środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ukrywał się i włamywał

Ukrywał się i włamywał

Ukrywał się i włamywał
Data publikacji: 2018-02-21 16:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:35
Wywietleń: 1171 315186

Mężczyznę podejrzanego o kilka kradzieży z włamaniem zatrzymali szczecińscy policjanci. Proceder uprawiał on od listopada 2017 do stycznia 2018 roku. Sprawca wpadł, kiedy po raz kolejny przywłaszczył mienie, tym razem w jednym z supermarketów.

- Mieszkaniec prawobrzeżnej części Szczecina na przestrzeni trzech miesięcy, włamał się do kilku pomieszczeń, skąd ukradł m.in sprzęt elektroniczny, narzędzia elektryczne, felgi samochodowe oraz złotą biżuterię - informuje post. Konrad Szelest.

Funkcjonariusze operacyjni z KP Szczecin Dąbie, wytypowali sprawcę. Kiedy przyjechali pod jego adres zamieszkania, dowiedzieli się, że od dłuższego czasu nie przebywa on w miejscu zamieszkania. To tylko utwierdziło mundurowych w przekonaniu, że są na dobrym tropie, bo sprawca w obawie o konsekwencje zaczął się ukrywać.  
Wcześniej osobnik dokonał również włamania do dwóch altanek. Ukradł z nich felgi aluminiowe wraz z oponami oraz dwie kosiarki spalinowe. Poszkodowani wycenili swoje straty na prawie 6 tysięcy złotych.

- Mężczyzna nie oszczędził nawet własnej rodziny: z lokalu, w którym mieszkali jego bliscy krewni, po wcześniejszym wyłamaniu zamka w drzwiach wejściowych, wyniósł złotą biżuterię, konsolę do gier oraz dokumenty w postaci dowodów osobistych. Straty to ponad 5 tysięcy złotych - wylicza post. Konrad Szelest.

Pod koniec stycznia poszukiwany próbował włamać się do jednej z piwnic w budynku mieszkalnym na prawobrzeżu. Zniszczył drzwi wejściowe do pomieszczenia, jednak nie udało mu się dostać do środka, gdyż spłoszył go jeden z mieszkańców.

Ukrywając się, nie zrezygnował z przestępczego procederu. W końcu został zatrzymany, gdy ukradł towar w jednym ze szczecińskich supermarketów.

Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów za przestępstwa przeciwko mieniu. Jest pod policyjnym dozorem i czeka na rozprawę. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. (isz)

Fot. Marek KLASA

Komentarze

czYT. TOŁPYGA
Bandyta kradł , co się da , ale ma szansę pozostać na wolności ! Musi tylko wykazać / trzeba wziąć płaczliwego obrońcę / , że to wszystko zrobił przez ROZTARGNIENIE !
2018-02-21 18:10:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy