Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Wahadłem ulicą Chopina do Osowa

Data publikacji: 06 sierpnia 2019 r. 06:47
Ostatnia aktualizacja: 06 sierpnia 2019 r. 20:29
Wahadłem ulicą Chopina do Osowa
Ulica Fryderyka Chopina. Rejon przystanku „Junacka" autobusów linii 51 na Osowie. Zapadające się zatoka i chodnik na wysokości obsuwającej się skarpy przy ogrodach działkowych. Czas na remont. Fot. Mirosław WINCONEK  

Od wtorku (6 sierpnia) rozpocząć się mają wreszcie roboty drogowe przy przebudowie obsuwającego się muru oporowego wraz z remontem zatoki autobusowej i chodnika przy ul. Fryderyka Chopina na wysokości przystanku „Junacka" dla autobusów linii 51 na szczecińskim Osowie. Przez najbliższe tygodnie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w przejeździe tym rejonem osiedla.

Kilka miesięcy temu zatoka wraz z chodnikiem, znajdujące się wzdłuż skarpy, zaczęły się osuwać w kierunku ogródków działkowych. Przystanek na długości prawie 30 m został zamknięty i przeniesiony kilkanaście metrów dalej w kierunku Osowa. Autobusy teraz zatrzymują się na zakręcie na pasie jezdni.

Jak informuje Marta Kwiecień- Zwierzyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, w związku z tymi pracami wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Jezdnia zwężona będzie do jednego pasa ruchu przy jednoczesnym wprowadzeniu tam ruchu wahadłowego. W obu kierunkach przejazdem aut ma sterować sygnalizacja świetlna. Na tym odcinku ul. Fryderyka Chopina będzie też obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km/h. Dla pieszych i rowerzystów będzie tymczasowo przejście chodnikiem po drugiej stronie jezdni ul. Fryderyka Chopina w kierunku centrum.

Roboty drogowe prowadzić będzie spółka Niwa Szczecin, z którą ZDiTM ma zawartą umowę na bieżące utrzymanie obiektów inżynierskich na terenie miasta. Potrwają one ok. 3 - 4 tygodni, w zależności od warunków atmosferycznych. ©℗

(MIR)
Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Ulica Fryderyka Chopina. Rejon przystanku „Junacka" autobusów linii 51 na Osowie. Zapadające się zatoka i chodnik na wysokości obsuwającej się skarpy przy ogrodach działkowych. Czas na remont.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zdziwiony
2019-08-06 16:23:02
O jaka szybka reakcja już po paru latach zaczynają remontować. Gratulacje!
Mariusz
2019-08-06 14:45:21
ta ulica jest ciagle dofinansowywana, neich zgadne, mieszkaja tam POKO gwiazdy. panie dyr od ulic szczecinskich, rusz sie z gabinetu na rowerze po innych ulicach ktorych w szczecinie nie brakuje a ostatni remont byl za PRL.
Zaczekać z remontem
2019-08-06 10:47:15
Chcę zaznaczyć że z uwagi na remont ul. Arkońskiej i Wojska Polskiego jest to obecnie bardzo ruchliwa ulica która przejęła ruch samochodów z remontowanych ulic . Jest rezerwowa ul. Andersena która miała być remontowana ale coś cicho się zrobiło , brak miejsca na poszerzenie ulicy ???A jest takie miejsce gdzie już stoją mury działek zabudowanych. W tej chwili nie ma znaczenia czy przystanek jest na zakręcie . Zróbcie i dokończyć remont Arkońskiej
daad
2019-08-06 09:51:23
Skarpa zaczęła się osuwać nie kilka miesięcy temu, a przynajmniej 1,5roku temu
,
2019-08-06 09:12:54
W końcu, ile można czekać. Przystanek stoi tak już od wielu miesięcy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA