niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ul. Małkowskiego po przebudowie. Uwaga, strefa „Tempo 30”!

Ul. Małkowskiego po przebudowie. Uwaga, strefa „Tempo 30”!

Ul. Małkowskiego po przebudowie. Uwaga, strefa „Tempo 30”!
Data publikacji: 2019-12-02 16:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-04 12:26
Wywietleń: 876 430961

W poniedziałek (2 grudnia) po przebudowie otwarta została ulica Małkowskiego w Szczecinie. Kierowcy powinni w tym rejonie uważać, bo wprowadzono tam zmiany w organizacji ruchu - strefę "Tempo 30".

U. Małkowskiego po remoncie stała się przestrzenią przyjazną dla pieszych za sprawą wprowadzonej tam strefy „Tempo 30”. Wzdłuż ulicy pojawił się też dwustronny szpaler drzew. Dwa z nich zaplanowano w kracie, przy kolejnych 24 drzewach zaplanowane są zieleńce. Poszczególne odcinki ul. Małkowskiego wyróżniają betonowe donice z siedziskiem z kompozytu drewnianego, zagospodarowane zielenią.

Podczas remontu przebudowano jezdnię i chodniki, wykonano elementy małej architektury i zieleni oraz wprowadzono nową organizację ruchu. Wykonane przez konsorcjum spółek Elbud zadanie „Przebudowa ul. Małkowskiego na odcinku od alei Piastów do ulicy Bogusława X oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Krzywoustego do ulicy Małkowskiego” kosztowało 8 712 481,77 zł.

(g)

Fot. Mirosław Winconek

Ul. Małkowskiego po przebudowie. Uwaga, strefa „Tempo 30”! Ul. Małkowskiego po przebudowie. Uwaga, strefa „Tempo 30”!

Komentarze

super
Teraz jak najszybciej robić taki sam remont na Ściegiennego
2019-12-04 09:01:42
jabi
Posadzono drzewa,ale znając życie, później nikt tymi drzewami się nie zainteresuje. Mam na myśli Zieleń Miejską. Świerki przy jeziorku Słonecznym przy posadzeniu otrzymały umocnienia.Aktualnie kołki są niektóre wyrwane a taśmy porwane lub poluzowane, nie pełnią swej roli. Nikt całymi miesiącami tym się nie przejmuje. Kolejna wichura te piękne drzewka wyrwie lub poprzewraca.
2019-12-03 16:53:31
SUPER !
Wreszcie cała patologia pijacko-złodziejska ma gdzie przysiąść! A kierowcy wciąż krążą szukając miejsca postojowego !
2019-12-03 13:47:03
@Leszek
Przemyśl, czy oddychasz dzięki drzewom, czy dzięki samochodom. Wystarczy już tego złomu na naszych ulicach.
2019-12-03 10:29:06
Faza
...tak i wszechobecne psie GÓWNO... to jest najbardziej osrany chodnik w mieście... Gratuluje wam mieszkańcy
2019-12-03 09:56:03
boger
... a słupki będą rozbijane na 90%, tak jak się to dzieje na wyremontowanym odcinku ul. Jagiellońskiej. W tym przypadku powinny zostać zainstalowane blokady poziome, ograniczające dalszy przejazd.
2019-12-03 08:52:48
brawo
Dobrze to wygląda. Ucywilizowało się.
2019-12-03 07:47:10
wtf
mało uczęszczana uliczka dostała nowy chodnik a co z resztą ulic i chodników w o wiele gorszym stanie np. Bezrzecze .
2019-12-03 00:16:06
Wątpiący
Przepraszam, a ktoś odebrał te roboty, przecież ta koszt już jest krzywa, a jeszcze nikt tam nie jeździ, jakość prac to żart. Żartów tam jest więcej, ale post mi zbanują
2019-12-02 23:12:52
Leszek
W mieście brakuje miejsc parkingowych a robi się takie wielkie klomby. Podobnie na Niepodległości. Przecież zieleń można przesunąć na chodnik. Ile jeszcze miejsc by przybyło. Pomyślcie trochę. A tak w ogóle można wybudować w dzielnicach najbardziej zatłoczonych PARKINGOWCE Z MIEJSCEM DO WYDZIERŻAWIENIA. I kierowca miałby swoje miejsce i miasto zarabialo. Przemyslcie władze miasta.
2019-12-02 22:56:54
@Zako
problem w tym, że te przelotowe też chcą w tym stylu przerabiać. A w ogóle które to są jeszcze tymi przelotowymi? Wojska Polskiego z tej listy już wylatuje.
2019-12-02 18:27:55
Zako
Wszystkie ulice w śródmieściu, oprócz 'przelotowych' powinny być w podobny sposób przebudowane, wtedy ludzie będą chcieli tam mieszkać. Cała przebudowa Małkowskiego/Kr. Jadwigi kosztowała niewiele więcej niż zniszczenie dawnej Alei Kwiatowej ponad 7 lat temu, kiedy ceny były dużo niższe.
2019-12-02 17:56:13
mm
Może ważniejsza informacja dla bezpieczeństwa to nie prędkość 30 tylko równorzędne skrzyżowania, gdzie co chwila dochodzi do wymuszeń na Bogusława X a Małkowskiego.
2019-12-02 16:58:10
Precz z komuną
hańba lewacko/ekoterrorystyczno-antymotoryzacyjna