wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ułatwienia na kolei dla osób niewidomych i niedowidzących

Ułatwienia na kolei dla osób niewidomych i niedowidzących [GALERIA]

Ułatwienia na kolei dla osób niewidomych i niedowidzących
Data publikacji: 2020-05-05 09:37
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-06 08:00
Wywietleń: 505 453858

Kolej likwiduje sukcesywnie ograniczenia i z każdym rokiem stara się ułatwić kolejnym grupom pasażerów dostępność do swoich usług. W przypadku osób niewidomych i niedowidzących takim ułatwieniem są m.in. dodatkowe informacje w alfabecie Braille’a. Pojawiły się one na niemal 260 stacjach, także w naszym regionie.

Gdzie są dodatkowe informacje? Podróżujący mogą odczytać informacje umieszczone na poręczach schodów oraz w przejściach i na peronach na tabliczkach ze schematami stacji. Na stacjach wyposażonych w windy, informacje są na panelach przy i w kabinach dźwigów. W dostępie do pociągów i w korzystaniu z peronów pomagają pasy naprowadzające i linie bezpieczeństwa z wypukłą fakturą.

Informacje w alfabecie Braille’a są na większych stacjach, jak Szczecin Główny i  mniejszych, jak Widuchowa. Dzięki Krajowemu Programowi Kolejowemu wszystkie nowe przystanki i modernizowane obiekty są konsekwentnie doposażane w udogodnienia dla wszystkich podróżnych. Na poprawę dostępności kolei PKP Polskie Linie Kolejowe SA wykorzystują środki budżetowe i z programów unijnych. Dzięki temu udogodnienia dla osób niewidomych lub niedowidzących są już także na stacjach i przystankach na trasie Poznań – Szczecin.

Dzięki kolejnym inwestycjom kolejarzy na peronach oraz na dworcach i w pociągach podróżowanie koleją staje się jeszcze bardziej dostępne dla wszystkich pasażerów. Informacje o dostępności infrastruktury pasażerskiej dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się są zamieszczone m.in. na stronie www.portalpasazera.pl w Katalogu Stacji.

ToT

Fot. Mirosław Winconek

Na zdjęciu: W dostępie do pociągów i w korzystaniu z peronów pomagają pasy naprowadzające i linie bezpieczeństwa z wypukłą fakturą.

Ułatwienia na kolei dla osób niewidomych i niedowidzących Ułatwienia na kolei dla osób niewidomych i niedowidzących Ułatwienia na kolei dla osób niewidomych i niedowidzących Ułatwienia na kolei dla osób niewidomych i niedowidzących Ułatwienia na kolei dla osób niewidomych i niedowidzących Ułatwienia na kolei dla osób niewidomych i niedowidzących Ułatwienia na kolei dla osób niewidomych i niedowidzących Ułatwienia na kolei dla osób niewidomych i niedowidzących

Komentarze

Pasażer
Dokładnie, byłem świadkiem jak mężczyzna wpadł pomiędzy peron 2, a wjeżdżającego Impulsa. Na szczęście nic mu się nie stało, bo pociąg już wyhamowywał, a on cudem ułożył się wzdłuż. Do tej pory myślałem, że w tą lukę, to może wpaść tylko ktoś niewielkich rozmiarów, a facet do mikrusów nie należał.
2020-05-06 06:39:44
Przedsiębiorstwo Krzywdzące Pasażerów
Ale jak wytłumaczyć budowanie peronów niedopasowanych do taboru?! Ani wysokością ani odstępem od krawędzi! W Polsce wciąż buduje się perony tak jakby miały przy nich zatrzymywać/przejeżdżać radzieckie/rosyjskie wagony co obecnie jest totalnym nieporozumieniem-inna skrajnia a układ warszawski już nie istnieje.
2020-05-05 15:43:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie