sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ulica Chopina w połowie dostępna

Ulica Chopina w połowie dostępna

Ulica Chopina w połowie dostępna
Data publikacji: 2019-08-22 11:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 01:47
Wywietleń: 1180 409602

Jeden z pasów ulic Chopina i Chorzowskiej, niedaleko skrzyżowania z ul. Junacką, jest zamknięty już od ponad dwóch tygodni. Jak długo potrwają jeszcze utrudnienia i dlaczego w ogóle kierowcy muszą się z nimi zmagać?

Ruch wahadłowy wprowadzono w tamtej okolicy 6 sierpnia. Od tamtej pory na odcinku 30 metrów ulica jest zwężona do tylko jednego pasa, prędkość pojazdów ograniczono do 40 km na godzinę, a przepływem samochodów kieruje sygnalizacja. Oczywiście takie ograniczenia w ruchu doprowadzają do utrudnień – głównie korków – w miejscu, które bywa wybierane jako alternatywna trasa na Głębokie, od kiedy ulica Arkońska jest zamknięta do remontu.

Prace na ul. Chopina, prowadzone przez firmę Niwa Szczecin sp. z o.o., są związane z przebudową muru oporowego, który ma zapobiegać osuwaniu się ziemi w stronę Skarbówka. Jak zapowiadał Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, prace miały zostać zakończone w ciągu trzech do czterech tygodni – obecnie zostały niecałe dwa. Jak jednak pokazują zdjęcia z 20 sierpnia, jeszcze nie widać, żeby nowy mur pojawiał się na miejscu budowy.

(isz)

Fot. Dariusz R. Janowski

Ulica Chopina w połowie dostępna Ulica Chopina w połowie dostępna

Komentarze

mieszkaniec
Co zrobili robociarze z NIVA? A no zdjęli płyty chodnikowe, powalili słup drewniany i... poszli sobie!! Od co najmniej tygodnia NIE ma NIKOGO na tym miejscu "naprawy" przystanku. A kierowcy maja tylko jeden pas. Czy np. Pan redaktor W zawita ponownie i tak co parę dni porobi zdjęcia. Np. środa 21-go godz. 12 NIKOGO nie widać.!!! Czyżby i tutaj zaskoczenie trudnościami i trzeba aneks napisać??? Czy ZDiTM wie co oni codziennie tutaj robią???
2019-08-22 23:48:15
Pan z pieskiem
Dlaczego większość prac nie można wykonywać w porze nocnej-? Jest lato,pogoda sprzyja.Wystarczy chcieć i sprawować właściwy nadzór inwestorski nad firmą.Tylko jak to już zauważono mamy problem z logicznym myśleniem i chronicznym lenistwem urzędniczym.
2019-08-22 17:31:39
xyz
Zatoka zrobiona na siłę, tak samo jak następnym przystanku Chorzowska tylko w przeciwnej relacji, gdzie chodnik ma kilkadziesiąt cm szerokości.
2019-08-22 15:45:13
Regan
Jak na dwa tygodnie prac, to szału nie ma.
2019-08-22 14:42:03
a pisałem kiedyś , wstrzymać do ........
czasu udrożnienia ul. Arkońskiej. W tej chwili tam nic się nie dzieje , pewnie wykonawcy już skończyły się pieniądze za jakie zobowiązał się wykonać remont.A zima blisko , może tym razem bedzie śnieżna , ludzie na Gubałówkę pojadą. A tak z ciekawości , ul.Andersena , takie plany remontu widziałem i co ? Pochwalę firmy które robiły remont Miodowej w lesie , już mija trochę czasu a droga jest ok. Nowy odcinek Miodowej z tego roku jest też super. No i jeszcze przed dojazdem do krzyżówki przy netto w asfalcie była nierówność po przekopie , wczoraj sensacja , nadlane , wyrównane , mała górka . ok
2019-08-22 13:31:38
bus
Lepiej spytać, kro odebrał poprzedni przystanek, ponieważ też długo był zamknięty, a pewni kosztował sporo.
2019-08-22 12:12:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie