak na dwa tygodnie prac, to szału nie ma.
2019-08-22 14:42:03
a pisałem kiedyś , wstrzymać do ........
czasu udrożnienia ul. Arkońskiej. W tej chwili tam nic się nie dzieje , pewnie wykonawcy już skończyły się pieniądze za jakie zobowiązał się wykonać remont.A zima blisko , może tym razem bedzie śnieżna , ludzie na Gubałówkę pojadą. A tak z ciekawości , ul.Andersena , takie plany remontu widziałem i co ? Pochwalę firmy które robiły remont Miodowej w lesie , już mija trochę czasu a droga jest ok. Nowy odcinek Miodowej z tego roku jest też super. No i jeszcze przed dojazdem do krzyżówki przy netto w asfalcie była nierówność po przekopie , wczoraj sensacja , nadlane , wyrównane , mała górka . ok
2019-08-22 13:31:38
bus
Lepiej spytać, kro odebrał poprzedni przystanek, ponieważ też długo był zamknięty, a pewni kosztował sporo.
2019-08-22 12:12:29